Bıyık Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 20-07-2018, 14:14 #1

♫♪♫Mavibirdünya

hislerimkanıyor

Bıyık Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler


Son günlerde erkekler arasında bıyık modası yaşanıyor. Gözde dizilerde yer alan karakterlerden de etkilenen erkekler, seksenlerin bıyık modasına hızlı bir dönüş yaptı. Ancak bıyıklı bir erkek olmak ne kadar cazipse, bıyıkların bakımı da bir o kadar zor. İyi bakılmadığı taktirde saçlarda yaşanan sorunların aynısı bıyıklarda da yaşanıyor. Erkeklerinse en büyük derdi seyrek bıyıklar.
Bıyıkları gürleştirmek mümkün mü? Bıyıkların yapısı da saçlar gibi olduğu için düzenli bir bakımla gür bıyıklara sahip olmak mümkün elbette. İyi bir bakımın yolu da doğal yöntemlerden geçiyor.
Bıyık kalınlaştırmak için badem yağı ve Hint yağı gibi doğal yağlardan destek alabilirsiniz. Fakat bıyıklarınızın bugünden yarına daha gür ve kalın olmasını beklemeyin. Bıyıklara düzenli olarak bakım yaparsanız etkilerini 8-10 hafta içinde görmeye başlayabilirsiniz.


Bıyık Kalınlaştırmak İçin;
Bıyıkların sağlıklı, gür görünmesi için öncelikle kıl köklerinizin sağlıklı olması gerekiyor. Kıl köklerinde sorun varsa bıyık uzadığında bu sorunlar bıyığın görünümünü olumsuz olarak etkileyecektir. Peki, kıl köklerini güçlendirmek için neler yapılabilir?
Bunun basit bir kaç yolu var. Bıyık bölgesine düzenli olarak parmak uçlarıyla masaj yapmak bu bölgedeki kan dolaşımını arttırarak kıl köklerine daha çok oksijen gitmesine yardımcı olur. Stresten uzak durmak, aynı saç dökülmesinde olduğu gibi çevresel faktörlere bağlı dökülmenin önüne geçecektir.
Genel vücut sağlığı için çok önemli olan su içmek sağlıklı bıyık ve sakal içinde aynı derecede önem taşıyor. Bu nedenle günde en az 8 bardak su içmeye çalışın.
Bıyığı sürekli jiletle kazımak genel kanının aksine bıyığın sertleşmesini veya daha çok çıkmasını sağlamaz. Sağlıklı ve kalın bir bıyık için beslenme çok önemlidir.
Kılların uzaması için proteine ihtiyacınız olacak. Balık, et, yumurta ve fasulye gibi protein bakımından zengin gıdaları daha sık tüketmelisiniz.
Daha kalın bıyık için gece yatmadan önce bıyığınıza ve kıl köklerine Hint yağı veya badem yağıyla masaj yapın. Sabah kalktığınızda yağı ıslak bir havlu ile temizleyin. Bu doğal yağlar kıl köklerini canlandırarak bıyığın kalınlaşmasını sağlarBenzer Konular

Görüntüleme:680, Cevaplar:4

İlginizi Çekebilir >
Alt 20-07-2018, 14:43 #2

APFMH

Forum Heveslisi


Bıyıktan nefret ederim

Alt 20-07-2018, 15:21 #3

♫♪♫Mavibirdünya

hislerimkanıyor


yakısana cok fena oluyo

Alt 20-07-2018, 15:54 #4

♪Soluk Bir Mavi♪

Freedom • Happiness


Ben de bıyık sevmiyorum sakal da çok sevmem
Keçi sakal favorim ama dudağın altında olan minik sakal yani adı belki o değildir

Alt 14-09-2018, 05:58 #5

Majik

tobacco addict


Bıyık Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler
Askere gitmeden önce ailem merak ettiği için sakalımı kesip bıyıklarımı ellememiştim.

Şimdi hepsinden önce genetik onu bir söyleyelim.Anne ya da baba tarafınızda pala bıyıklı akrabalarınız yoksa ya da bıyıkları gür akrabalarınız yoksa, sizden önce ki nesillerde de yoksa muhtemelen sizde de olmayacaktır, zorlamayın. Şayet varsa sizde az ise o zaman yöntemleri deneyebilirsiniz ama en güzel yöntem 3-4 günde bir jiletle düzenli bir şekilde kesmek olabilir. Askerden geldikten sonra daha da gürleşti benim her gün sakal tıraşı olmaktan olsa gerek.. onun dışında bu yağ işleri falan işin abartısı gibi geliyor bana. Bakım için badem yağı güzel gider hem besler hem parlatır da kökü yoksa uğraşmayın

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:12 .