TaYYib'i Durduracak TeK isim Var..
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 23-07-2009, 09:17 #1

Derinkoma

Mutsuz.

TaYYib'i Durduracak TeK isim Var..


Çalık grubununa satıldıktan sonra adı yandaş medyaya çıkan Sabah gazetesinin yazarı Hıncal Uluç bugünkü köşesinde Sarıgül'e övgüler düzdü. Uluç Adalet Ve Kalkınma Partisi'yi ve Tayyip'i durduracak isim olarak gördüğü Sarıgül'ü
ve partisini iktidar alternatifi olarak gösterdi.

ÜLKEDE DARBE ORTAMI VAR MI
Yani başlığa bakıp öfkelenmenin de ötesinde kahkahalar içinde güldüğünüzü düşünüyorum.. Hele benim yaşlarımdaysanız.. Hele benim gibi askeri müdahale günlerini yaşamışsanız..
27 Mayıs sabahı radyodan gelen anonslara şaşıran kişi nerdeyse yoktu.. Çünkü bekleniyordu..
Ortam öylesine hazırdı..

KURTULDUK HINCAL
12 Eylül günü durum daha da öteydi.. Ortam feciydi. Ülke hatta polisine kadar bölünmüş, Pol-Bir Ülkücülerin, Pol-Der Devrimcilerin polisi olmuştu. Gece güneş batınca kapı açmaya korkar olmuştuk. Her gün devrimci ve ülkücü olduklarını iddia eden gençler birbirlerini öldürüyorlardı.
12 Eylül öğleye kadar çalan telefonlarımın öbür tarafında hep Cumhuriyet Halk Partisi'li milletvekilleri, hatta bakanlık yapan dostlarım vardı. "Kurtulduk Hıncal.. Ölümden, ölüm korkusundan kurtulduk" diyorlardı.. Çözümün ufukta asla görünmediği, gençler ölürken, siyasetçilerin hâlâ "Sen ben" kavgası yaptıkları, Cumhurbaşkanı bile seçemedikleri bir ortamda yaşıyorduk.

NEREDEN ÇIKIYOR BU DARBE LAFLARI
Peki, bugün ülkemizde böyle bir ortam var mı?. Doğrudur.. Bir takım ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz.. Bir yandan küresel kriz, bir yandan doğuda devam eden savaşın götürdüğü milyarlar sıkıntının başlıca sebebi.. Ama bunlar müdahale sebebi olabilir mi?. Peki nerden çıkıyor, bu "Darbe" lafları?.. Bu sorunun yanıtı çok ama çok basit.. Kristof Kolomb'un yumurtası kadar basit.. Tepesini vurup kırarsanız, yumurta dik durur.. O kadar.. Şimdi bakın.. Bu ülkede iktidardan şikayetçi olanlar var mı?.. Var!.. Hangi ülkede yok ki!.. İktidardan şikayetçi olanların umudu nedir?.. Sandık!.. Seçimde sandığa giderler. Oylarını atarlar ve iktidarı değiştireceklerini ümit ederler.. Demokrasi bu değil mi?.

ÜLKENİN SIKINTISI MUHALEFET
Şimdi can alıcı soru.. Bu ülkede, iktidardan memnun olmayanlara iktidar olma umudu veren parti var mı?.. "Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve de ötekilerinin bu sandıktan 'İktidar' olarak çıkacağını ümit edenler elini kaldırsın" desem, Deniz Baykal ile Devlet Bahçeli bile kaldırabilirler mi acaba?. Yani!.. Ülkenin sıkıntısı iktidar değil, muhalefet.. Daha doğrusu iktidar adayı bir muhalefetin olmayışı..

Adalet Ve Kalkınma Partisi İKTİDARI NASIL DEVRİLECEK
O zaman ne olacak?.. Adalet Ve Kalkınma Partisi sandıkta devrilemezse, bu iktidar nasıl değişecek?. Geriye kaç seçenek kalıyor sizce?.. Bugün bu ülkede bazı kafalar Ordu'yu iktidar alternatifi olamayan muhalefetin yerine koyuyorlar. Mesele bu.. Bu kafaların içinde siviller var.. Askerler de olabilir.. Sadece düşünenler var. Düşünceyi öteye götürüp "Hadi bir araya gelelim, bir şeyler yapalım" diyenler de olabilir. Ergenekon olduğu iddia edilen dava bu sebeple açıldı.. Yargının sonunu bekleyeceğiz. İnanarak, güvenerek. Yargıya inanç bitti mi, o dediğim ortama çok hızlı koşmaya başlarız çünkü..

SARIGÜL İKTİDAR PARTİSİ KURUYOR
Özet.. Ortada askeri müdahale için görünen hiçbir sebep yokken, darbe sözcüğünün dillerden düşmeme sebebi, iktidardan umudu kesenlerin tek umut olarak orduyu görmelerinden. Ortada alternatif bir muhalefet, bir umut partisi yok.. Mustafa Sarıgül, Balçiçek Pamir'le Haber Türk'te konuşurken tam bunları anlattı işte.. Şimdi bakın.. Sarıgül bir başka muhalefet partisi kurmuyor.. İktidar Partisi kuruyor.. Başarılı olur mu?.
Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Belediye Başkanıyken, bugünleri söyleseydi birisi.. "Bugüne dek yüzde 15'ten fazla oy alamayan Necmettin Erbakan'ı devirip yeni bir parti kuracak. Yüzde 47 ile tek başına iktidara gelecek" deseydi kaç kişi inanırdı?.

SARIGÜL'DE LİDER VASFI VAR
Türkiye "Karizmatik Liderler" ülkesi.. Turgut Özal ve ANAP'ı düşünün.. O müthiş parti Özal'dan sonra nerde?.. "Karaoğlan" efsanesi çökünce, Ecevit'in partisi ne oldu?. Sarıgül'de lider vasıfları var. Tek başına partisini defalarca katlayan oylar alıyor seçimlerde.. Halka gidiyor ve o halkı arkasından götürmeyi biliyor.. Yapılan anketler Sarıgül'ün yolunun açık olduğunu gösteriyor.

İKTİDAR ALTERNATİFİ
Başarır mı?.. Bana göre "Evet!.." Bakın "İktidara gelir" demiyorum.. Orası önemli değil.. Önemli olan "İktidar alternatifi" olduğu inancını vermesi..
Böyle bir parti kurulduğu gün, demokrasi üzerine düşen gölge kalkacak!.. Sarıgül, bir "İktidar Partisi" kurmak için yola çıktı.. Muhalefet değil..
Başarırsa, kazanan Türkiye, Türk demokrasisi olacaktır!.Benzer Konular

Görüntüleme:2312, Cevaplar:55

İlginizi Çekebilir >
Alt 23-07-2009, 09:38 #2

<<NeyzeN>>

αуαи_ı ѕαв̔


teyyip amcayı kimse durduramaz Allah Hariç

Alt 23-07-2009, 15:27 #3

Güli

Foruma Isınan Üye


Alıntı:
Es_iN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tayyip amcayı kimse durduramaz Allah Hariç
aynen.

Alt 23-07-2009, 15:34 #4

Impossible.

Nothing lasts forever.


Zuhahaha Hep başımızda kaLcak Sanki xD
Mustafa SarıgüLü Sevmiyorum ama biLmiyorum heran herŞey oLabiLir..

Alt 23-07-2009, 19:08 #5

LøwésAngéL

Yasaklı Üye

ağar ağar değişim başladı


sabah ve atv (çalık grubu)

Ankara gaz ihalesini alabilmek için aylardır Adalet Ve Kalkınma Partisi'nin yayın organı gibi çalışıyordu ama ihale ertelendi belediyeden alındı

yani rant ortadan kalktı ve haliyle rant olmayınca herşey normale dönüyor

ağar ağar zamanla sabah ve atv normal'e döncek

Alt 23-07-2009, 22:18 #6

Güli

Foruma Isınan Üye


tayyip gider baskasi gelir..kurtulamazsiniz Adalet Ve Kalkınma Partisi ve akpli gibi düsünen insanlardan!

Alt 23-07-2009, 22:23 #7

Derinkoma

Mutsuz.


Tayyip Diosunuzda OğLuna harçLık Verir Gibi Zam Yaptı emekLiye 10 ytl Yazık Gerçi diLenci biLe KabuL edmez O parayı oğLumu edeCek :;

eCe vit Dönemini özLedik Biz Parayı Basmıyodu Kasaya Bunun gibi.

Alt 23-07-2009, 22:34 #8

Sokαktαki Mαdαm

Believe İn Yourself


Alıntı:
TaM{1}ManYaq´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tayyip Diosunuzda OğLuna harçLık Verir Gibi Zam Yaptı emekLiye 10 ytl Yazık Gerçi diLenci biLe KabuL edmez O parayı oğLumu edeCek :;

eCe vit Dönemini özLedik Biz Parayı Basmıyodu Kasaya Bunun gibi.
15Tlde işçiye zam yapmış ne büyük bişey
Türkiyem için hayırlısı neyse o olsun.

Alt 23-07-2009, 23:59 #9

Güli

Foruma Isınan Üye


her halk istedigi gibi yönetilir!

Alt 24-07-2009, 00:02 #10

Derinkoma

Mutsuz.


KoYun GiBi Yani Dimi ÇoBanımıZ sağLam oLsa BaRi (=

Alt 24-07-2009, 00:44 #11

Güli

Foruma Isınan Üye


valla koyununa göre coban!

Alt 24-07-2009, 00:48 #12

Derinkoma

Mutsuz.


Biz Diğer ÇobanLarımızı istiyoruz Hak Yiyen DeiL 10 ytL ye şimdi Arpana geLmiyor Koyuna (=

Alt 24-07-2009, 01:12 #13

ilkerr

Foruma Alışıyor


istense 2 dk lık işi var kim durduramıyormuş asıl tayyip gibi düşünen zihniyetsiz insanlar durduramaz onu sadece lafım burda kimsee değil ama istense tayyibi durdurmak çok kolay

Alt 24-07-2009, 01:19 #14

16έkim2o1o♥

Kırmızı.


ÜLKEDE DARBE ORTAMI VAR MI
Yani başlığa bakıp öfkelenmenin de ötesinde kahkahalar içinde güldüğünüzü düşünüyorum.. Hele benim yaşlarımdaysanız.. Hele benim gibi askeri müdahale günlerini yaşamışsanız..
27 Mayıs sabahı radyodan gelen anonslara şaşıran kişi nerdeyse yoktu.. Çünkü bekleniyordu..
Ortam öylesine hazırdı..


4 gözle beklıyorum

Alt 24-07-2009, 01:48 #15

Alp Külüg Tengri Bögü Kağan

Kutlug Bilge


Meyva veren ağaç taşlanır,taşlamayla ağactaki meyvalar bitseydi, Atatürkten sonra cok taslanması gereken meyva varmısda kimse ses etmemis.O zaman susan çakallar simdi kurt kesilmis basımıza,ama kurduda cakalıda haddini bilecek,ülkeyi yönetebilecekler sadece aslandır.O aslanda Başbakanımızdır.Saygı duymuyorsanız bile susun ki ümüğünüzü sıkmıyalım

Eyvallah.

Alt 24-07-2009, 01:51 #16

ilkerr

Foruma Alışıyor


Alıntı:
DaDaŞ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Meyva veren ağaç taşlanır,taşlamayla ağactaki meyvalar bitseydi, Atatürkten sonra cok taslanması gereken meyva varmısda kimse ses etmemis.O zaman susan çakallar simdi kurt kesilmis basımıza,ama kurduda cakalıda haddini bilecek,ülkeyi yönetebilecekler sadece aslanlardır.

Eyvallah.

yanlış düşünüyorsun bu ülkeyi yönetcek kişiler bu ülkeyi hak etmiş kişilerdir hiç kimse bunun tersini söleyemez çünkü bu vatan satın alınmadı kanla alındı kanla verilir vbe bunun farkında olan bi lider gelmelidir şimdikiler naptı sata sata türkye elimizde kalmadı maliye bakanı ne diyo satarım arkadaş zamanı gelecek öyle olcakki maliye bakanına asarım arkadaş diyen insanlar olacak kimse bundan şüphe duymasın

Alt 24-07-2009, 09:20 #17

<<NeyzeN>>

αуαи_ı ѕαв̔


DaDas biz güya özgür ülkede yaşıyoruz. Ama sen bile bizim yorumlarımıza tahammül edemiyorsun herkes başbakanı sevecek diye bir kural yok eleştiririmde ümük sıkmak kolay olmasa gerek. Hoş size her sey kolay bulursunuz bir yolunu..... Ayrıca onunda meyve sunduğunu daha görmüş değilim... Ha birde Atatürkle kıyaslanamaz başbakan Atatürkümüz ülkseini savundu satmadı ve yabancılardan gelen herşeye karşıydı tam bir vatanperverdi sadece ülkesinin çıkarını gören biriydi tayyippp gibi cebini yada akrabalarını değil... Tayyip Atatürkün tırnağı dahi olamaz....

Alt 24-07-2009, 09:36 #18

Nazenin

. . . ayrı bi alem


İnşAllah uzun yıllar böyle birgün göremezsiniz...
Tayyip Erdoğan başkaları gibi değil o gerektiğinde görevini bırakacaktır,bunu kendisi de söylemiştir.Ama halk oylarıyla başbakan olan birini azınlık kesim indiremez.Her haltı yapıyolar ama inşAllah emellerine ulaşamazlar.

Ayrıca şunu yapsın yok buna zam yapsın diyosunuz , hariçten gazel okumak ne kolay dimi? Koskoca bir ülkeyi yönetmek kolay değil.Ki Tayyip Erdoğan bi bataklıktan çıkarmıştır ülkeyi.Şuanki mali kriz küresel bir kriz.Tek bizim ülkemizde çok bu kriz,nice zengin ülkelerde iflaslarını açıkladılar, halk ayaklandı kriz kriz diye görmüyor musunuz? Bunun Tayyip Erdoğan'la ilgisi yok,anlayın biraz...

Alt 24-07-2009, 10:23 #19

Eflîn

Forum Üstadı


Öncelikle başlık oldukça kırıcı olmuş Tayyip ne demek ya ?Bu ülkenin başbakanı böyle hitap edilmesi aşağılayıcıdır (Onu değil sizi )..O kadar laf söylüyorsunuz sevmiyorsunuz anlıyoruz ancak Bu ülkede yaşıyorsunuz ve Başbakan tarafından yönetiliyorsunuz nasıl bir hitaptır bu.
Ayrıca ekonomik kriz diye ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz.Sonrada 15 tl zam verdi diyorsunuz ne yapsın adam bütün ülkeler krizde bankalar kapatılıyor..Sattı sattı diyorsunuz o bankalar satılmasaydı şuanda o 15 tl yi bile alamazdınız..Biraz gözünüzü açın sevmek değil anlamak önemlii..!!


Alt 24-07-2009, 10:55 #20

destroy91

Bizden Biri


SARIGÜLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL kurbanın olurum kurtar biziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.anasını alsın.yanında birde baba bizden bedava.YETERKİ GİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİT be adam.

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:28 .