Başbakan'dan burs anısı

#1
"Vali bana 'Bursu militanlarınıza dağıtıyorsunuz' dedi"

Başbakan'dan burs anısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de ilk kez belediye başkanlığı döneminde yaşadığı bir olayı anlattı. Belediye olarak ilk kez kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye Balkanı olduğunda üniversite öğrencilerine burs verildiğini belirten Başbakan Erdoğan, o zaman yeni atanan Vali'nin odasına geldiğini ve aralarında geçen diyaloğu anlattı.

Erdoğan, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde partisince düzenlenen Genişletilmiş İl İstişare Konseyi toplantısına katıldı. Toplantıda Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Rize milletvekilleri de hazır bulundu.
Erdoğan, enflasyon hususunda haksız eleştirilere uğradıklarını da ifade ederek, "Göreve geldiğimizde enflasyon yüzde 30'du. 30 mu büyük 10 mu? Bize şunu deseler, öpüp başımıza koyacağız; 'Dört demiştiniz; ama gerçekleştiremediniz, 10'da kaldınız'. Kardeşim siz hayatınızda enflasyonu 10'a düşürdünüz mü diye sorduğumuzda verecekleri cevapları yok. 100'lerle uğraşmışlar, 60'larla uğraşmışlar." dedi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'de burs veren ilk belediye başkanı olduğunu da hatırlatarak şunları söyledi:
"O zamanlar yeni vali göreve başlamıştı. Beni ziyarete geldi, 'bunu kendi militanlarınıza dağıtıyorsunuz' diye edep dışı ifade kullandı. 'Bu ifadenizi kınıyorum, üzüldüm. Bana bu tür bir ifade kullanamazsınız' dedim. 'Eğer sizin biraz yüreğiniz varsa gel balkona çıkalım, burs almak üzere kuyrukta olan gençler var. O gençleri gör. Bunlar benim militanım mı yoksa üniversitede okuyan yavrularımız mıdır anla' dedim. Tabi cesaret edemedi. İstanbul'a gelişi zaten anlamlıydı. Tesadüfen kısa süre sonra hakkımda dosyalar süratle akmaya başladı. Ve süratle akan dosyalarla hapse girip çıktık, partimizi kurduk. Hakkımızdaki dosya sayısı 58 oldu. Bu 58 dosyanın 7-8'i rafta duruyor. Hatta 4 tanesi kaldı. Avukatım da burada zaten. (Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı). Durmasının sebebi de, milletvekili olunca yargı sürecinin devam etmemesi.

O dosyalarda benimle birlikte yargılananların hepsi beraat etti. Benimle birlikte milletvekili birkaç arkadaş vardı. Cumhuriyet Halk Partisi, 'hakkında dosya olan başbakan olamaz' dedi. O dosyalar nedir, bunun içinde ne var, yargılananlar beraat etti mi etmedi mi diye sormuyor. Bunların altında Tayyip Erdoğan'ın bir tane imzası yok. Sadece belediye başkanı olduğum için dahil ettikleri dosyalar bunlar. Bizim derdimiz hizmet. Armudu veren ağaç taşlanır biliyorsunuz."

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:25 .