İsveçli Bakan'dan tarih dersi
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 24-07-2009, 08:19 #1

tuğsecan

ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

İsveçli Bakan'dan tarih dersi


İsveçli Bakan'dan tarih dersi

AB Dönem Başkanı İsveç'in Dışişleri Bakanı Carl Bildt, “KKTC işgal altında” diyen Avrupa Parlamentosu'ndaki Rum ve Yunan miletvekillerine, “Türk askeri Atina'daki cunta yüzünden geldi” cevabını verdi.

Bildt, milletvekillerinin ısrarla “Türkiye Rum gemilerine limanlarını açmıyor” demesi üzerine ise “AB sözlerini tuttu da Türkiye limanlarını açmadı mı” diye sordu.

TARİH DERSİ VERDİ
İsveçli Bakan Bildt, Türkiye'nin bir AB üyesini işgal ettiğini söyleyen bir milletvekiline 1974 öncesini hatırlatarak şöyle dedi: “O dönemde (Albay Yorgo) Papadopulos Atina'da cunta lideriydi. Atina'daki cunta Kıbrıs'taki bir dizi olayı başlattı ve buna (KKTC'deki Türk askerine) neden oldu. Gerçek böyle. AB üyelerinde cunta olmaz.”

AB'NİN DE TAAHHÜTLERİ VAR
Kıbrıs hususunda AB'nin aldığı tek kararın Türkiye'nin limanlarını açmasını ilgilendirmediğini anlatan Bildt, AB'nin aldığı tüm kararları inceleyeceklerini ve “tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesi için neler yapılabileceğine karar vereceklerini” belirtti. Bildt, bu şekilde dolaylı olarak Annan Planı'nı kabul eden KKTC'ye AB'nin doğrudan ticaret başta olmak üzere izolasyonları kaldırma taahhüdünü hatırlattı.

AABenzer Konular

Görüntüleme:407, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 24-07-2009, 10:41 #2

satocan

Foruma Alışıyor


paylaşım için saol

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:03 .