Büyük ikramiyeyi bir numarayla kaçırdı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 03-01-2010, 09:10 #1

bebestom

~Sanma Şâhım ~

Büyük ikramiyeyi bir numarayla kaçırdı


Büyük ikramiyeyi bir numarayla kaçırdı


Büyük ikramiyeyi 1 numara farkla kaçıran Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencisi İlker Yılmaz da bayiye geldi. 3326923 numaralı biletini de yanında getiren İlker Yılmaz, “Ne olduğunu anlayamadım. Büyük ikramiyeyi 1 numarayla kaçırmanın üzüntüsü içindeyim. Ama şoka girmedim. Büyük ikramiyeyi kazansaydım asıl o zaman şoke olurdum” diye konuştu. Yılmaz, 7 bin 500 TL teselli ikramiyesi alacağını söyledi.


Isparta'da Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'nde 30 milyon TL'lik büyük ikramiyenin isabet ettiği 4 çeyrek biletten birini satan bayi belli oldu. 1977 yılından bu yana piyango bileti satan Ziya Danışman, “Çok mutluyum. İçime doğmuştu. 1988 yılında tam bilete isabet eden büyük ikramiyeyi de ben kazandırmıştım” dedi.

Milli Piyango'nun yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin isabet ettiği 4 çeyrek biletten birini satan Isparta'nın Kutlubey Mahallesi Cafeler Sokağı'nda faaliyet gösteren 003 No'lu Bayi'nin sahibi Ziya Danışman, “İçime doğmuştu” dedi. Isparta’da 1977 yılından bu yana Milli Piyango bayiliği yaptığını söyleyen Ziya Danışman, daha önce 1988 yılında da tam bilete isabet eden büyük ikramiyeyi kendisinin sattığını söyledi. Danışman, “1988 yılında da Afyonkarahisar'ın Başmakçı İlçesi'nin Çığrı Köyü'nden bir halıcı gelmişti ve ‘Şu tam bileti ver’ demişti. Adam 3 gün sonra
Türkiye’nin en büyük ikramiyesine sahip oldu ve bunu gazeteden öğrendi” diye konuştu. İkramiyenin kime çıktığını şu an bilmediklerini belirten Danışman şunları söyledi: “Eski bir bayi olarak bizim buraya isabet etmesi çok mutlu etti. Çekilişte baktık ki, ‘Isparta' dedi. Kime çıktığını şu an bilemiyoruz. Çok bilet sattık. Yalnız o bileti 15- 20 Aralık tarihleri arasında sattık, bunu iyi biliyorum. Türkiye’nin en büyük ikramiyesinin Isparta’ya çıkmasından dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. İnşallah Isparta’ya yatırım yapar. Ben işsizlere çare olmasını diliyorum.” Kendi aldığı biletin de aynı seriden olduğunu ve iki rakamla kaçırdığını söyleyen Danışman, “Baktım iki rakamla kaybettim. İnanamadım. Şimdi teselli ikramiyesi alacağım” dedi.

Büyük ikramiyenin Isparta'da çıkmasına mutlu olan Ispartalılar'dan Erhan Çetinkaya ise “Hayırlı uğurlu olsun.
Para kime çıktıysa o kişinin garibanlara yardımcı olmasını istiyorum. İyi değerlendirsin. İşsizlere iş imkanı sağlasın. Isparta’da yardıma muhtaç insan çok. Onları unutmasın” diye konuştu.

Bir başka Ispartalı Ramazan Erdinç ise “Kime çıktığını bilmiyoruz ama inşallah Ispartalı biri almıştır.
Asker ailelerinden biri de alıp gitmiş olabilir. Temennimiz paranın Isparta’da kalması” dedi.


kaynak: ekolay.netBenzer Konular

Görüntüleme:285, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 03-01-2010, 20:24 #2

immortal15

Bizden Biri

banada amorti çıktı uyuz oldum ya

Alt 03-01-2010, 23:39 #3

» IwásBørñTøÐíé «

bilmem ki


bana hiç bişi çıkmadı 1 tane rakam tutar yane hiç mi olmaz :S

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:48 .