>
GALATASARAY AÇIKLAMASI
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 10-10-2009, 20:13 #1

़ Mahra ਂ

-SNVB-

GALATASARAY AÇIKLAMASIBüyükçekmece Belediyesi Başkanı Hasan Akgün, ''Galatasaray'a ilçe sınırları içinde verilen arsa'' ile ilgili bugün basında çıkan haberlerin gerçekle ilgisinin olmadığını ve karalama amacıyla yapıldığını savundu. Başkan Akgün, yaptığı yazılı açıklamada, ''Galatasaray Kulübü'nün Büyükçekmece'de Açık Spor Tesisleri yapmak üzere kiralamış olduğu yerle ilgili çıkan haber tamamen karalama amaçlı olup, gerçekle ilgisi
Akgün'ün açıklamasında, Galatasaray Spor Kulübü'ne kiralanan 106 dönümlük alanın bulunduğu bölgenin İmar Planları'nın, 21.02.2003 tarihinde yürürlüğe giren İçmesuyu Havzaları Koruma ve Kontrol Yönetmeliği'ne göre 13.06.2003 tarihinde Büyükçekmece Belediye Meclisi'nce kabul edildiğini, bunun da İSKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce de onaylandığını vurgulayarak, şu görüşlere yer verildi: ''Bu alan Büyükçekmece Gölü Su toplama havzasında olup, mutlak koruma alanında değil, kısa ve orta mesafeli koruma alanındadır. Su toplama havzasının mutlak koruma alanında hiçbir tesis yapılamaz. Kısa mesafeli koruma alanında açık spor tesisleri, orta mesafeli koruma alanında ise kısıtlı olarak emsal=yüzde 10, iki katlı inşaat yapılabilir. Kiralanan bu alanla ilgili herhangi bir plan değişikliği söz konusu olmayıp imar planları onaylanmış ve yürürlüktedir.

-Galatasaray Spor Kulübü'ne kiralama yöntemi ile verilen bu alan, kısa ve orta mesafeli koruma alanında kalmakta ve bu alanda açık spor tesisleri yapılması, hem imar planı, hem de 06.07.2009 tarih 40 sayılı meclis kararıyla yapılan ihale protokolünün bir şartıdır. Galatasaray Spor Kulübü kapalı tesis yapmak isterse bunu orta koruma alanında yapacaktır.
-Büyükçekmece su toplama havzası belediyemiz ve İSKİ ekipleri tarafından en iyi şekilde korunan, hiçbir kaçak yapılaşmanın olmadığı ve dere yataklarının mutlak korunduğu bir havzadır.
-İhale 2886 sayılı kanuna göre yapılmış olup, 30 yıl süreli kullanım hakkını kapsar.
-Büyükçekmece Su Toplama Havzasında mutlak koruma alanı dışında kalan ve kullanım hakkı, Büyükçekmece Belediyesi'ne ait olan alanlarda, imar planı şartlarına göre, spor alanları yapmak isteyen spor kulüplerine imkan tanınması için belediyemiz teşvik edici olmaya devam edecektir. Amacımız büyük kulüplerimizi Büyükçekmece'ye çekerek bölgemiz ve İstanbul gençliğinin uygun şartlarda daha modern alanlarda spor faaliyetleri yapmalarını sağlamaktır. Büyükçekmece Belediyesi eğitim faaliyetlerine destek vererek bölgeye bir çok özel eğitim tesisleri ile Beykent, Fatih ve Arel Üniversitesi gibi vakıf üniversitelerini bölgemize kazandırmış olup, yeni üniversiteler kazandırmak için de teşvik edici çalışmaları devam ettirecektir. Buna paralel olarak belediyemiz, eğitimin bir parçası olan sportif faaliyetlerin desteklenmesini teşvik etmeye ve bölgeyi bir eğitim, kültür ve spor faaliyetlerinin yapıldığı üs haline getirmeye kararlıdır.
-Avrupa Birliği süreci yaşayan ülkemizde örnek bir kent yapmayı hedeflediğimiz Büyükçekmece'de; eğitime, kültüre, spora ve her türlü sosyal faaliyetlere yatırım yapmaya, bunları desteklemeye bundan sonrada kararlılık içerisinde devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.''Benzer Konular

Görüntüleme:349, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:19 .