Işsizlik oranı yüzde 15.5'e yükseldi

#1
Türkiye'de, 2009 Yılı Ocak Ayında İşsizlik Oranı Bir Önceki Yılın Aynı Dönemine Göre 3.9 Puan Artarak Yüzde 15.5 Olarak Hesaplandı.


Türkiye'de, 2009 yılı ocak ayında işsizlik oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre 3.9 puan artarak yüzde 15.5 olarak hesaplandı. 2008 yılı ocak ayında işsizlik oranı yüzde 11.6 düzeyinde bulunuyordu.
Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) üçer aylık dönemler itibarıyla her ay açıkladığı Hanehalkı İşgücü Anketinin, "Aralık-Ocak-Şubat 2009" dönemini kapsayan, "Ocak" sonuçlarına göre, bu dönemde iş gücüne katılım oranı ise yüzde 45.8 olarak hesaplandı. İşsizlik oranı kentlerde yüzde 17.2, kırsal kesimde yüzde 11.8 olarak belirlendi.
2005 yılından itibaren Hanehalkı İşgücü Anketinin tahminleri, hareketli üçer aylık dönem ortalamaları esas alınmak kaydıyla aylık olarak yayınlanıyor.
Bu seride ilgili üç aylık dönemin ağırlıkları, dönem ortası aya ilişkin nüfus projeksiyonları esas alınarak hesaplanırken, ifade kolaylığı açısından tahminler de dönem ortası ay adıyla ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir


#2
Sabah yorumluyordu radyodakı adam
Seneye artık işli oranını sayarız dedi


#3
haber için tşkrler bebeim


#4
oLurmu arkdaşLar krizin teğet geçtiği bir iLkede işsizLik oLayı hiç yok.Bu istasitk kurumu yaLan söyLüyor..Koca başbakan yok diyor..Terbiyesiz istaistik kurumu seni...

BİZ dedikki arkdaşLar abiLer anneLer babaLAr yapmayın.Bakın açımızdan öLürüz işsiz kaLırız dedik..Ama nerdee dinLeyen oLmadı..Şimdi kara kara düşünsün bakaLım işsiz kaLan ve BİZ i bu haLa getirene oy veren HALKIM...


#5
paylasımın ıcın tesskurler..


#6
yha şimdi işsizlk oranı çok kötü durumda ama bi umut düzelir..allhm yardım etsin işsizlere..!


#7
off işimiz çok zor vaLLa


#8
Evet Başbakan krizin teğet geçeceğini söylemişti. Bu ne perhiz bu ne Lahana Turşusu ? işte Başbakanın yanıldığı noktalardan bir tanesi de bu. Bu onu kötü mü yapar ? Hayır , her insan yanılabilir. Fakat dikkat etmesi gerekiyor , oyuncak değil bu mesele.

Tabi Chplilerde hemen nemalanmaya çalışıp , Pozitif rol üstlenmiyorlar. Zira onların geçmişide beter. Chpnin elindeyken ülke millet arpa ununa muhtaç duruma gelmişti. Halen dinlerim ihtiyarları , anlattıklarını dinleseniz , utanırsınız bu hükümetlerden.


#9
tşkLerr


#10
başımızdakiler sağolsun diyelim..xD yaniiii hala teget niye cekilmi..millet ne durumda görmüyor mu..o ancak kendine ucak alsın..


#11
valahi halime şükrediyorum
zam bile yaptılar bize


#12
paylasımın ıcın teskkrler


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:10 .