Erdoğan'dan İddialara Yanıt
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 05-09-2010, 19:59 #1

Slam_Jam

Birbaşkabaharabelki

Erdoğan'dan İddialara Yanıt


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet parti liderlerinin, kendisi için devletin imkanlarını kullanarak Seçim propagandası yaptığı iddialarına yanıt verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin de geçmişte makam aracı kullandığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Devletin arabasıyla geziyor diyorlar. Evet bugüne kadar gezdim, bu bana yasanın verdiği bir hak. Yasa, Seçim yasakları başlayana kadar gider, açılış yapar, illeri ziyaret eder, diyor Çünkü o araç gereçler makama tahsislidir. Makama tahsisli olduğu için bu yapılır. Bunu bile saptırıyorlar, devletin imkanlarını kullanıyor diyorlar, siz devletin 3 buçuk yılı başında oldunuz, sayın Bahçeli, o zaman bu araçları kullanmadın mı?" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin, Zeytinburnu Kazlıçeşme'de düzenlediği referandum mitingi sona erdi. Mitingde bir saati aşan bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, muhalefet partisi liderlerine yüklendi. Muhalefetin, Anayasa Değişikliği için 'AK Parti kendi anayasasını yapıyor' iddiasını kabul etmeyen Başbakan Erdoğan, "AK Parti niye kendi anayasasını yapsın. Biz muhalefete gittik mi gittik. Bunlar devlet ciddiyeti nedir bilenlerden değil, bunlar sulu şaka yapmayı bilir. Bunlara asla devlet teslim edilemez, aynı şekilde bunlara TBMM Başkanı resmi yazı yazdı, gelin bir uzlaşma komisyonu kuralım dedi.

Gittiğiniz zaman bunları anlatın, duyanlar duymayanlara anlatmalı. Enteresan, sayın Toptan yazı yazdı, bu yazıya Cumhuriyet Halk Partisi 'biz üye vermeyiz' dedi. Biz onda bile nasıl davrandık, biz parlamentonun yüzde 65'ine sahip olduğumuz halde biz 2 üye vereceğiz, Cumhuriyet Halk Partisi 2 üye verecek, Milliyetçi Hareket Partisi 2 üye verecek BDP 2 üye verecek, düşünebiliyor musunuz? Olaya böyle yaklaştık ama buna rağmen samimi yaklaşmadılar ve yine kaçtılar, bunların uzlaşma diye bir derdi yok. Bunların derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek; ama Kusura bakmayın, bu bağcı sizin dayağınızı yiyecek bir bağcı değil. Bu bağcıya milletin dışında kimse dayak atamaz. Gazetelerin arkasında her gün ilanlarımız çıkıyor her gün bir madde açıklanıyor. Muhalefet diyor ki bu kadar parayı nereden buluyor diyor. Ben Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'ye şunu söylüyorum ey Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi sen hazineden para alıyor musunuz? Ben de alıyorum. Hazineden aldığımız parayla bunları yapıyoruz, sen hazineden aldığın paraları nerede harcıyorsun bilemem ama biz burada harcıyoruz ve ona göre bu işi götürüyoruz." ifadelerini kullandı.

"BU TAYYİP ERDOĞAN PROJESİ DEĞİLDİR"

Anayasa değişikliğinin AK Parti'ye mal edilmemesini isteyen Erdoğan, şöyle dedi: "Yalvarıyorum halkıma hangi partiden olursan; ol ister Cumhuriyet Halk Partisi'li, ister Milliyetçi Hareket Partisi'li, ister BDP'li ol. Bu bir parti oylaması değil, 12 Eylül'de bir partiye oy vermeyeceksin. Orada evet ve hayır var. Parti amblemi yok. Bu, bir AK Parti projesi değildir. Bu, Tayyip Erdoğan projesi değildir. Burada bizimle hareket eden Saadet ve BBP var, çeşitli sivil toplum kuruluşları var, bağımsız ülkücüler var, bağımsız kürt aydınları var. AK Partili oldukları için değil, demokrasi aşığı oldukları için özgürlük mücadelesi için, hukukun üstünlüğü için, tuzu kurular kaymak tabaka milletin önünde engel olmasın, Türkiye'ye ayak bağı olmasın istiyoruz. Türkiye'nin yolundan artık çekilsin istiyoruz. Türkiye artık geri düşmesin, özellikle burada bir şeyi paylaşmam lazım. 1960 anayasasına kim çanak tuttu Cumhuriyet Halk Partisi. 28 Şubat'ta kim dut yemiş bülbüle döndü Cumhuriyet Halk Partisi. '27 Nisan bildirisinin altına imzamızı atarız' diye kimdi, Cumhuriyet Halk Partisi. Yargıyı nasıl siyasallaştırdıklarını biliyoruz. Sen siyasi partisin, sen ana muhalefet partisisin, sen Silivri'de avukat İstanbul'da demokrat olamazsın.Benzer Konular

Görüntüleme:355, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 05-09-2010, 20:05 #2

[A]b-ı haya[T]

....


12 Eylül'de bir partiye oy vermeyeceksin. Orada evet ve hayır var. Parti amblemi yok. Bu, bir AK Parti projesi değildir. Bu, Tayyip Erdoğan projesi değildir.

bunu anlayamayan o kadar zihniyet varki..Gerçi bir yandan da işlerine gelmiyordur nede olsa onlar olaya parti gözüyle bakmaktalar..

Alt 06-09-2010, 23:45 #3

photoshopfon

Forum Heveslisi

Alıntı:
[A]b-ı haya[T]´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
12 Eylül'de bir partiye oy vermeyeceksin. Orada evet ve hayır var. Parti amblemi yok. Bu, bir AK Parti projesi değildir. Bu, Tayyip Erdoğan projesi değildir.

bunu anlayamayan o kadar zihniyet varki..Gerçi bir yandan da işlerine gelmiyordur nede olsa onlar olaya parti gözüyle bakmaktalar..
Katılıyorum.

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:25 .