12 Sınavın Soruları Yeniden Hazırlanacak
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 07-09-2010, 14:04 #1

`aʟmaпy`

30.10.12

12 Sınavın Soruları Yeniden Hazırlanacak


ÖSYM, 2010 Yılının Sonuna Kadar Yapılması Planlanan 12 Sınavın Sorularının Gizliliğinin Kalmadığını Bildirdi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2010 yılının sonuna kadar yapılması planlanan 12 sınavın sorularının gizliliğinin kalmadığını bildirdi. Yeni sınav takviminin yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada; 10–11 Temmuz 2010 tarihilerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili iddialar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla merkezdeki deneme Hazırlama Birimi'nde yer alan ana bilgisayarlar ile diğer makinelerin imajlarının incelenmek üzere alındığı hatırlatıldı.

Bundan dolayı 2010 yılının sonuna kadar yapılması planlanan 12 sınavın sorularının gizliliğinin kalmadığı kaydedilen açıklamada, "Bu sınavların sorularının yeniden hazırlanması söz konusu olduğundan sınavlar daha önce duyurulan tarihte yapılamayacaktır. Ertelenen bu sınavlar, 2010 yılı içinde gerçekleştirilecek olup, yeni sınav takvimi yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır." denildi.

TUS ile Kamu Personeli Seçme Sınavı Ertelendi
Öte yandan, 12 Eylül'de Yapılması Planlanan TUS sınavı ile 26 Eylül'de Yapılması Planlanan Ortaöğretim ve Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı Sınavları İleri Bir Tarihe Ertelendi

ÖSYM'nin ertelendiğini açıkladığı ve yıl sonuna kadar yapılacak olan 12 sınav şöyle:

"Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi), Kamu Personeli Seçme Sınavı (Ortaöğretim/Önlisans), Maliye Bakanlığı İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı, Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (Sonbahar Dönemi), Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı, Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi), Tıpta Uzmanlık Dernekleri Yeterlilik Sınavı, Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı, Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim Adaylığı Yarışma Sınavı, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi), Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi), Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı."Benzer Konular

Görüntüleme:252, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:02 .