Ankara'yı karıştıran soygun

#1
İngiltere Büyükelçiliği'nin soyulmasına ilişkin yapılan polis araştırmasında ilginç noktaya gelindi.
gün önce soyulan elçilikte kasanın anahtarla açılmış olduğunu belirten emniyet yetkilileri, "hırsızın içerden biri yada içerden destek alan biri olduğunu" düşünüyor.
İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nden 5 gün önce gerçekleşen hırsızlık olayını araştıran Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ilginç tespitler yaptılar. Kasayı açmayı başaran hırsızların 60 bin TL'lik mücevher ve 10 bin TL'lik elektronik eşya aldığını vurgularken, yapılan parmak izi çalışmalarından bir sonuç çıkmadığını ifade ettiler.
Binaya dışardan birinin girmesinin imkansız gibi gözüktüğünün altını çizen polis yetkilileri, binanın tüm kamera kayıtlarının incelendiğini belirterek, "Hırsız yada hırsızlara ilişkin bir kayıt yok. Hırsız yada hırsızlar kör noktaları biliyorlar. Olayın içerden destek almadan yada buradaki kameraların yerlerini bilmeden gerçekleşmesi mümkün değil" dediler.
Binaya giriş çıkış yapan tüm personelin ifadesinin de alındığını söyleyen emniyet yetkilileri, "Kasada bir zorlama yok. Kasanın anahtarını odadaki masanın çekmecesinden alınarak açılmış" derken, kasanın anahtarının burada olmasının yada arayarak bulunmasının mümkün olmayacağını bildirdiler.
Binaya vize yada ziyaret için gelenlerin tüm kayıtlarının incelemeye alındığını da söyleyen polis yetkilileri, parmak izi kayıtlarından henüz bir sonuca varılmadığını kaydederek, soruşturmanın personel üzerinde yoğunlaştırıldığını da Belirttilar.(ANKA

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:52 .