Sisman'la yatan sisman kalkiyor...
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 31-07-2009, 14:51 #1

❀ܓ Sükûnetim.

. . .

Sisman'la yatan sisman kalkiyor...


Şişmanla Yatan Şişman Kalkıyor!

Sisman'la yatan sisman kalkiyor...Resmi büyütmek için tıklayın

Amerika'da Yapılan Bir Araştırmaya Göre Aşırı Kilolu Gençler ile Bu Gençlerin Yakın Arkadaşları Arasında Güçlü Bir İlişki Olduğu Ortaya Çıktı.

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre aşırı kilolu gençler ile bu gençlerin yakın arkadaşları arasında güçlü bir ilişki olduğu ortaya çıktı. Ekonomi ve İnsan Biyolojisi Bülteni isimli dergide yayınlanan rapora göre, özellikle aşırı kilolu arkadaşları olan 10 ile 20 yaş arası gençlerin de kilo sorunu yaşadıklarını, bunun çoğunlukla bu gençlerin kilolu arkadaşlarını taklit etmeleri ve kilolarıyla dalga geçmelerinden kaynaklandığına dikkat çekti. Araştırmayı yapan uzmanlar, 2 yıl aralıklarla 5 bin genç üzerinde odaklandı. Uzmanlar araştırmalarında kilolu gençlerin birbirlerini bulduklarına ve sürekli bir arada bulunmaya başladıkları belirtildi. Araştırmada en dikkat çekici nokta ise, aşırı kilolu arkadaşları olan bir çocukta bu durum zamanla kilo almasına neden oluyor.

Uzmanlar örnek olarak ise, "1.75 metre boyunda ve 66 kilo ağırlıkta olan bir genç sağlıklı biri olarak kabul edilir. Ancak bu gencin aynı boyda olan fakat sonradan 3.17 kilogram kilo alan bir arkadaşından dolayı kendisi de belirli bir zaman içinde yaklaşık 1 kilo alıyor." diyor. Raporda bu boy ve ağırlıkta olanların sağlıklı olmalarına rağmen bunun gençleri obeziteye kadar götürebileceği ifade ediliyor. Araştırmayı gerçekleştiren Hawai Üniversitesi, aşırı kiloluların kendi arkadaşlarına tesir ettiklerini ya da bu arkadaşların mı onlarla birlikte olmak istedikleri hususunda net bir sonuca varamadıklarını açıkladı. İngiliz uzmanlar ise kilolu gençlerin kötü alışkanlıkları ve bulundukları ortamların önemli olduğu görüşünde. İngiltere Ulusal Obezite Grubu Başkanı Tom Fary, "Eğer bir çocuğun babası aşırı kilolu ise, bu babanın gidip spor yapması çok zor bir ihtimal. Çocuğu da gidip spor yapmaya öğreneceğine onun gibi yemeye alışır. Bazen anne-babalar da çocuklarına kötü örnek olabiliyorlar." dedi.Benzer Konular

Görüntüleme:771, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:49 .