Sözleşmelilere "asker öğretmenlik" müjdesi
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 21-01-2009, 10:49 #1

!!!avare!!!

...çıкмαz ѕσкα&

Sözleşmelilere "asker öğretmenlik" müjdesi


Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sözleşmeli Öğretmenlerin Askere Gitmeleri Halinde Askerliklerini Öğretmen Olarak Yapabilmeleri İçin Çalışmaların Son Aşamaya Geldiğini Açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli öğretmenlerin, askere gitmeleri halinde askerliklerini öğretmen olarak yapamalarını sağlayacak düzenlemeye ilişkin çalışmaların yakında tamamlanacağını açıkladı.
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ü makamında ziyaret etti. Gündoğdu, ziyarette sözleşmeli öğretmenlerin askerlik durumunu gündeme getirerek, sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu öğretmenler gibi askerliklerini öğretmen olarak yapmalarının sağlanmasını istedi. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ise, konunun gündemlerinde olduğunu, bu yönde bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Gönül, sözleşmelilerin kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi asker öğretmen olarak görev yapabilmeleri konusundaki çalışmayı yakında tamamlayacaklarını bildirdi.

Daha önce, Milli Eğitim Bakanlığı 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilen öğretmenlerin, kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi Ağustos celbinde silah altına alınmaları ve temel eğitimlerini müteakip, MEB emrine asker öğretmen olarak verilmesi yönünde Milli Savunma Bakanlığı'na teklifte bulunmuş, ancak bu teklif Bakanlık tarafından kabul edilmemişti.Benzer Konular

Görüntüleme:332, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:41 .