Tatlı Aşkım

Tatlı Aşkım (https://www.tatliaskim.com/)
-   Giyim (https://www.tatliaskim.com/giyim/)
-   -   James Long İlkbahar-Yaz 2012 Koleksiyonu (https://www.tatliaskim.com/giyim/577922-james-long-ilkbahar-yaz-2012-koleksiyonu.html)

Forsaken. 09-05-2012 02:02

James Long İlkbahar-Yaz 2012 Koleksiyonu
 
James Long İlkbahar-Yaz 2012 Koleksiyonu

Moda camiasından artık erkeklere gösterilen özen giderek artmaya başladı. Tasarımcıların erkekleri anlaması ve erkekler konusunda çalışmaya başlaması, kitlelerin daha “tarz” erkekleri sokaklarda görmelerine olanak sağlıyor. Hızla gelişen moda dünyasında erkeklerin kadınlar kadar olmasa da elbette süregelen “trend” arayışlarına cevap veren yetenekli tasarımcılar ortaya çıkıyor!.

  • inShare
Yorum: 0
http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResi...u-2249181.Jpeg Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın
2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını izlerken erkeklerin bu dönemde acaba ne kadar renkli olacaklarını merak etmekteydik. Renklerin yanında desenlerin de tasarımlara karışması, erkeklerinde “cesur” tercihler yapmasına imkan sağlayacak gibi gözüküyordu.
http://i.milliyet.com.tr/ModazonCont...u-2249176.Jpeg
Son yıllarda hızla artan “moda haftalarında” kalabalıklar arasında parmakla gösterdiğimiz “stil” sahibi erkekler yakın gelecekte kendilerini rahatça ifade edecek özgürlüğe kavuşacak gibi gözüküyor. İngiliz tasarımcı James Long moda devlerinin yanında kendini bu akıma kaptıran ve erkekler için “özellikle” cesur çizgiler çizen bir tasarımcı olarak karşımıza çıkıyor.
http://i.milliyet.com.tr/ModazonCont...u-2249177.Jpeg
2007 yılında Royal Academy of Art’ı bitirdikten sonra erkek giyimi ve aksesuar tasarımı konusunda uzmanlaşmaya karar veren Long, erkek giyimi konusundaki eksikliği anlamış olacak ki, artık kadınlar için koleksiyon hazırlayan tasarımcılar arasında bulunmak yerine erkekler için tasarım yapmaya karar vermiş. Tasarım çalışmalarına başladıktan sonra birçok ödüle aday gösterilen ancak, başarısını İngiltere Moda Konseyi tarafından modaya öncülük eden tasarımcılara verilen “FashionForward” ödülünü kazanan ilk erkek tasarımcı olmakla perçinleyen Long, böylece kariyerine en tepeden başlamış oluyor.
http://i.milliyet.com.tr/ModazonCont...u-2249178.Jpeg
Gözlerin üzerinde olduğunu ve devam eden süreçte her daim daha başarılı işler ortaya koymak konusunda ciddi çalışmalar yapması biraz üzerinde yük gibi gözükse de (malum FashionForward ödülünü kazanan ilk erkek tasarımcı olmuş) Long, önümüzdeki sezonlarda koleksiyonlarını Kraliyet sponsorluğunda yapacak. Her attığı adımda daha da güçlendiğine şahit olduğumuz Long’un moda konusunda kendisini göstermesi için önünde uzun bir yol uzanıyor.
http://i.milliyet.com.tr/ModazonCont...u-2249179.Jpeg
Kaynakları hiç bitmeyecek ve her daim yeniliklere açık bir maceraya atılan tasarımcı, erkek modasını daha zorlayıcı ancak, daha özgür bulduğunu da “cesurca” vurguluyor. Tasarım uzmanlığı aksesuar olan Long’un koleksiyonlarında gözlük ve çantalara rastlamadan geçemiyorsunuz. İlkbahar-Yaz 2012 koleksiyonunda da gözlemlediğimiz deri aksesuarlar ve gözlükler tasarımcının imzası olmuş gibi bir bakış açısında sahip olmamızı sağlıyor.
http://i.milliyet.com.tr/ModazonCont...u-2249180.Jpeg
Tasarımlarında yaz dönemi olduğu için çiçeklere, egzotik desenlere ancak, çok daha soft renklere sahip olduğunu gördüğümüz Long, bakalım gelecek sezonlarda nasıl bir döngü içinde ilham aldığı altı kişilik ekibinden etkilenerek tasarımlar yapacak!.

DenizZz_89 09-05-2012 02:08

Bir bayan olarak begenmedim James Long un koleksiyonu

MeLe[K] 09-05-2012 17:59

ben bu modacıları anlamıyorum .s berbat

She~Zofren.. 16-05-2012 20:54

Hiç beğenmedim erkeklerden soğudum hatta. :D


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:52 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

-

2005-2018 Tatliaskim.com