Mülakata Giderken Nasıl Giyinilmeli?

#1
Mülakata giderken işe başvuran her insanın, alınacak eleman ben olmalıyım düşüncesiyle hazırlıklar yapıp, kendisini göstermeye çalıştığını görmekteyiz. Birçok insan mülakat sırasında sorulacak sorulara vereceği cevabın derdine düşerken, önemli bir konuyu atladığının farkına varmaz.

Elbette kendinizi ifade edişiniz, meslek hakkındaki bilgi ve kariyerleriniz de çok önemlidir ama odadan içeriye girdiğiniz ilk dakikalarda bu durumu işvereninize yansıtamazsınız. Zamanla bu konular açılır ve siz kendini tanıtırsınız ama unutmamanız gereken bir durum vardır ki; siz kapıdan girer girmez işvereniniz sizin dış görünüşünüze bakarak daha adınızı söylemeden hakkınızda fikir oluşturmaya başlar. Böyle bir durumda özensiz ve salaş bir görüntüyle orada bulunmak istemezsiniz değil mi? Siz ne kadar başarılarınızdan bahsederseniz bahsedin, özensiz görünümünüz işvereninizin sizin hakkınızda ön yargı oluşturmasına sebebiyet vermiştir bile.

Bu durumla karşı karşıya kalıp olumsuz neticelerle mülakatlarınızdan geri dönmek istemiyorsanız, mülakata giderken nasıl giyinilmeli hususunda önceden bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Eğer gardırobunuzda mülakata giderken giyeceğiniz resmiyet yansıtacak kıyafet bulunmuyorsa, derhal alışverişe çıkıp, kaliteli kumaşa sahip takım elbiselerden edinmeniz gerekmektedir. Bu durumda cimri davranmamanız gerekmektedir. Ucuza kapatmaya çalışacağınız durumda kalite oranı düşük bir elbise tercih etmiş olursunuz ve üstünüzde duruşu kendisini belli edeceğinden hiçbir işe yaramaz.

Mülakata giderken giymek için aldığınız takım elbisenizi olduğu gibi üzerinize geçirip görüşmeye gitmeyin. Gömleğinin veya pantolonunun ütüsü bozulmuş olabilir. Kuru temizlemeye takım elbisenizi teslim edip, mülakata gitmeden bir iki gün önce geri almanız gerekir. Kuru temizlemeden jilet gibi çıkmış takım elbisenizle, hafif bir parfüm kullandığınızda emin olun ne kadar özenerek mülakata gittiğiniz belli olacaktır.

İlginizi Çekebilir


#2
Kahverengi giyinmeyinde,ne giderseniz giyimin


#3
Elbiseden önce mülakattan sonra yardımcı olacak birisini bulmak daha önemlidir bence (espiridir).Veya sizi motive edecek bir arkadaş ile gitmeli(bu espiri değildir)....Çok güzel söylediniz kardeşim,size katılıyorum selam ve dua ile...

Not:Mülakata gidenlerin heyecanını düşürmek için espiri yaptım biline...
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:46 .