Erkeklerde Saç Dökülmesine Karşı Etkili Çözümler

#1
Saç dökülmesi problemi erkeklerde kadınlara nazaran çok daha sık görülmekte hatta genelde “Erkek Tipi Saç Dökülmesi” veya “saç dökülmesi erkek” şeklinde ifade edilen sadece erkeklere özgü bir saç dökülmesi şeklidir.
Peki Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir?

Erkeklerde Saç Dökülmesine Karşı Etkili Çözümler


Erkek tipi saç dökülmesinde saçlar önden bakıldığında M harfini andırmaktadır yani yanlardan açılmalar başlar ve ortada biraz saç kalır. Saça arka taraftan bakıldığında ise tam saçların kıvrım noktasında bir açılma söz konusudur.

Peki neden özellikle bu bölgelerden başlar saç dökülmesi?
Eğer yanlardan ve altlardan saçlar dökülse ve üstte saçlar hiç dökülmeden kalsa gerçekten çok komik bir görüntü ortaya çıkacaktı.
Bu bakımdan en azından erkeklerde saç dökülmesi herkeste aynı tip dökülme olması büyük bir avantaj diyebiliriz.

Biyolojik olarak bu bölgelere kanın ulaşması zamanla zorlaşır ve kan dolaşımı azaldığından dökülme özellikle bu bölgelerde yoğunlaşır, ana nedeni budur.
Erkeklerde Saç Dökülmesinin Nedenleri

Genetik erkeklerde saç dökülmesinin önemli nedenlerinden biridir. Eğer baba ve dayı gibi erkek akrabalarda saçlar dökülmüşse sizde de saç dökülmesi görülmesi olasılığı yüksektir.
Fakat saçlarınıza özen göstererek ve sitemizdeki tavsiyelere uyarak saçlarınızın dökülmesini önleyebilir, dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Erkeklerde stres, üzüntü, depresyon gibi psikolojik nedenler saç kaybına neden olabilmektedir.
Saçkıran adı verilen bir rahatsızlık saçlarınızın erken yaşlarda erkeklerde saçların dökülmesine sebep olabilmektedir.
Bu rahatsızlığın sizde olup olmadığını anlamak için saç dökülme hızına bakınız, saçlarınız çok hızlı bir şekilde dökülüyorsa acil bir şekilde bir doktora görünmeniz gerekmektedir.
Beslenme yetersizliği erkeklerde saç dökülmesinin bir diğer nedenidir. Özellikle protein eksikliği, B12 vitamini eksikliği, çinko ve demir eksiklikleri erkeklerde saç dökülmesine neden olmaktadır.
Erkeklik Hormonları saçların dökülmesine neden olabilmektedir eğer aşırı saç dökülmeniz varsa hormonlarınızda bir düzensizlik olabileceğinden doktorunuza görünmelisiniz.


Soğan Suyu: Erkek tipi saç dökülmesi için ideal bir bitkisel çözümdür. Soğan suyunun zengin sülfür içeriği saçların yeniden çıkmasını sağlar ve saç dökülmesini tamamen durdurur. Soğan suyu kürünü yapmak çok basittir bir soğanı iyice ezip suyunu çıkarın veya robottan geçirebilirsiniz. Soğan suyunu saçınızda dökülmelerinyoğun olduğu bölgelere uygulamanız gerekiyor.
Sarımsak: Sarımsak erkeklerde saç dökülmesini durduran ve yeni saç çıkaran etkili bir doğal ilaçtır. Özellikle dökülme problemini çözmek için bitkisel tedavi arayanların reçetesinde en üstte sarımsağa yer ayırmak gerekiyor. Gerçekten saç dökülmesi hususunda çok etkili bir bitkidir.Bunun nedeni ise içerdiği sülfürün en az soğan kadar yoğun olması ayrıca sarımsağın doğal bir antibiyotik olarak çalışmasıdır.


Isırgan Otu Suyu: Gerçekten mucize bir bitki. Isırgan otu formülünü saç dökülmesine karşıdeneyip başarılı olan çok fazla ziyaretçimiz var. Isırgan otunun yağı da en az suyu kadar etkilidir. Üstelik yeni saçların çıkmasını da sağlıyor.


Badem Yağı: Badem yağı içerdiği E vitaminleri ve özel yağ asitleri sayesinde saç uzamasını, kalınlaşmasını ve saçların güçlenmesini sağlar. Erkeklerde saçların seyrekleşmesi gibi durumlar sıklıkla gözlendiğinden badem yağı uygulaması hem saçlarınızın hacim kazanmasına hem de dökülmelerin durup yeni saçların çıkmasına sebep olacaktır.
Erkeklerde Saç Dökülmesini Durduran Bir Şampuan var mı?

Son dönemde piyasada gerçekten saç dökülmesi hususunda iddialı şampuanlar görüyoruz. Bu şampuanların büyük bir kısmı saç dökülmesi hususunda çok etkisiz.
Basit bir şekilde ifade etmek gerekirse pek çok sözde “saç dökülmesini engelleyen” şampuan işe yaramıyor. Boşuna alıyor, uzun süre kullanıyor ve sonuç alamıyorsunuz bu durumda da bir hayal kırıklığı oluşuyor haliyle.
Çünkü şampuanlar temel olarak yıka ve kurula çık mantığı ile kullanılır ve içeriğinde her ne kadar saçları besleyici maddeler olsa da bitkisel kürler kadar saç derisi tarafından yeterince emilemezler bunun nedeni içeriğindeki kimyasallar ve diğer ajanların saç derisi hücreleri tarafından tanınmayıp reddedilmesidir bir de kimse şampuanı 6 saat kafasında bırakmaz 5 dakika masaj yapıp sonra durulayıp çıkarsın.
Bu nedenle saçlarınızın dökülmesini kesinlikle durduran mucize bir şampuan arıyorsanız böyle bir şampuan hala yok. Fakat bu dökülmenin nedenine, yoğunluğuna göre de değişir. Bazı erkeklerde saçlar çok hızlı dökülürken şampuanın hiçbir etkisi olmayacaktır, bazılarında ise şampuanın dökülmeyi yavaşlatması veya geciktirmesi geçici bir zafer olarak karşımıza çıkabilmektedir.
Şunu bilmemiz lazım şampuanlar bir tedavi değildir, ama tedaviye yardımcı olabilirler en azından saç dökülmesini yavaşlatır veya erteleyerek durdurabilirler.
Erkeklerde Saç Dökülmesini Engelleyici Tavsiyeler


  • Her zaman doğal zeytinyağlı sabun veya doğal bitkisel şampuanları tercih edin.
  • Haftada bir saçlarınıza bir miktar zeytinyağı ile bakım yapın.
  • Saçlarınıza fön makinesini çok yakın tutmayın, saç hücrelerini öldürür.
  • Kimyasallar içeren WAX, jöle ve spreyleri kullanmayın bunlar saçlarınızı uzun vadede yok eder.
  • Vitamin eksikliği saç dökülmesine neden olduğundan kan sayımı yaptırın özellikle E ve B12 vitaminlerini yeterli miktarda aldığınızdan emin olun.
  • Erkeklerde saç dökülmesinin bir nedeni de erkek hormonlarıdır. Bu hormonlarda bir dengesizlik veya problem varsa saçlarınıza yansıyacaktır. Doktoronuza danışmanızda fayda var.
  • Saç dökülmesi çözülemeyecek bir problem değil kafanıza çok takarsanız daha çok saçınız dökülür.

İlginizi Çekebilir


#2
Saç bitti bitti kalmadı


#3
Benim de bir aralar saçlarım dökülmeye başlamıştı. Günde 100-150 arası saç telinin dökülmesinin doğal olduğu, bu dökülen saç tellerinin bir kaç ay uyku dönemine geçtiği ve daha sonra bu saçların tekrardan çıktığını söylüyor uzmanlar. Bendeki saç dökülmesi günde 100-150 saç telinden fazla olmaya başlamıştı. MedoHbiotin kullanmaya başlayarak bu saç dökülme sorununu tamamen ortadan kaldırdım.


#4
Genetik de varsa o kel görünecek.
Ne yaparsan yap boş.Hele yağ la falan olacak iş hiç değil.

İngiltere prensi kel alüminyum.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:34 .