MHP: ''Talimat vermeyin''
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 09-07-2009, 15:56 #1

efşan

Forumun Tiryakisi

MHP: ''Talimat vermeyin''


Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili, askerlere sivil yargı kanunu hakkında Gül'ü uyardı..

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, askere sivil yargı yolunu da açan yasayı onaylarken "belirtilen hususlarda, gerekli yasal düzenlemenin ivedilikle yapılmasını" istediğini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı, parlamentonun üzerinde adeta bir otorite gibi talimat vermektedir. Sayın Cumhurbaşkanı, anayasadan kaynaklanan yetkinizi kullanın ama TBMM'ye talimat vermeyin" dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Gül'ün, askere, sivil yargı yolunu da açan Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunu onaylamasını değerlendirdi.

Uygur Türk'lerine yönelik katliam karşısında yapılacakların tartışılması gerekirken, yasanın tartışıldığını belirten Vural, Cumhurbaşkanı Gül'ün, "tereddüt duyduğu yasayı onayladığını, böylece tereddütlerin devam etmesini sağladığını ve onayın bir sorunu çözmediğini" ileri sürdü.

Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanı, ivedilikle yapılmasını söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanı, parlamentonun üzerinde, adeta bir otorite gibi talimat vermektedir. TBMM, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyor. Sayın Cumhurbaşkanı; anayasadan kaynaklanan yetkinizi kullanınız ama TBMM'ye talimat vermeyiniz. Herkes kendi görevini yapmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanı, düzenlemenin tereddüt doğuracağını düşünüyorsa, o zaman anayasa gereği yetkisini kullansaydı. Parlamentoya geldiği zaman bu konu değerlendirilirdi, şu ana kadar parlamentoya gelmiş bir konu yok."Benzer Konular

Görüntüleme:317, Cevaplar:3

İlginizi Çekebilir >
Alt 09-07-2009, 17:12 #2

LøwésAngéL

Yasaklı Üye

Bu ne demek yha !!! allah aşkına birisi açıklasın ne demek bu ya !!!

Asker sivil yargıda yargılanır mı hiç ?


REJİM KORUYUCUSU NE POLİS NEDE DEMOKRASİ !!!

REJİM KORUYUCUSU TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİDİR !!!

Bu her zaman böyleydi Şimdide böyle !!!

Demokrasi diye diye !!! Türk Silahlı Kuvvetleri'yı Yıprattınız ulan !!! Şimdide çıkıp demokrasi diyorsunuz ve askeri sindirmek istiyorusunuz !!!

bana gerçek demokrasiyi gösterin sayın CumhurBaşkanım abdullah gül !!! Başbakanım r.tayip erdoğan hadi bana gerçek demokrasiyi göster ve dokunulmazlıkları kaldır yüreğiniz yetiyorsa kaldırın dokunulmazlıklarıda şu DTP'li şerefsizleri içeri atın !!!

Çocuk YETİM hakkını yiyen ŞEREFSİZLERİ içeri atın hadiyin Başbakanım Cumhurbaşkanım bana Gerçek demokrasiyi gösterin !!! Askeri sindirmekle mi demokrasi oluyor ? Dokunulmazlıkları kaldırda herkez eşit olsun o zaman görelim demokrasiyi tabi nerde o yürek ??? kaldırırsanız tüm pislikleriniz ortaya dökülcek diye korkuyorsunuz

Alt 09-07-2009, 20:40 #3

Jacmnh

Deneyimli


paylaşım için teşekkürler

Alt 09-07-2009, 22:56 #4

Carioca

Foruma Isınan Üye


Bi anayasa bi hukuk kurumu olur 2 anayasa 2 hukuk kurumu olmaz.
Ya askeri anayasa ve askeri yargı kurumu yada sivil anayasa ve sivil yargı kurumu.
Tercih sivilden yana oldu dpğrusuda bu.
Tabi bu anayasayı çıkaran ve onaylayan aynı fikrin insanı oldukları için kendi çıkarları doğrultusunda çıkardılar.
Yoksa demokrasi kim bunlar kim.
15.maddeyide kaldırsalar bari.


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:05 .