Mucize anne mucize bebek

#1
Mucize anne mucize bebekManisa’nın Sarıgöl İlçesi’ne bağlı Kızılçukur Köyü’nde yaşayan 1 çocuk annesi ve 6 aylık hamile Sultan Koçyiğit (31), geçen 2 Ocak günü Denizli’de çalıştığı Nil tekstil fabrikasına gitmek üzere servise bindi. Araç aşırı hız sonucu kaza yaptı.

İşçilerden Kadriye Şılak öldü, 17 kişi yaralandı. Sultan Koçyiğit’in durumu da ağırdı. "Yaşama şansı yok" denilen ve o tarihte 4 aylık hamile olan Sultan Koçyiğit, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde, 48 günlük komadan önceki gün çıktı. Doktorlar, annenin ve bebeğin sağlığının çok iyi olduğunu söylediler.

PAMUKKALE Üniversitesi Beyin Cerrahı Doç. Dr. Bayram Çırak, Sultan Koçyiğit’in hastaneye getirildiği 2 Ocak günü durumunun çok kötü olduğunu belirterek tedavisi hakkında şunları söyledi:

"Durumu çok ağırdı. Kazada minibüs, yerde sürüklendiği için Koçyiğit’in başı ve vücudunun bir bölümü asfalta değmiş. Bu sürtünme sırasında kafatasının sol tarafı parçalanmış, sol kolu kopmuş, beyni de akıyordu. Vücudunun çok yerinde kırık vardı. İlk önce beyin zarına müdahale ettik. Beynin içinden cam kırıkları ve asfalt parçalarını temizledik. Beyinde ödem oluştu. Genç kadının hamile olduğunu da bilmiyorduk. Tomografisinde hamile olduğunu fark ettik. Tedavi şeklini tamamen değiştirdik. Beyin cerrahları, genel cerrahlar, kadın doğum uzmanları, plastik cerrahlar ve ortopedi uzmanları birlikte çalıştı. Sadece anne için değil, bebek için de hazırlık yaptık."

TABURCU OLACAK

Açılan beyne doku parçası yerleştirildiğini ve kopan kolun yerine dikilemediğini, ancak koptuğu yerdeki yaranın kapatıldığını belirten Doç. Dr. Çırak, sonrasında ise uzun süre yoğun bakım ünitesinde tedavi gören ve günlerce komada kalan Sultan Koçyiğit’in hayata döndüğünü söyledi. Doç. Dr. Çırak, talihsiz annenin bilincinin açıldığını, 10 gün içinde taburcu edilebileceğini, bebeğinin durumunun da gayet normal olduğunu kaydetti. Şu an 6 aylık olan bebeğin hiçbir şekilde zarar görmemesinin "tamamiyle bir mucize" olduğunu vurgulayan Doç. Çırak, "Basit darbelerde bile hamileler düşük yapıp bebeğini kaybederken, Sultan Koçyiğit’in bebeği ile birlikte bu kadar ağır darbelerden kurtulması gerçekten mucize. Biz, hekimler olarak elimizden geleni yaptık ama mucizeyi yaratan biz değil, Sultan Koçyiğit ile bebeğidir" dedi.

Müjdeli haber, Sultan Koçyiğit’in 11 yıllık eşi 34 yaşındaki Süleyman Koçyiğit ve 8 yaşında kızı Seçil’i mutlu etti. Kızılçukur Köyü İlköğretim Okulu 2’nci sınıf öğrencisi olan Seçil, çok özlediği annesinin iyileşip eve dönmesini istedi. Çiftçi Süleyman Koçyiğit de "Eşimi ve bebeğimi yaşatmayı başaran doktorlara minnettarım. 21 haftalık olan bebeğimizin cinsiyetini de burada öğrendik. Erkek bebek bekliyoruz. İsmini de iyileştiği zaman annesi verecek" dedi.

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:57 .