Nevruz kutlamaları geceden olaylı başladı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 21-03-2008, 13:26 #1

anqell_girll

Yasaklı Üye

Nevruz kutlamaları geceden olaylı başladı

Nevruz kutlamaları geceden olaylı başladıCizre'de Nevruz kutlamaları olaylı başladı. Nevruz ateşi kavgasında 5 kişi yaralandı.İzmir'de de gece başlayan kutlamalarda 11 kişi gözaltına alındı.Mersin'de polis korsan göstericileri gaz bombası ile dağıttı.Bu arada pek çok ilde yoğun güvenlik önlemleri alan polis inanılmaz görüntülerle karşılaştı. Bunlardan biri de Siirt'teydi. Göstericiler yasak olmasına rağmen gösteri alanında toprağa geceden dev Öcalan posteri ve PKK flamaları gömmüşlerdi.

İŞTE NEVRUZ KUTLAMALARINDAN FOTOĞRAFLAR

BAKANLARIN KATILDIĞI NEVRUZ KAUTLAMASINDAN RENKLİ FOTOĞRAFLAR

Nevruz alanında yapılan kazıda, Öcalan posteri ve PKK flamaları çıktı
SİİRT’te, DTP’liler ile Valilik arasındaki Nevruz kutlama günü sorunu çözülemedi. Valilik Nevruz’un bugün kutlanmasını isterken, DTP’liler ise yarın kutlamakta ısrarlı.
DTP’lilerin Eruh yolunda bulunan Nevruz alanında yarın için yaptıkları hazırlıklar tamamlanırken, polis aldığı bir ihbar ile sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemi altında alanda arama yaptı. Dedektör ve kazma kürek ile yapılan aramalar sonucu, toprağa gömülü halde dev bir çetebaşı Abdullah Öcalan’a ait poster ile PKK flamaları bulundu. Polisin alanda yaptığı arama çalışmaları devam ederken, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, hiç kimsenin devletten büyük olmadığını söyledi. Müdür Aydın, dün akşam Roj TV’ye konuşan, halkı izinsiz gösterilere davet eden ve kendisi ve Vali’yi PKK’ya hedef gösteren DTP İl Başkanı Abdurahman Taşçı hakkında da suç duyurusunda bulunacağını da söyledi.
Siirt’te DTP’liler Valiliğin, “Nevruz’u bugün kutlayın” çağrısına uymazken, DTP’lilerin Nevruz’u yarın kutlamada ısrar ettikleri belirtildi. Nevruz alanına bugün kimsenin gitmediği gözlendi.
Cizre'de havai fişekli kutlama

Şırnak'ın Cizre ilçesi'nde nevruz kutlamaları erken başladı. İlçe merkezi ve 10 yakın mahallede DTP ilçe teşkilatı tarafından organize edilen havai fişekli kutlama yapıldı. Kutlama yaklaşık yarım saat sürdü. Gösteriler sırasında silah sesleri de duyuldu. Havai fişek gösterisinin ardından ilçenin değişik bölgelerinde toplanan küçük gruplar lastik yakarak ateş çevresinde halay çekti. Göstericiler sık sık terör örgütü lehine slogan attı. Gösteriler sırasında bir grupta ateş yakarak E-24 karayolu yaklaşık 1 saat trafiğe kapattı. Gruptakiler polisin müdahalesiyle ara sokaklara kaçarak dağıldı.

"NEVRUZ ATEŞİ" KAVGASINDA 5 KİŞİ HAFİF YARALANDI

Şehir merkezinin hemen dışındaki bir yerleşim yerinde nevruz ateşi yakan grubun üyeleri ile ateşin yakınındaki bir evin sahibi arasında tartışma yaşandı. Adı açıklanmayan ev sahibi, ateşin evine çok yakın olduğu gerekçesiyle söndürülmesini istedi. Buna itiraz eden grup eve taş atmaya başladı. Evi taşlanan vatandaş da silahıyla çevreye rastgele ateş açtı. Açılan ateş sonucu kimseye kurşun isabet etmezken, 5 kişi kurşunlar nedeniyle yerden seken taşların vücutlarına isabet etmesi sonucu hafif yaralandı. Yaralılar Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Konu ile ilgili soruşturma başlatılırken, jandarma da bölgede güvenlik önlemlerini artırdı.


İZMİR´DE NEVRUZ KUTLAMALARI OLAYLI BAŞLADI

İzmir´in çeşitli ilçelerinde, ara sokaklarda ateş yakıp, izinsiz gösteri yapmak isteyen grublara polis müdahale etti. Ara sokaklara kaçan göstericilerden 11 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Olaylar sırasında bir otobüs şoförü kafasına gelen taşla hafif yaralandı.

Bugün (perşembe) akşam saatlerinde Özellikle Buca İlçesi´nin ara sokaklarında toplanan göstericiler sokaklarda çöp konteynırlarını devirip yola barikat kurdu, ateş yaktı. İzinsiz gösteri yapan gruplara polis ekipleri müdahale etti. Polise taş atarak karşılık veren gösterilcilerden, 11 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Yoldan geçen belediye otobüslerine de taş atan göstericiler bir çok otobüsün camını kırdı. Olaylar sırasında otobüs şoförü Yüksel Özcan atılan taşla başından hafif yaralandı. Olayların yaşandığı mahalle ve sokaklarda polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Göstericilere müdehale eden ve güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet polislerin ``Her şey vatan için'' diyerek yürüyüş yapması üzerine vatandaşlar evlerinin balkonlarına Türk Bayrağı asıp polisleri alkışladı.

MERSİN DE POLİS, KORSAN GÖSTERİCİLERİ GAZ BOMBASI İLE DAĞITTI

Mersin'de Nevruz Bayramı'nı bahane ederek korsan gösteri yapan terör örgütü PKK sempatizanlarını polis panzer ve gaz bombası ile dağıttı.

Portakal Mahallesi'nde boş bir arazide toplanan yaklaşık 300 kişi, ateş yakıp, terör örgütü lehine sloganlar attı. Göstericiler, güvenlik önlemi alan polis ekiplerine taşla saldırdı. Bunun üzerine polis ekipleri, panzerlerle göstericilere müdahale etti. Slogan atmayı sürdüren göstericiler, atılan gaz bombaları nedeniyle ara sokaklara kaçtı.

Şevket Sümer, Güneş, Selen, Kurdali, Çilek, Çay ve Şahin Tepesi mahallelerinde toplanan gruplar, zaman zaman ateş yakıp, korsan gösteri düzenliyor. Nevruz dolayısıyla şehirde geniş güvenlik tedbirleri alan Mersin polisinde izinler de kaldırıldı.

SURUÇ'TA ZILGITLI NEVRUZ ATEŞİ YAKILDI

Şanlıurfa'nın, Suruç İlçesi'nde Nevruz kutlamaları dün gece ateş yakılarak başladı.

Kutlamalara katılan kadınlar, zılgıtlar ve halay çekerken çocuklar da ateş üzerinden atladı. Suruç İlçesinde 3 ayrı noktada geceden başlayan Nevruz kutlamaları olaysız bir şekilde devam ederek, Viranşehir İlçesinde korsan gösteri yapan yaklaşık 150 kişilik bir grup polis panzerlerine taşla saldırıp yola barikat kurdu. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden takviye olarak Viranşehir'e giden çok sayıda polis Şırnak Mahallesi'nde araç lastiği yakıp, gösteri yapmak isteyen 150 kişilik guruba gazla müdahale etti. Polisin müdahalesine taşla karşılık veren göstericiler, sokak aralarına dağılırken halen İlçede gerginliğin devam ettiği bildirildi.

Öte yandan Suruç İlçesinde gece yakılan Nevruz ateşi etrafından halay çeken gruba polis müdahale etmezken, sözde PKK renklerini simgeleyen bez parçalarıyla halay çeken kadınlar sık sık zılgıt çekti. Kürtçe müzik eşliğinde 3 ayrı yerde yakılan Nevruz ateşinde zafer işareti yapan gençler, yakılan ateşin üzerinde atladı. Zaman zaman yanma tehlikesi geçiren bazı küçük çocuklar ise büyüklerin uyarısı üzerine ateşten atlamaları engellendi. Kutlamaların yapıldığı yerde polis ekiplerinin bulunmaması dikkat çekti. Şanlıurfa kent merkezindeki ara sokaklarda gece boyunca yakılan nevruz ateşleri itfaiyeye ekipleri tarafından söndürülürken, sivil ve resmi polis ekipleri de mahalle aralarında korsan gösterilere karşı

Görüntüleme:864, Cevaplar:8

Alt 21-03-2008, 16:35 #2

Dj AnıL

Yasaklı Üye

Aşşagılık Hain Köpek'ler Nevruzu Bile Teror Propagandasına Donusturdu ... :@

Nevruz kutlamaları geceden olaylı başladı

Diyarbakır'da Nevruz gerginliğiDİYARBAKIR'da, DTP'nin Nevruz kutlama programına katılmak için sabahın erken saatlerinden itibaren Nevruz Tertip Komitesi'nin organizesiyle kentin 30 ayrı noktasından kutlamanın yapıldığı Hamravat Evleri'ndeki alana Belediye otobüsleri ve minibüslerle vatandaşlar taşındı. Görevli araçlarda yer bulamayanlar ise kamyonlar, sepetli motorlar ve özel otomobillerle Nevruz alanına geldi. Alana 1 km mesafede inen vatandaşlar, ellerinde yeşil, sarı, kırmızı bayraklar ile polis noktasından sıkı aramadan geçirildi.

Nevruz kutlamalarına katılan DTP Grup başkanı Ahmet Türk, DEP eski milletvekili Leyla Zana, DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, DEP eski Milletvekili Selim Sadak, Avrupa Parlamentosu'ndan Kürt milletvekili Feleknaz Uca, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile DTP'li Belediye başkanlarının büyük kısmı yöresel kıyafetlerle katıldı. DTP Protokolünün giydiği yöresel kıylafetlerin bir kısmının PKK'lıların giydiği kıyafetlerle aynı olması dikkat çekti. Alanda sık sık PKK terör örgütü ve Öcalan lehine sloganlar atılıyor.

Nevruz alanında üzerinde Öcalanın posteri bulunan bir bayrak uçurulurken, Nevruz alanına Kürtçe, "Etkinliğimiz barışın sesi olsun", "Milyonların coşkusu yasaklanamaz", "Tecrite hayır", "Barış ile herkes yükselecek, özgürlük yolu Nevruz ateşi ile aydınylanacak"yazılı pankartlar asıldı.

Nevruz alanındaki ilk konuşmayı DTP il başkanı Necdet Atalay yaptı. Atalay, "Kürt yoktur dediler, siz varsınız burdasınız. Bugün tarihi bir gün gerçekleştirdik. Siz geçmişinize sahip çıktınız. Yeni bir özgür yaşam için bir araya geldiniz. Ne kadar düşünmeseniz yoktur deselerde siz varsınız. Kürtler vardır işte buradasınız. Bugün burada Nevruz alanında Kürt halkı varlığını ispatlamıştır"dedi. Atalay konuşurken, 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet üssünden kalkan 3 F-16 havada tur atarken, Atalay, "Uçaklarla bile Kürt halkını engeleyemezler"diye konuştu.

Bu arada arama noktasında çocuk yaştaki göstericiler polise taşlı saldırıda bulundu.Taş atan çocukları vatandaşlar engellemeye çalıştı ve bazı vatandaşların taş atan göstericilere tepki göstermesi dikkat çekti.


MERSİN'DE SÖZDE KÜRDİSTAN HARİTALI NEVRUZ KUTLAMASI


Mersin'de DTP'nin organize ettiği Nevruz kutlamaları Metropol Miting Alanın'da yaklaşık 20 bin kişinin katılımıyla başladı. Sabah saatlerine toplanmaya başlayan kalabalık, Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerini açtı. 'Katil Erdoğan' 'Biji Serok Apo' sloganları atan kalabalık sözde PKK bayrağının renklerinde bez parçaları taşıdı. Helikopterle sürekli denetlenen miting alanında polisin yoğun güvenlik tedbirleri dikkat çekti. DTPGenel başkan yardımcısı ve Mardin Milletvekili Emine Ayna'nın nevruz ateşi yaktığı sırada sözde Kürdistan haritası açılması dikkat çekti.


SİVAS'TA NEVRUZ COŞKUSU

SİVAS'ta 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısı ile resmli kutlama programı düzenlendi. Renkli görüntülerin yaşandığı kutlamalarda vali ve protokol öğrencilerle birlikte nevruz ateşinden atladı, halaylar çekildi, yumurta tokuşturuldu.

Konfgre Müzesi Bahçesi'nde düzenlenen programa Vali Veysel Dalmaz ve il protokolü ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Halkoyunları gösterilerinin ardından günün anlamını belirten konuşmalar yapıldı şiirler okundu. Vali Veysel Dalmaz, Nevruz'un Türklerin bayramı olduğunu belirterek, "Bu önemli günün birlik ve beraberliğimize daha da büyük katkılar sağlamasını beklediğimiz bir gün olmasını diliyoruz." şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından protokole çeşitli renklere boyanmış pişmiş yumurtalar dağıtıldı. Vali Veysel Dalmaz, eşi Sıdıka Dalmaz ve kızı Ayşe ile yumurta tokuşturdu. Jandarma İl Komutanı Albay Salih Karataş ise Emniyet Müdürü Yahya Bal ile yumurta tokuşturdu. Dağıtılan yumurtalara çocuklar büyük ilgi gösterdi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nca hazırlanan 2 bin kişilik pilav vatandaşlara ve öğrencilere ikram edildi. Nevruz türkülerinin seslendirildiği programda protokol demir dövdü, ardından nevruz ateşi yakıldı. Nevruz ateşinin üzerinden önce Vali Veysel Dalmaz ve ardından protokol üyelmeri atladı. Öğrenciler de büyük bir coşku ile ateşin üzerinden atladı. Kız öğrenciler nevruz ateşi etrafında halay çekti.

CİZRE'DE GERGİN GECE

ŞIRNAK'ın Cizre ilçesinde dün gece mahalle aralarında korsan gösteri yapan gruplar, polise taşlı saldırıda bulundu. Bir polis yüzüne taş isabet etmesi sonucu yaralandı. Göstericiler, Adalet Ve Kalkınma Partisi İlçe teşkilatının bazı yöneticilerinin evlerine de taşlı saldırıda bulundu.

Cizre İlçesi'nde dün gece Nevruz kutlamaları havai fişek gösterileriyle başladı. Ancak daha sonra mahalle aralarında otomobil lastikleri yakılarak korsan gösteri yapıldı. Bazı ana yollara barikatlar kurarak trafiği kapatan göstericiler, kendilerine müdahalede bulunmak isteyen polislerle çatıştı. Çıkan olaylarda, 1 polis memuru yüzüne isabet eden taşla yaralandı ve Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Göstericiler, bazı Adalet Ve Kalkınma Partisi Cizre İlçesi yöneticilerinin evlerine taşlı saldırıda da bulundu. Özellikle Cudi ve Nuh mahallelerinde 50-100 kişilik gruplara ayrılan göstericiler sık sık PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı. Polis panzerleri sokak aralarında ateşe verilen araç lastiklerini su sıkarak söndürdü. Saat 20.00'den 22.00'ye kadar devam eden olaylarda bazı kamu binalarının camları da taş atılarak kırıldı.

SİİRT'TE GERGİNLİK

SİİRT'te, DTP'liler ile Valilik arasındaki Nevruz kutlama günü sorunu çözülemedi. Valilik, Nevruzun'un bugün kutlanmasını isterken, DTP'liler ise yarın kutlamakta ısrarlı. DTP'lilerin Eruh yolunda bulunan Nevruz alınındaki yarın için yaptıkları hazırlıklar tamamlanırken, polis aldığı bir ihbar ile sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemi altında alanda arama yaptı. Dedektör ve kazma kürek ile yapılan aramalar sonucu, yere gömülü vaziyette dev bir terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'a ait poster ile sözde PKK bayrakları bulundu. Polisin alanda yaptığı arama çalışmaları devam ederken, Emniyet müdürü Cuma Ali Aydın, hiç kimsenin devletten büyük olmadığını söyledi. Müdür Aydın, dün akşam Roj TV'ye konuşan, halkı izinsiz gösterilere davet eden ve kendisi ve Vali'yi PKK'ya hedef gösteren DTP il başkanı Abdurahman Taşçı hakkında da suç duyurusunda bulunacağını da söyledi.

Siirt'te DTP'liler Valiliğin, "Nevruz'u bugün kutlayın" çağrısına uymazken, DTP'lilerin Nevruz'u yarın kutlamada ısrar ettikleri belirtildi. Nevruz alanına bugün kimsenin gitmediği gözlendi.


Alt 21-03-2008, 16:57 #3

AyrıLıkLarınŞairi

Fenerbahcem

bu vatanı seven herkes vatanı her zaman savunmaktan çekinmez sözde kürdistan denen uyduruk şeyde asla olmayacak istedigi kadar konuşsunlar istedigini yapsınlar bu vatan bizim bizim kalacak !

yüce allahın huzurunda canları , kanları dökülen aziz şehitlerimizin hesabını çekeceksiniz... siz köpekleri seve seve uslandırmasını biz biliriz , siz uslanmadıkcada başınıza dünyayı dar edecegimizi hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın .. yemek yedigi tabagı pisleyen hainler


Alt 22-03-2008, 01:51 #4

Nazenin

. . . ayrı bi alem

Nevruz Bayramı'nın aslı kötü değil ama insanlar mahvetti bu bayramı.Ne denir ki.Allah'ım ıslah etsin


Alt 22-03-2008, 02:16 #5

baalisyan

Yasaklı Üye
Alıntı:
PERIKIZI´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nevruz Bayramı'nın aslı kötü değil ama insanlar mahvetti bu bayramı.Ne denir ki.Allah'ım ıslah etsin
aynen katılıyorum ayrıca kelime olarakta nevruzu asla kabul etmiyorum ki newroz dan geliyor new ingilizcede yeni roz farsçada gün demektir.. O zaman noelide kutlayalım ne demek noel...


Alt 22-03-2008, 13:25 #6

**Cenne[T]-ul Meva**

....

nevruz bayramı artık bayramlıktan cıktı terorıstlrın bayramı oldu...(dogru duzgun aslında olması gıbı senlıklerle kutlayanlara sozumuz yok olamazda )
hersene aynı sey oluyor..olaylar,polısle catısma, sozde kurdıstan devletı resımlerı,ıgrenc sloganlar resmen bırılerının propagandası oldu..
nevruz bu degıldı busekılde kutlanmıyordu...
en bastakı resım bıle yeterınce ıgrenc..
ne dıyelım allah akıl fıkır versın ..


Alt 22-03-2008, 15:28 #7

İsσLdє

-

Her sene yasanan oLayLar yine yasanmıs iste


Alt 22-03-2008, 17:14 #8

crayzgril

Bizden Biri

Manyaxlıkkkk


Alt 22-03-2008, 18:58 #9

figens

Forum Heveslisi

Alıntı:
baalisyan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aynen katılıyorum ayrıca kelime olarakta nevruzu asla kabul etmiyorum ki newroz dan geliyor new ingilizcede yeni roz farsçada gün demektir.. O zaman noelide kutlayalım ne demek noel...
kelime olarak nev ve ruz da farsça bi kelimedir.ve çok eski yıllardan beri Türkler tarafından kutlanan geleneksel bir bayramdır.bize Türkler hakkında bilgi veren çok eski kaynaklardada nevruz un türkler tarafından kutlandığı yazar.bu kaynakların en önemlisi de 11.yüzyılda kaşgarlı mahmut tarafından türkleri tanıtmak amacıyla yazılan ve ilk türkçe sözlüğü olma özelliğini taşıyan divan-ü lügatit türk'te de nevruz'un geleneksel bir türk bayramı olduğu yazar...

böyle bir bayramın bu hale gelmesi çok üzücü...resmler iğrençç.......


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerNevruz kutlamaları geceden olaylı başladı Konusuna Benzer Konular

Nevruz Gösterilerinde Apo Posterleri


Nevruz kutlamaları için Kazlıceşme meydanına gelen bazı gençler, teröristbaşı Abdullah Öcalan posteri açtı. Üzerlerine 'APO' yazılı tişörtler...

Nevruz Nedir?


Orta Asya'dan Balkanlardaki uluslara kadar çok geniş bir bölgede yerel renk ve inançlarla kutlanan Nevruz, he r ulusun kendi kültür değerleriyle...

Gaziantep'te gece olaylı başladı


Gaziantep'te gece olaylı başladı Gaziantep'te korsan gösteri yapan bir grup, polis minibüsüne taş ve molotof kokteyli attı. ...

Obama'dan 'nevruz' mesajı


Resmi büyütmek için tıklayın ABD Başkanı Barack H. Obama, yarınki Nevruz öncesi, İran'a yönelik...

Nevruz afişinde cingözlük


DTP İstanbul İl Başkanlığının Nevruz için bastırdığı afişteki gözler tartışma konusu oldu. Kum saati üzerindeki bir çift gözün teröristbaşı Öcalan'a...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:04 .