Bölücü terörün kökü kazınmalı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 04-07-2010, 14:03 #1

Slam_Jam

Birbaşkabaharabelki

Bölücü terörün kökü kazınmalı


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde artan terör olaylarına dikkat çekerek, “Bölücü terörün sahibi PKK’dır. PKK ise Kürtçe konuşan hiçbir insanımızı temsil etmemektedir” dedi.

Malatya’nın Darende İlçesi’nde konuşan Bahçeli, yaşanan sorunun etnik sorun, bir Kürt sorunu ve demokratik sorun olmadığını savunarak şunları söyledi:

“Bunun adı, bölücü terör sorunudur. Bölücü terörün sahibi ise PKK’dır. PKK ise Kürtçe konuşan hiçbir insanımızı temsil etmemektedir. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki insanlarımızı temsil edemez. Onlar adına konuşulamaz, onlar adına muhatap alınamaz. Bu sebepten dolayı, önce bölücü terör tanımlanmalı ve kökü mutlaka kazınmalıdır. Bununla da yetinmemek lazımdır. Bugün bölücü terörün çok daha arkasında yaşanmakta olan önemli sorunlarımız vardır.”

Açılım çarşafıyla terör örtülüyor

Terörün kaynağı konumunda olan, onu besleyicisi konumuna getirilecek birçok sorunun üstünün hükümet tarafından örtülmek istendiğini ileri süren Bahçeli, şunları söyledi: “Örtü bir bölücü terörü bir başka demokratik açılım çarşafıyla üzerini kapatarak, gizlemeye çalışılıyor. Bugün Türkiye’nin en önemli sorunu, ekonomidir, işsizliktir, kimsesizliktir, yoksulluktur. Yolsuzluk sorunudur.”

Türkiye’nin kritik bir eşikte, bir yol ayrımında olduğunu savunan Bahçeli, “Türkiye’nin istikrarı bozulmadan, sosyal dokusu parçalanmadan gerekli tedbirlerin alınmasında yarar vardır” dedi.Benzer Konular

Görüntüleme:308, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:47 .