"İşsizliğe Çözüm Varsa,Siyaseti Bırakırım!"

#1
"İşsizliğe Çözüm Varsa,Siyaseti Bırakırım!"Mardin'de Cumhuriyet Halk Partisi lideri Baykal ve Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'ye seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şunu söylüyorum; Eğer işsizliğe bir çaren varsa açıkla, o çareyi eğer yerine getirmeyen bir Tayyip Erdoğan varsa, ben siyaseti bırakmaya hazırım" dedi.

NEZİR GÜNEŞ- KADİR ÜRÜNDÜ / MARDİN (AJANS HABERTÜRK)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Mardin'de düzenlediği mitingte yaptığı konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'a yüklendi.

29 Mart yerel seçimler öncesi 15'inci mitingini Mardin'de düzenleyen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "ekrana çıkalım" davetine tepki göstererek, "Ekranlar karşısında konuşacağına meydanlara gelsin. Ne Baykal'ı, ne Bahçeli'si kimse buralara gelemez. Biz desteğimizi halkımızdan alıyoruz. Onları da halka karşı hesap vermeye çağırıyoruz" dedi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingte küresel kriz ve işsizlik konusuna değinen Erdoğan, "Ben burada söz veriyorum; sayın Baykal, sayın Bahçeli, diğerlerini konuşmaya gerek yok. Şunu söylüyorum; eğer işsizliğe bir çaren varsa açıkla, o çareyi eğer yerine getirmeyen bir Tayyip Erdoğan varsa, ben siyaseti bırakmaya hazırım. Bu kadar açık söylüyorum. Ama çözüm üret. Eğer çözümün yoksa lüzumsuz yere konuşma. Zaten 29 Mart'ta boyunun postunun ölçüsünü alacaksın" dedi.

"OXFORD'DA OLAN BÖLÜM MARDİN'DE OLACAK"

Konuşmasında Mardin'e verdikleri bütün sözleri bir bir yerine getirdiklerini anlatan Erdoğan, Mardin'e üniversite sözü verdiklerini ve bunu yerine getirdiklerini söyledi. Erdoğan, "Şu anda bir Kürt Dili ve Edebiyatı Bölümü açılması için çalışma yapılıyor. Bununla da kalmıyor, üniversite bünyesinde bir Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü açılması için de çalışmalar sürdürülüyor. Şu anda sadece İngiltere'de Oxford Üniversitesi'nde böyle bir bölüm var. Artık Mardin'de de olacak, ardından Arapça, Farsça gelecek" diye konuştu.

YABANCI GAZETECİ İLGİSİ

Başbakan Erdoğan'a Mardin programında eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay eşlik etti. Başbakan'ın takip edeceği güzergahlarda yoğun güvenlik önlemleri alınırken, Başbakan Erdoğan'ı ulusal gazetelerin temsilcilerinin yanı sıra The Guardian gazetesinden Robert Tait ve DPA Alman Haber Ajansı muhabiri Christoper Weit de takip ediyor.

İlginizi Çekebilir


#2
Haber iCin sagol. (:


#3
canLı izLedim,
bi insan bu kadar mı paLavraLı konuşur
Türkiye Cumhuriyeti başbakanı oLduğun için saygı duyuodum, burda partinin Liderisin o yzden saygı faLan duymuorum

hodri meydan tayyp*m çık bakaLım baykaL*La tv'ye


#4
Baykallamı Baykal Kimki Koskoca Başbakanımızla Tvye Çıkcak
Dolandırıcının Alası =Baykal


#5
tv ye çıkmayan Tayyip, gündemi takip et Canım
madem seviosun başbakanını nie çıkmadığınıda tahmn et


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:36 .