Modanın kalbi İstanbul'da atacak

#1
"İstanbul'u 2023 yılna kadar dünya moda başkentleri arasına sokacak hamleleri birlikte yapacağız."

Modanın kalbi İstanbul'da atacak

İstanbul’da bir hafta boyunca moda rüzgarları estirecek olan İstanbul Moda Haftası (Istanbul Fashion Week-IFW), 25-28 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Taşkışla Binası’nda gerçekleştirilecek.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonu, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteği, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ve Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) işbirliği ile bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan İstanbul Moda Haftası ile modanın kalbi, Avrupa’nın kültür başkenti İstanbul’da atacak.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri içerisinde de yer alan İstanbul Moda Haftası’yla ilgili İstanbul Moda Akademisi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türk moda endüstrisinin yıldızını parlatacak bir dönüşümün, bu yıl üçüncüsünün gerçekleşeceğini belirterek, İstanbul’u Londra, Milano, Paris ve New York gibi moda başkentleri arasına sokmak hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

Dünya çapındaki Türk tasarımcılarla gurur duyduklarını ve kalite denilince akla gelen ilk ülkelerden birinin Türkiye olduğunu kaydeden Tanrıverdi, rakiplerinin artık Çin ve Hindistan değil moda yaratan ülkeler olduğunu vurguladı.

IFW’nin Türkiye’nin yıldızını parlatacağını ve Türk moda endüstrisini bir başka segmente sokacağını ifade eden Tanrıverdi, "İstanbul’u 2023 yılına kadar dünya moda başkentleri arasına sokacak hamleleri birlikte yapacağız, Dünyada moda haftalarının startını İstanbul’dan veriyoruz" diye konuştu.

Tanrıverdi, İstanbul Moda Haftası’nın sadece moda endüstrisine değil, aynı zamanda turizm ve ulaşım sektörüne de büyük avantajlar sağlayacağını kaydetti.


İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:19 .