Aşk, kanseri yenDi

#1
Aşk, kanseri yener

11 Ağustos 2008Fatma AKSU/İSTANBUL
Aşk, kanseri yenDi
Moldovalı Olga Panaitova ile Halil Ertan, 2003 yılında birbirine aşık olup evlenmeye karar verdiler.

Evlilik hazırlığı aşamasında Olga, acı gerçekle karşılaştı ve tüm hayalleri yıkıldı. Kanser olduğunu ve bir göğsünün alındığını öğrenince Halil’in vereceği tepkiden çok korktu. Ama iki genç, "yaşam"ın ve "aşk"ın "hastalık" ve "ölüm"den daha güçlü olduğunu kanıtladı. Şimdi çok sevdikleri doğaya çıkıyorlar ve bir çocukları olsun istiyorlar.

Moldovalı üniversite öğrencisi 24 yaşındaki Olga Panaitova ile 35 yaşındaki tekstilci Halil Ertan’ın yolları 2003 yazında Silivri’de ortak bir dostlarının yazlığında kesişti. İki genç o yaz birbirlerine aşık olup evlenmeye karar verdi. Yaz bitimi Olga okuluna devam etmek için ülkesine döndükten birkaç ay sonra rutin kontroller için gittiği doktorundan meme kanseri olduğunu öğrendi. Yaşaması için sağ göğsünün alınması gerekiyordu. Ona göre bu "yarım insan" olmaktı. Halil’in bu durumu öğrendiğinde tepkisini merak ediyordu.

Perukla gelin oldu

Doktorundan Halil’i arayıp ona bütün gerçeği anlatmasını istedi. Halil, "Elbette ameliyat olmalı. Neden evlenmeyelim" diyerek destek oldu. Olga, ameliyat oldu. Halil, İstanbul’da birlikte yaşayacakları evi dekore etmeye ve düğün hazırlıklarına başladı. Halil Ertan’ın ailesi de gençlere destek verdi. Tedavisi bittikten sonra Türkiye’ye gelen Olga’nın gelinliğini, alınan göğsün yerini ustaca kamufle ederek, Halil’in terzi annesi dikti. Kemotarapi yüzünden saçları dökülen Olga, perukla gelin oldu.

İki genç de doğa tutkunuydu. Olga iyileştikten sonra motosiklet grubuyla gezilere çıkmayı sürdürdüler. Herkes denize girerken, Olga onları izliyordu. Halil Ertan için problem değildi ama Olga tek göğsünün olmayışına katlanamıyordu. Bu durum dört yıl sürdü. Yeni bir operasyona karar veren Olga, geçen hafta, bu kez estetik amaçla bıçak altına yattı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı doktorlarından Opr. Dr. Erdem Güven’in gerçekleştirdiği ameliyat 13 saat sürdü. Olga bacağından alınan dokularla yeni bir memeye kavuştu. Çiftin şimdi tek isteği bir bebek sahibi olmak.

Kalçadan parça ile yeni göğüs

Opr. Dr. Erdem Güven, Moldova’da yapılan ameliyatın 20-25 yıl önce uygulanan ve tüm meme dokusunun yanı sıra, göğüs kaslarıyla meme derisinin de alındığı "Radikal mastektomi" olduğunu belirtti. Dr. Güven, "Ciddi deri eksiği ve kasların alınmış olmasından dolayı meme silikonu ile onarım mümkün değildi" dedi. Dr. Güven’in verdiği bilgiye göre Olga’nın koltuk altındaki lenf bezleri de alınmış, burada da boşluk oluşmuştu. Olga çocuk sahibi olmak istiyordu. Karından alınacak doku, hamilelikte problem yaratacaktı. Sonunda memeyi onaracak deri ve yağ dokusuyla, atar ve toplardamarlar kalçadaki kaba etten alınmasına karar verildi. Kalçadaki çukurluk iç çamaşırının içinde kalacağı için estetik kaygı fazla olmayacaktı.

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:22 .