>> Atıldığı okula türbanıyla döndü <<
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 29-04-2008, 14:19 #1

»|¢єииєт-i αŁα|«

Forumun Tiryakisi

>> Atıldığı okula türbanıyla döndü <<


29 Nisan 2008
Atıldığı okula türbanıyla döndü

Türban yüzünden memuriyetten atıldı, afla döndü ve yine türbanlı görüntülendi.

>> Atıldığı okula türbanıyla döndü <<
Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde sınıf öğretmeni olarak görev yaparken 8 yıl önce derslere türbanlı girdiği gerekçesiyle Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla memurluktan çıkarılan Sultan Kekeç (41), memurlarla ilgili afla mesleğine döndü ve okulunda yine türbanlı görüntülendi.

Kamusal alan olmasına karşılık okul içinde ve derslikte pardösü ve türbanla ders yapan Kekeç, kılık kıyafet yönetmenliğine uymadığı için Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'na 2000'de şikayet edildi. Kekeç'in ilköğretim müfettişlerinin raporlarına göre, türbanlı olarak derslere girdiği ve resmi bayramlara da aynı şekilde katıldığı saptandı. Bunun üzerine 27 Eylül 2000'de 'Milli eğitimin temel amaç ve ilkeleri, öğretmenlik mesleğinin önemi ve özelliği, suçun niteliği' göz önüne alınarak 657 Sayılı Kanun'un 125/e-a maddelerine göre, devlet memurluğundan atıldı. Ancak, 4 Temmuz 2006'da çıkartılan 'Memurlar ile Diğer Kamu Görevlilerinin Bazı Disiplin Cezalarının Affı Hakkında 5525 Sayılı Kanun' üzerine Kekeç, tekrar mesleğine döndü.

4 Ekim 2006'da İskenderun İlçesi'ne bağlı Bitişik Köyü İlköğretim Okulu'na atanan Kekeç, meslekten atılmasına neden olan türbanıyla derslere girmeyi sürdürüyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda okul bahçesinde türbanıyla törene katılan Kekeç, çekim yapıldığını görünce öğrencilerinin yanından uzaklaşıp, kadınların arasına karışarak veli görüntüsü yarattı. Milli Eğitim yetkilileri, kendilerine bu konuda şikayet gelmediğini, şikayet olduğu takdirde değerlendireceklerini söyledi.

Milliyet
Benzer Konular

Görüntüleme:264, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:31 .