En kalabalık medeniyetler ittifakı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 12-03-2009, 11:15 #1

!!!avare!!!

...çıкмαz ѕσкα&

En kalabalık medeniyetler ittifakı


ABD Başkanı Barack Obama'nın da katılacağı Medeniyetler İttifakı toplantısına aralarında devlet başkanları, başbakanlar ve bakanların bulunduğu 400'ün üzerinde davetli katılması bekleniyor. 7- 8 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da Çırağan Sarayı'nda yapılacak toplantıya, aralarında devlet başkanları, başbakanlar, bakanlar, sivil toplum kurulu temsilcilerinin bulunduğu bin kişiyi davet edildi.

Dışişleri Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı tarafından organize edilen programın açılısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi ve Portekiz eski Cumhurbaşkanı Sayın Jorge Sampaıo ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sayın Ban Ki-moon'un konuşma yapması öngürülüyor. Toplantıya katılacağı kesinleşen ABD Başkanı Obama'nın da konuşma yapması bekleniyor.
İlk form toplantısı İspanya'nın başkenti Madrid'te yapılan formun eğitim, gençlik, kadın ve medya gibi konularla ilgili çalışmalar yapılıyor. Forma katıklamaları için bin kişiye davetiye gönderildi. İsimlerin bu hafta sonu itibariyle kesinleşmesi bekleniyor. 79 ülke, Medeniyetler İttifakı Dostlar Grubu'nun üyesi olarak bulunuyor. Bu ülkelerin liderlerlerine sözleşmeyi onayladıkları için davetiye gönderildi. ABD Başkanı Obama ise Başbakan Erdoğan tarafından toplantıya katılması için davet edilmişti. ABD ile aralarında uzun süredir ilişki bulunmayan İran da toplantıya davet edildi. İran'ın eski Cumhurbaşkanı Hatemi de Akil Adamlar Grubu içerisinde bulunuyor.
Toplantı sonrasında eğitim, gençlik, kadın ve medya alanlarında bir dizi eylem kararının alınması bekleniyor. Medeniyetler İttifakı toplantısı, hem dünya barışına, hem insanlık medeniyetine çok önemli katkıları olacak büyük bir buluşma olarak görülüyor. Toplantının ilk günü açılış ve geniş katılımlı liderler toplantısı yapılacak. İkinci günü ise çalışma gruplarının çalışmaları yer alacak. Toplantı sonrasında sonuç bildirisi yayınlanması bekleniyor.Benzer Konular

Görüntüleme:480, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 12-03-2009, 17:36 #2

Fade To Black

[13 & 29]


New Wolrd Order !

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:38 .