‘Kulak verin’ derken cam-çerçeve indireni kastetmedim
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 08-10-2009, 07:39 #1

bebestom

~Sanma Şâhım ~

‘Kulak verin’ derken cam-çerçeve indireni kastetmedim


Başbakan Tayyip Erdoğan, IMF toplantısında önceki gün söylediği “Dışarıdaki protestoya da kulak verelim” sözüyle ilgili olarak, “Taksim’de cam ve çerçeve indirenleri kastetmedim. Ben mağdur ve mazlumların protestosunu kastettim” dedi. Erdoğan, Yıldız Teknik Üniversite’sinin yeni akademik yılı açılış törenindeki konuşmasında şunları söyledi:
Dışarıdaki mağdurları kastettim

IMF toplantısında ’Dışarıdaki protestolara da kulak veremeliyiz’ derken, Taksim’deki mağazaların, bankaların cam ve çerçevelerini indirenleri kastetmiyorum. Ben dışarıdaki mağdurların, mazlumların protestosunu kastetim. Protesto saldırı değildir. Cam çerçeve dağıtmak değildir. Siz eylem yaparken mağdurlar meydana getiriyorsunuz. Oradaki esnafın ne günahı var? Ne hakkına, ne adına bunu yapıyorsun. Eğer protesto edeceksen megafonu al eline, bağır çağır. 14 nokta tespit edilmiş, orada pankartını aç. Ama gelip de cam-çerçeve indireme, buna yetkin yok. Haklıyken haksız duruma da düşersin. Demir misketler kullanıyorlar, bir vatandaşa isabet etse onu komaya sokar.

Bu kavga, bu dayatma niye

Biz emanetçiyiz, efendi değiliz. Biz efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bugün bu görevdeyiz, yarın bu görevde olmayabiliriz, olmayacağız da. Kimse buraya gelip ölene kadar oturmadı. Sultanlar da dayanamadı. Ecel geldiği zaman bunu bırakacak. Öyleyse bu kavga, bu dayatma niye? Herkesin yaşam tarzı bizim emniyetimiz altındadır. Herkes beni de sorgulasın, eleştirsin. Ama hakaret etmesin. Demokrasinin, hukukun, ifade özgürlüğünün gereği de budur. İfade özgürlüğü sınırsız değildir. İfade özgürlüğünün de bir sınırı da vardır. Karşıdakinin özgürlük alanına müdahale ettiğiniz yere kadardır. Özgürlük alanına saygılı olmak suretiyle özgürlüğümüzü kullanacağız. Daha ileri gidersek bu dayatmacı bir anlayış olur. Bundan korkumuz yok.
hürriyetBenzer Konular

Görüntüleme:300, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:23 .