Serhan Bolluk da Ergenekon davasında
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 12-02-2009, 15:37 #1

Başκeитiи Mełeği

//

Serhan Bolluk da Ergenekon davasında


''Hakan Saraylıoğlu'nun öldürülmesine iştirak etmek'' suçundan yargılanan Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk'un dosyasının, ''Ergenekon'' dava dosyasıyla birleştirilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu olan Serhan Bolluk katılmadı.
Mahkeme heyeti, aynı mahkemenin diğer heyetinin baktığı ''Ergenekon'' davası ile kendilerinin baktığı dava dosyası arasında şahsi ve hukuki bağlantı bulunduğunu belirterek, Bolluk hakkındaki ''adam öldürmeye iştirak'' suçundan açılan dava dosyasının ''Ergenekon'' dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verdi.
''Hakan Saraylıoğlu'nun öldürülmesine iştirak etmek'' suçundan hakkında açılan davanın dosyası ''Ergenekon'' dava dosyasıyla birleştirilen Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk'un savunması, birleşen dosya üzerinden alınacak.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, bu suçtan tutuksuz yargılanmasına başlanan ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı Serhan Bolluk katılmadı.
Duruşmada söz alan Bolluk'un avukatı Osman Aydın Şahin, gazeteci olan müvekkilinin ajandasındaki notlara dayanılarak iddianame hazırlandığını ve iddianamede maddi yanlışlık bulunduğunu öne sürdü.
Avukat Şahin, terör örgütü DHKP/C'nin açıklamasında olay tarihinin 2 Şubat olarak belirtildiğini ancak cesedin 1 Şubatta bulunduğunu ifade ederek, örgütün bu eylemi benimserken yalan söylediğini savundu.
Bu olayın da çeşitli gazetelerde çıktığını anlatan Şahin, iddianamenin, terör örgütünün bildirisi doğru kabul edilerek düzenlenmesinin üzücü olduğunu dile getirdi.
Duruşmada görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayar, Bolluk'un dosyasının ''Ergenekon'' dava dosyasıyla birleştirilmesini istedi.
Bunun üzerine söz alan avukat Şahin, ''Ergenekon'' davasında 11 sanığın avukatı olduğunu, o dosyada bu eylemle ilgili hiçbir bulgunun yer almadığını ifade ederek, bunun kapsamlı olan ''Ergenekon'' dosyası ile birleştirilmesi halinde Bolluk'un aklanma hakkının da elinden alınacağını düşündüklerini söyledi.
Avukat Şahin, dosyaların birleştirilmemesini talep etti.
Mahkeme heyeti, aynı mahkemenin diğer heyetince bakılan ''Ergenekon'' dosyası ile Bolluk'un bu dosyası arasında şahsi ve hukuki bağlantı olduğunu, iddianamenin de birleştirme talebiyle düzenlendiğini kaydetti.
Bu dosyaların birleştirilerek sanığın hukuksal konumunun değerlendirilmesinde yarar olduğunu belirten mahkeme heyeti, Bolluk'un dosyasının ''Ergenekon'' dava dosyasıyla birleştirilmesini kararlaştırdı.
Mahkeme heyeti, Bolluk'un savunmasının da birleşen dosya üzerinden alınmasını hükme bağladı.Benzer Konular

Görüntüleme:484, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 13-02-2009, 19:54 #2

ำ qËćÈ``ÿĂġΜųŖų ۴

Yasaklı Üye

EmeGine sALık TskLEr...

Alt 13-02-2009, 20:26 #3

Başκeитiи Mełeği

//


rica ederim

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:49 .