Türkiye'ye ağır suçlama

#1
Türkiye'ye ağır suçlama

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Yıllık Uluslararası Uyuşturucu Kaçakçılığı Türkiye'ye Yer Verildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yıllık uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı Türk güvenlik güçlerinin uyuşturucu kaçakçılığını engellemede kararlı bir yaklaşım sergilemesine karşın, Türkiye'nin, Güneybatı Asya'dan Batı Avrupa'ya uyuşturucu ticaretinde geçiş ülkesi olmayı sürdürdüğü bildirildi. Amerikan Dışişleri Bakanlığı raporunun Türkiye'ye ilişkin bölümünde, Türkiye üzerinden Batı Avrupa'ya ve ABD'ye eroin sevkıyatı yapıldığına işaret edilerek aileleriyle birlikte yıllardır bu işin içinde bulundukları'' öne sürüldü. Uyuşturucu ticareti yapan bu kişilerin bir kısmının Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yaşamasına karşın, bir kısmının da büyük kentlere ve Avrupa'ya göç ettiği, burada da uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetlerini sürdürdüğü kaydedildi.
Kara Para Aklama ve Mali Suçlarla Mücadele Raporunda kara para aklama ve mali suçlarla mücadele raporunda ''Türkiye'de uyuşturucu kaçakçılığına karışanların etnik olarak Kürt veya İranlı olduğu


Raporda, Türk güvenlik güçlerinin, uyuşturucu kaçakçılığını engellemede kararlı bir yaklaşım sergilediği belirtilirken, özellikle Türk polisinin, Jandarma ve gümrük kontrol yetkilileriyle birlikte önemli bir rol oynadığına değinildi. Türk yetkililerinin, düzenlediği baskınlarda büyük miktarlarda eroin ve diğer kimyasal uyuşturucu ele geçirdiğine dikkat çekilerek, yakalanan miktarlara bakıldığında her yıl Türkiye üzerinden tonlarca eroinin kaçırıldığının tahmin edilebileceği vurgulandı.
ABD raporunda, Türk hükümetinin uyuşturucuyla mücadele faaliyetlerine ciddi bir finansal ve insan kaynağı aktardığı ve Afganistan'da üretilen uyuşturucu akışının azaltılmasındaki bölgesel çabalara önemli katkıda bulunduğu belirtildi.
Raporda, devlet politikası olarak Türkiye'nin, uyuşturucu üretimi, dağıtımı veya kara para aklama konularında caydırıcı yöntemler izlediği anlatıldı.

İlginizi Çekebilir


#2
zaten bilinmedik birşey değilki.insan kaçakçılığı organ mafyası.ülkede yok yok.yabancı uyrukluları iş bahanesiyle getirip köle yapmak.BU işlerde elimize su dökemezler.yaya kalırlar.


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:28 .