MHP erken seçim için tarih verdi

#1
MHP erken seçim için tarih verdi
Hükümet sık sık "erken genel seçim yok" diyor, ama muhalefet ufukta seçim görüyor...
Milliyeti Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, ''2010 yılında bir erken seçim yapılacak gibi görünüyor'' dedi.

Milliyeti Hareket Partisi Denizli Teşkilatının etkinliklerine katılan Çobanoğlu, en uzak ihtimalle 1.5 yıl sonra bir genel seçimin olacağını, ancak 2010 yılında bir erken seçimin işaretlerinin görülmeye başladığını, Milliyeti Hareket Partisi'nin tek başına iktidarının ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıları ortadan kaldıracağını savundu.

Türkiye'deki bölücü senaryoların, 150 yıllık bir geçmişinin bulunduğunu öne süren Çobanoğlu, ABD, İngiltere ve şimdiki Avrupa Birliği ülkelerinin desteklediği senaryoların nihai hedefinin, ''Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden kopararak, burada bir Kürt devletinin kurulması'' olduğunu iddia etti.

Hükümetin geçen ağustos ayından itibaren gündeme getirdiği açılım politikalarının, gelişen olayların da etkisiyle toplumu ayrışma noktasına getirdiğini bildiren Çobanoğlu, şöyle konuştu:

''Ne Osmanlı döneminde ne Türkiye Cumhuriyeti döneminde bu ülkede asla ırkçı bir yaklaşım olmamıştır. Asla bir ayrım olmamıştır. Hatta gayrimüslimlerle ilgili de böyle bir ayrım olmamıştır. Adalet Ve Kalknma Partisi iktidarı ile birlikte, sözde açılım safsataları ile birlikte maalesef ülkemizde insanlar birbirlerine şüphe ile bakar hale gelmişlerdir. Dün akıllarına hiçbir şey gelmeyenler, bugün 'alış veriş yaptığım esnaf kimdir' noktasına getirilmiştir. Bunu yapan hükümettir, bunu yapan Başbakan'dır. Tekrar milli birlik ve bütünlüğümüzü, bin yıllık kardeşliğimizi tesis edip devam ettirmemiz lazım.''

Milliyeti Hareket Partisi olarak ülkedeki 72 milyon vatandaşı bir tuttuklarını, Kürtçe konuşan vatandaşla teröristi ayırdıklarını ifade eden Çobanoğlu, ''Herkesi kucaklarız. Kürtçe konuşan vatandaşlarımızı da kucaklarız. Ancak, terörün kökünü, devletin, kamunun gücü ile kazırız. Türkiye'de etnik terör meselesi değil, bölücü terör meselesi vardır'' dedi.

İlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:57 .