İsrail karşı en ilginç öneri Kanada'dan

#1
KANADA'DA İSRAİLLİ AKADEMİSYENLER İÇİN YASAK ÖNERİSİ
İsrail karşı en ilginç öneri Kanada'dan


İsrail karşı en ilginç öneri Kanada'dan
CUPE Ontario Şubesi Başkanı Sid Ryan, İsrail'i kınamayan İsrailli akademisyenlere, konuşma yasağı getirilmesini istedi.

Kanada'nın en büyük sendikalarından Kanada Kamu Çalışanları Sendikası'nın (CUPE) Ontario Şubesi Başkanı Sid Ryan, İsrail'in Gazze saldırısını kınamayan İsrailli akademisyenlere, Ontario eyaletindeki üniversitelerde ders verme, araştırma yapma ve seminer, konferans ve panellerde konuşma yasağı getirilmesini istedi.

Ryan yaptığı açıklamada, İsrail;in Gazze;de yürüttüğü saldırılarda, Gazze Üniversitesi;nin de aralarında bulunduğu birçok eğitim kurumunun yerle bir olduğunu belirterek, “saldırılarda eğitim-öğretim kurumları hedef alınarak, halkın eğitim imkanları yok edilmeye çalışılıyor. İsrail;in yaptığının aynını, Naziler de yapmıştı" dedi.

Ryan, önerinin gelecek ay yapılacak sendika kongresine sunulacağını belirtti.

TEPKİ

Kanada Yahudi Kongresi Başkanı Bernie Farber çağrıya tepki göstererek, Ryan'ın açıklamalarını; iğrenç, tehlikeli, bağnaz, yobaz ve abartılı" olarak niteledi.

Farber, hiç kimsenin elinde üniversitelerin ve eğitim kurumlarının bombalandığına ilişkin delil yok. Sendika Başkanı kendi hezeyanlarını yalanlarla süslüyor" dediği açıklamasında, Sid Ryan;ın Yahudi düşmanlığını 2006;da öncülüğünü yaptığı İsrail Karşıtı Koalisyon Hareketi'nden bu yana bildiklerini söyledi.

İSRAİL ÜRÜNLERİNE BOYKOT ÇAĞRISI

Farber'ın sözleri üzerine yeni bir açıklama yapan CUPE Ontario Başkanı Sid Ryan, halka da İsrail yapımı ürünleri kullanmamaları çağrısında bulundu. Açıklamalarının hemen ardından yüzlerce destek iletisinin yanı sıra, tehdit de aldığını belirten Sendika Başkanı Sid Ryan, Bu daha önce de olmuştu. Yapsınlar da görelim" dedi.

200 binin üzerinde üyesi olan sendikanın Ontario eyaletindeki üniversitelerde 20 binin üzerinde üyesi var.
06.Ocak.2009 23:14:22

İlginizi Çekebilir


#2
tabi yaaaa okulları içindeki çocuklarla yakıp yıkıyorlar.cahillikten kurtulsun istemiyorlar işte.


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:06 .