!..İRan'dan Gaz qiRiŞi ßiraz Daha aRttı..!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 01-02-2008, 14:30 #1

PeRiŞş

Foruma Isınan Üye

!..İRan'dan Gaz qiRiŞi ßiraz Daha aRttı..!


!..İRan'dan Gaz qiRiŞi ßiraz Daha aRttı..!
İran'dan gaz girişi biraz daha arttı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, hafta sonu 1,5-2 milyon metreküp olarak yeniden başlayan İran'dan gaz akışının, şu anda günlük 3,5-4 milyon metreküp seviyesinde olduğunu bildirdi.
Bakan Güler, Kuveytli öğrencileri Bakanlıkta kabulünün ardından gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı.

İran'dan gelen doğal gaz akışına ilişkin sorular üzerine Bakan Güler, yaklaşık bir aydan fazla bu ülkeden gelen doğal gaz akışında kesintiler olduğunu hatırlatırken, mevcut durumda gazın gelmeye başladığını söyledi.

İran'dan gelen gaz akışında, doğal gazın şehirlerden geçerken basıncının düştüğünü ve soğuk günlerde de akışın kesildiğini anlatan Güler, aldıkları önlemlerle, kesintiyi halka yansıtmadıklarını ve halkı üşütmediklerini belirtti.

Güler, Türkiye ile İran arasında yeni bir boru hattının yapılmasının da ileride bu sorunların giderilmesinde çözüm olacağını ifade etti.

Bu kesintinin tahkim konusu olup olmayacağının da sorulması üzerine Bakan Güler, İran'la süren bir tahkim olduğunu hatırlatarak, bunu bir tahkim konusu olarak şu anda değerlendirmediklerini bildirdi.

İran'dan gelen gaz akışının ne zaman kontrat seviyesine ulaşacağının sorulmasına karşılık da Güler, "Kontrat miktarına havaların ısınması ve üretime bağlı olarak çıkmasını bekliyoruz" dedi.
Benzer Konular

Görüntüleme:350, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:40 .