‘Bakanlar değişebilir normal karşılanmalı’
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 29-05-2008, 15:28 #1

NoRa..!

Forumun Tiryakisi

‘Bakanlar değişebilir normal karşılanmalı’


‘Bakanlar değişebilir normal karşılanmalı’

‘Bakanlar değişebilir normal karşılanmalı’

BaŞbakan Tayyip Erdoğan, bakanlık görevinin bir bayrak yarışı olduğunu ifade ederek zaman zaman değişiklikler olabileceğini söyledi. Erdoğan, Osmaniye’de Hükümet Konağı Alanı’nda halka hitap etti, Cebeli Bereket Kültür Merkezi’nde de partisinin Siyaset Akademisi’nde konuştu. Millete efendilik yapmak için göreve gelmediklerini belirten Başbakan Erdoğan, konuşmalarında özetle şunları söyledi:

Biz Türkiye’nin hükümetiyiz. Hiçbir vatandaşımızı hiçbir köyümüzü, ilçemizi, ilimizi diğerinden ayırmıyoruz.

Ülkeyi sevmek masa başında oturarak olmuyor. Öyle Ankara’ya kapanıp kalmakla olmuyor, Sivas’ın ötesine, Adana’nın ötesine, hatta Ankara’nın ötesine geçemeyenlerin Türkiye üzerine söyleyecek sözleri olamaz.

Kuru sıkı atıyorlar

Akılla bilimle konuşmuyorlar, kuru sıkı atıyorlar. Nasılsa yanlarında yandaş medyalar da var. Biz hizmet yapıyoruz. Önemli olan bağcıyı dövmek değil üzümü yemektir. Biz bunu yapıyoruz. Milliyetçilik, Türkiye’yi Avrupa’nın en büyük altıncı ülkesi yaparak, gündem belirleyen bir ülke yaparak olur.

Sloganlarla konuşmuyoruz, içi boş tartışmaların tarafı olarak konuşmuyoruz. Biz hizmetlerimizle, yaptıklarımızla, eserlerimizle konuşuyoruz.

SELAM-SABAH KESİLİYOR

Milletvekili olana kadar insanlar çok farklı, milletvekili olduktan sonra farklı, milletvekilliğine aday yapmadığınız zaman çok daha farklı, selam-sabahı kesiyor, sonra kulisler başlıyor.

Aynı şey bakanlıklar için de böyle, bakan yaparken çok iyidir, ama bir değişiklik yapalım dediğiniz zaman bakıyorsunuz gücenmeler oluyor. Halbuki bu bir bayrak yarışı, zaman zaman değişiklikler yapılması gerekebilir.

TEDAVÜLDEN KALKTI HÂLÂ KONUŞUYOR

Son zamanlarda bazı emekli, tedavülden kalkmış tipler, bazıları da ‘hukuçuyum, şöyleyim, onursallık’ diye de bir sıfat almışlar kendilerine, konuşuyorlar; ‘partilerde liderler sultası var’ diyorlar. Partinin semtine dahi uğramamış, parti nasıl çalışır bilmiyorlar.Benzer Konular

Görüntüleme:276, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:12 .