‘Putin beni öldürecek’
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 09-08-2009, 17:41 #1

tuğsecan

ÇiMeN GöZLü DeLi KıS

‘Putin beni öldürecek’


Kafkaslar’da dengeleri değiştiren Rus-Gürcü Savaşı’nın yıldönümünde konuşan Gürcü lider Saakaşvili‘Putin beni öldürecek’ Rusya Başbakanı Putin’in yarım kalan işini bitirmeye ve kendisini yok etmeye kararlı olduğunu söyledi

Rusya ile Gürcistan arasında yaşanan ve Kafkasya’daki dengeleri altüst eden beş günlük savaşın birinci yıldönümünde taraflar birbirlerini yine tehdit etti. Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili‘Putin beni öldürecek’ Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in kendisini öldürmekte kararlı olduğunu iddia etti ve “O mahallede yarım bıraktığı işi bitirmek isteyen‘Putin beni öldürecek’ ama polisten (ABD) korkan delikanlıya benziyor. Giderek çaresizleşiyor‘Putin beni öldürecek’ çünkü işi bitiremezse mahallede bir daha sözünün geçmeyeceğini biliyor” dedi.
Saakaşvili‘Putin beni öldürecek’ İngiliz Times gazetesine yaptığı açıklamada‘Putin beni öldürecek’ Putin’in Gürcistan’ı yok ederek Kafkasya bölgesini ele geçirmek istediğini‘Putin beni öldürecek’ sonra da Orta Asya ülkelerini Moskova’ya bağlayarak Sovyet imparatorluğunu yeniden kurmaya çalışacağını ileri sürdü. Gürcü lider‘Putin beni öldürecek’ “Putin kafamızı koparmak‘Putin beni öldürecek’ beni malum yerimden asmak için verdiği sözü yerine getirmek istiyor” diye konuştu.
Rusya Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev ise‘Putin beni öldürecek’ Saakaşvili’yi kastederek‘Putin beni öldürecek’ geçen yıl Güney Osetya’ya saldırı emri verenlerin er ya da geç cezalandırılacağını söyledi. Medvedev‘Putin beni öldürecek’ Rus-Gürcü Savaşı’na katılan askerler için Vladikavkaz’da düzenlenen madalya töreninde‘Putin beni öldürecek’ “Tarih‘Putin beni öldürecek’ Rusya için gereken değerlendirmeyi yapacaktır” dedi.7 Ağustos 2008’de Gürcistan‘Putin beni öldürecek’ 1990’larda tek yanlı olarak kendisinden bağımsızlık ilan eden Güney Osetya üzerinde yeniden hâkimiyet sağlamak amacıyla saldırmış‘Putin beni öldürecek’ Rusya’nın müdahalesiyle iki ülke beş gün süreyle savaşmıştı. Savaşın ardından Moskova Güney Osetya ile diğer ayrılıkçı cumhuriyet Abhazya’yı bağımsız devlet olarak tanımıştı.
Savaşın sonunda Rusya Gürcistan’ı böldü‘Putin beni öldürecek’ NATO üyeliğini geciktirdi‘Putin beni öldürecek’ Kafkasya’daki etkinlik sahasını genişletti‘Putin beni öldürecek’ Rus ordusunun Güney Osetya’ya girmesi‘Putin beni öldürecek’ başta Ermenistan olmak üzere çok sayıda eski Sovyet cumhuriyetinde korku yarattı‘Putin beni öldürecek’ Erivan’ın Türkiye ile yakınlaşmasının yolunu açtı.


haberlerBenzer Konular

Görüntüleme:387, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:07 .