CHP, 2 üyesi hakkında soruşturma başlattı ...

#1
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ekmek Dağıtım A.Ş.'nin (EKDAĞ) bir yönetim kurulu üyesi ve Kepez Belediyesi meclis üyesi hakkında, EKDAĞ'dan ihale alan şirketin sahibiyle “etik dışı” konuşma yaptıkları iddiasıyla soruşturma başlattı.


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ömer Melli, il binasında konuyla ilgili basın toplantısı düzenlediler.

Akaydın, EKDAĞ Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Ocak ve Kepez Belediyesi meclis üyesi Serdar Tanrıkulu'nun, EKDAĞ tarafından ihale edilen Düdenpark'ın işletmecisi Abdurrahman Bozdaş ile “etik dışı” görüşmeler yaptıklarını öğrendiklerini söyledi.

Görüşmenin Düdenpark'ın işletmecileri tarafından kayıt altına alındığının belirlendiğini anlatan Akaydın, şöyle konuştu:
“Bu görüşmenin yazılı kaydı geldi önümüze. Bu dokümanda geçen konuşmaları üslup olarak doğru bulmadım. Ve hemen il başkanlığına bütün randevularımı iptal ederek geldim. Bence bu belgede yazılı olan üslup, bizim partimize yakışan bir üslup değil. Ama kişisel olarak söyleyeyim, burada suç unsuru olabilecek birşey yok ama etik olarak hoş olmayan şeyler var. Bir müteahhitle böyle bir iletişim kurulmasından rahatsız oldum. Ben de il başkanımıza (Bu konuda disiplin kurulunu işletin) dedim. Ben, etik olarak bunu aykırı buldum. Hatta arkadaşlardan birisine yüzyüze de yanlış yaptığını söyledim. Diğer arkadaş için de genel müdüre (EKDAĞ) 'bu arkadaşın istifasını talep etmenizi istiyorum' dedim. Ve şimdi de EKDAĞ Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Ocak'ın istifa ettiğini öğrendim. Bu da bizim partimize yakışan bir duyarlılıktır.”

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:59 .