Erbakan, Tv5' i Aydın Doğan'a 23.5 milyon TL ye sattı

#1
Erbakan, Tv5' i Aydın Doğan'a 23.5 milyon TL ye sattı

TV 5'i resmen sattı!Milli Görüş'ün yayın organı Tv5'in karasal yayın lisansının, Doğan Grubu'na devri ile ilgili görüşmeler önceki gün sonuçlandı.

SP Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç ile Doğan Grubu'ndan Taha Akyol'un yürüttüğü görüşmeler sonunda Tv5'in karasal yayın hakkı, 23,5 milyon TL'ye Doğan Holding'in oldu.

MİLLİ Görüş'ün yayın organı Tv5'in karasal yayın lisansı, CNN Türk'e karasal yayın lisansı arayan Doğan Grubu'na devredildi. Tv5'e lisans için 23.5 milyon TL ödendi.

Paranın 13 trilyonunun Erbakan'ın Refah Partisi'yle ilgili ‘kayıp trilyon' davası için ödeme yapılması bekleniyor. Milli Görüş lideri, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın onayıyla SP Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç ile Doğan Grubu'ndan Taha Akyol'un yürüttüğü görüşmeler sonunda Tv5'in karasal yayın hakkı, 23.5 milyon TL'ye Doğan Holding'in oldu. Görüşmeler sonunda ücret de ödendi.

Saadet Partisi, Tv5'in ulusal ölçekte karasal yayın yapma hakkını Yozgat'ta yerel bir televizyon kanalı sahibinden 200 bin dolara satın almıştı. Tv5'in, 76 il ve 480 ilçede karasal yayın yapma hakkı bulunuyor.Doğan Holding'in, tüm Türkiye'ye ulaşan karasal yayın hakkını, CNN Türk'ü yeniden anten yayınına taşımak için kullanmayı planlıyor.

MALKOÇ DOĞRULADI

SP'nin hukukçu kurmaylarından Şeref Malkoç, Doğan Grubu ile yürütülen görüşmeleri doğruladı. Malkoç, “Anadolu İletişim Hizmetleri A.Ş. yönetim kurulu üyesi olarak yaptığım görüşmelerin sonuna yaklaştık. Görüşmeler ve mutabakatlar, aşama aşama yürütülüyor. Açıklamayı bir iki gün içinde
yapacağız” dedi. SP'nin tanıtım ve medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Teoman Rıza Güneri de süreçte aktif rol alıyor.

‘KAYIP TRİLYON' BORCU

SP kulislerinde, satıştan elde edilecek gelirin, Necmettin Erbakan'ın malları üzerindeki tedbirin kaldırılmasında kullanılacağı öne sürülüyor. Erbakan'ın siyasete veda etmesine neden olan Refah “kayıp trilyon” davasında faizlerle birlikte yaklaşık 13 milyonTL'lik bir borcun oluştuğu kaydediliyor. Erbakan'ın Ankara'da oturduğu ev başta olmak üzere bazı mal varlıklarına tedbir konulmuştu.

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:23 .