Bu dava idam kararından daha ağır
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 03-08-2009, 15:38 #1

GUAPO!

Osmanlı İmparatorluğu

Bu dava idam kararından daha ağır


Devam eden duruşmada söz alan Kemal Alemdaroğlu, "Türban kararı nedeniyle Danıştay hakimini katledenlerle yargılanmaktayım.

Ben üniversitede türban darbesi yapmış birisiyim. 2 defa bu konuyla TBMM'de yargılandım ve aklandım. Danıştay hakimini katledenlerle birlikte yargılanmak bana vereceğiniz idam kararından daha ağırdır benim için" şeklinde konuştu.

İZLEYİCİLERE TEPKİ GÖSTERDİ
Mahkeme salonundaki izleyiciler ise ise Alemdaroğlu'nu alkışladı. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, sert bir ses tonu ile salondakileri uyararak, "Burası bağırma ve alkışlama yeri değildir. Çıkın dışarıda istediğiniz kadar bağırın, çağırın, alkışlayın. Az önce alkış tutanlar dışarı çıksın, dışarıda bağırsın, çağırsın, alkışlasın" dedi. Şengün, davanın 101. celsesinde savunması yarım kalan Kemal Alemdaroğlu'nun avukatı Metin Çetinbaş'a söz verdi. Çetinbaş, "Yazılı savunmamın 433. sayfasındayım" diyerek savunmasına başladı.

MAHKEME BAŞKANINDAN UYARI
Bu sırada tutuklu sanıklardan Kemal Kerinçsiz'in de aralarında bulunduğu bazı sanıklar mahkemeden söz istedi. Mahkeme Başkanı Şengün ise davaların ayrılması talebine ilişkin kararın verildiğini ve gerektiği takdirde kendilerine söz verilebileceğini belirtti. Kemal Kerinçsiz ısrarlı davranınca Şengün kızarak, "Konuşma hakkını en çok kullanan kişisiniz. Zamanı geldiğinde tekrar söz alacaksınız. Şuan söz vermiyorum" diye konuştu.

Öte yandan, duruşmada hazır bulunan sanık Alparslan Arslan'ın saçı ve sakalının birbirine karıştığı görüldü. Arslan ve beraberindeki diğer 2 sanığın duruşmaya ara verildiği sırada, salondan çıkarıldıkları gözlenirken, Arslan'ın yakınları arasından sadece kız kardeşi Hilal Arslan'ın duruşmaya katılması dikkat çekti.

Duruşmaya şu sıralar Kemal Alemdaroğlu'nun avukatı Metin Çetinbaş'ın savunması ile devam ediliyor.Benzer Konular

Görüntüleme:315, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:29 .