Erdoğan, Aydın Doğan'a 1 hafta süre verdi Başbakan

#1
Erdoğan, Aydın Doğan'a 1 hafta süre verdiBaşbakan Erdoğan Aydın Doğan'ı topa tutmaya devam ediyor.
Erdoğan, Aydın Doğan'a 1 hafta süre verdi BaşbakanBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Doğan için açıklamalarını bugün de sürdürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Feneri haberleri ile ilgili Aydın Doğan'a seslenerek, "Eski komünistlerin yaptığı gibi çamur at tutmasa da izi kalır mantığı ile mi hareket ediyorsun?" diye sordu. Aydın Doğan'a 1 hafta süre veren Başbakan Erdoğan, "Saldırganlığınız altında ne var? Bunu açıklayın. Açıklamazsanız ben açıklayacağım. 1 hafta süre. Açıkladın açıkladın, yoksa ben açıklayacağım." dedi. Erdoğan, konuşmasında Hilton Oteli ile ilgili Doğan ile yaptığı görüşmeyi açıkladı.

GENEL YAYIN YÖNETMENİYLE CEVAP VERME YARIŞINA GİRMİŞLER

Erdoğan şöyle devam etti: "Aydın Doğan'ın Genel Yayın Yönetmeni ve kendisi bir cevap verme yarışına girmişler. Genel Yayın Yönetmeni 'İnsani duyguları sömürenleri yazmayalım mı?' diyor. Yazma diyen mi var? Yaz da doğruları yaz. Yalan ve iftira yazma."

"SORUYORUM... HUKUKTA YATAKLIK ETME DİYE BİR DURUM VAR"

"Daha düne kadar Baykal'la paslaşma halinde toplanan yardım paralarının Başbakan Erdoğan'a elden verildiğini gösteren makbuz diyordun. Peki ne oldu belgeye kayıp mı oldu? Bir gecede değişti mi? Nerede o tutanaklar? Ben ispatlayınca yarım ağız 'Başbakan değil başbakanlığa' verildiğini söylüyorlar. Bu ikisi aynı şey mi? Baştan doğrusunu yazsaydınız ya. Beni konuşturduktan sonra mı öğrendiniz de böyle yazıyorsunuz? Sayın Aydın Doğan dün hala iddia sahibi ben değilim sanıklardan biri toplanan paraların Başbakan'a verilmek üzere birisi tarafından alındığını söylüyor. 'Benim medyam sadece mahkeme safahatı hakkında bilgi veriyor' diyor. Soruyorum hukukta yataklık etme diye bir durum var.

"BAŞBAKAN'A İFTİRA ATMANIN NE DENLİ ÇİRKİN OLDUĞUNU AKLINDAN GEÇİRMİYOR MUSUNU?"

Sayın Doğan böyle bir iftiraya yataklık ettiğini farkında mısın? Bunu bileceksin soracaksın. Sen bir numaralı medya grubusun ya. Sor bakalım. Başbakanlığın basın müşaviri var. Oradan teyit etsene. Niye teyit etmiyorsun? Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına iftira atmanın ne denli çirkin olduğun aklından geçirmiyor musun? Eski komünistlerin yaptığı gibi iftira at tutmasa da izi kalır mantığı ile mi hareket ediyorsunuz?"

"YAZACAKSAN DOĞRUSUNU YAZ"

Sen milletin haysiyetine, şerefine saldıracaksın sonra da ne olmuş canım diyeceksin. Basın özgürlüğü, insanların şeref ve haysiyetine saldırma hakkı vermez. Yazacaksan doğrusunu yaz!"
"SENİN MAAŞLI KÖŞE YAZARLARIN, SİLAHŞÖRLERİN VAR. BENİM YOK"

Demokrasilerde eleştirme hakkı sana da senin gazetelerine de sana değildir. Siyasetçiler için de bu geçerli. Tek taraflı özgürlük olmaz. Eleştirmek istiyorsan eleştirilmeyi de göze alacaksın. Cevap hakkına ne kadar saygılı olduğunu yaptığın yayınlarla ortaya kouyuyorsun. Senin maaşlı köşe yazarların silahşörlerin var. Benim yok. Milletim bunu görüyor. Eleştirilere tahammül konusuna girme. Dersine iyi çalış."

"1 HAFTA SÜRE. AÇIKLAYIN"

"Siz ne hakimsiniz ne de savcı. Kimin suçlu kimin masum olduğuna hangi iddianın doğru hangi iddianın yanlış olduğuna siz mi karar vereceksiniz? Adalet tecelli edecek sizin telaşınız ne?Bu saldırganlığınız altında ne var? Siz asıl onu söyleyin. Bunun altında muhakkak bir şey var. Bunu ben biliyordum da siz açıklayın. 1 hafta süre. Önümüzdeki hafta sonu yine İstanbul'da kongrelere katılacağım. O zamana kadar açıkladın açıkladın, açıklamadın ben açıklayacağım. Onu da açıklayacağım. Çünkü nedenini biliyorum. RTÜK'ten hangi işiniz var? Bir menfaat davanız mı var?

İlginizi Çekebilir


#2
saoL habeR içiN..!


#3
bakın görün Aydın doğan siyasete atılıcak..
burdanda iyi pay çıkartıp + tayyeaap ve akepeye rakip olacak =)
yada çok büyük ihtimal Halk'a oynuyolar göz boyamaca gibi..
kanalD'nin tayyeap'a çektiği yağları çoğumuz zaten biliriz vaktinde...


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:25 .