Mhp'de Şok !!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 07-09-2010, 21:01 #1

prnss.dnz

Foruma Alışıyor

Mhp'de Şok !!


''Milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin'' darbeler sonrası yetkili organlara bırakıldığının altının çizildiği açıklamada, ''Ülkede hiç bir zaman Cumhuriyet Halk Partisi iktidara gelemeyeceğini anlayan güçler, darbe anayasaları ile Cumhuriyet Halk Partisi'yi iktidara ortak etmeyi hedeflemişlerdir.'' denildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kurulucular Kurulu üyeleri, rahmetli Alparslan Türkeş'in ''En kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha evladır.'' sözünden hareketle 12 Eylül'de evet kararını aldıklarını açıkladılar. Kurucular Kurulu üyelerinin yaptığı açıklamada, hayır kampanyasını yürüten bugünkü Milliyetçi Hareket Partisi yönetiminin tavrına bir anlam verilemediğine de dikkat çekildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kurucular Kurulu üyeleri olarak basın vasıtasıylaanayasa değişikliğikonusundaki fikirlerini milletle paylaşma gereği duyulduğuna işaret edilen açıklamada, "1924 Anayasası'nda tayin edilmiş olan 'milletin kayıtsız şartsız egemenliğini' 1961 Anayasası ile millet dışında Cumhuriyet Halk Partisi ve sol ideologlar tarafından 'yetkili organlar tabiri ile' yeni ortaklar getirilmiştir. Bu, çok partili düzene geçtikten sonra, aziz milletimiz tarafından asla tek başına iktidar verilmeyen Cumhuriyet Halk Partisi'yi ve sol güçleri seçimsiz, millet iradesi olmadan, millete rağmen daimi iktidar yapma projesidir. Nitekim 1961 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin tek başına iktidara gelecek oyu alamaması üzerine bu durum, İnönü'nün damadı Metin Toker'in Ulus Gazetesi'ndeki makalesinde de 'Seçimi tek başına kazanamamak o kadar önemli değil, Türkiye'de iktidar olmak için ordu, Anayasa Mahkemesi, üniversite, Danıştay, Yargıtay gibi devlet kuruluşlarına da hâkim olmak gerekir.' denilerek açıkça ifade edilmiştir. Türk milliyetçileri, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in liderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi ve sol ortaklarının kurduğu bu oligarşik düzene karşı, sadece ve sadece millet iradesini esas alarak Milliyetçi Hareket Partisi'yi kurmuşlardır." ifadelerine yer verildi.

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin milli iradeyi hakim kılmak üzerine yürüttüğü mücadele, emperyalist güçlere 'bizim çocuklar' diye tabir edilen darbeciler tarafından,12 Eylül1980'de hunharca akamete uğratılmıştır." denilen açıklama şöyle devam etti:"Türk gençleri; sağcısı-solcusu, ülkücüsü-devrimcisi, Sünnisi-Alevisi, önce darbe ortamının hazırlanması amacıyla birbirlerine kırdırılmış, darbeden sonra da işkencehanelerde kırılmış, heder edilmişlerdir. 'Bu millet cahil, 30-40 sene daha bu milleti askeri idare ile yönetmek lazım, bu millet için demokrasi henüz erken' diyerek milletin 1961 Anayasası'na nazaran daha çok devre dışı bırakıldığı, dışlandığı otokratik bir düzen kurmuşlardır. Bütün bu gelişmelere karşı Ülkücüler merhum Başbuğ liderliğinde Milliyetçi Hareket Partisi'yi yeniden ihya etmiş, millet iradesini hâkim kılma mücadelelerini yılmadan sürdürmüş ve onun vefatına kadar da bu çizgisini muhafaza etmişlerdir. Ne var ki; Başbuğumuzun vefatından sonra yönetime gelen şimdiki kadro bin bir zorluklar ve emeklerle yeniden kurduğumuz partimizin ülkücü misyonunu, kuruluş felsefesini terk ederek darbeciler ile aynı safta yer almıştır.''

''BAŞBUĞ DARBE ANAYASASI'NIN DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTEDİ''
Merhum Başbuğ'un tavrının darbe anayasasının değiştirilmesinden yana olduğu vurgulanan açıklamada, "Rahmetli Başbuğumuzun; 1982 Anayasası'nı değiştirme taahhüdüne dahi itibar edip güven oyu verdiği görmezden gelinerek, 'hayır' cephesinde yer alınması biz kurucuları derinden yaralamaktadır. Her fırsatta vatan hainlerini, teröristleri affetmeyi, genel aflar ile salıvermeyi gelenek haline getirmiş Cumhuriyet Halk Partisi ve bölücü sol blok ile Milliyetçi Hareket Partisi'mizin aynı safta yer almasını içimize sindirmemiz mümkün değildir. Darbe anayasasına karşı, ancak ve ancak milletin iradesi ve egemenliğini esas alan alternatif anayasayı herkesten önce üretmesi gereken Milliyetçi Hareket Partisi yönetiminin, darbecilerin anayasasını savunmaları kabul edebileceğimiz bir hal olamaz.'' görüşlerine yer verildi.

''EVET DEMEK AK PARTİ'YE 'EVET' ANLAMINA GELMEZ''
Açıklamada, 'evet' demeninAK Partiiktidarına değil, yeni bir anayasaya 'evet' anlamı taşıyacağı belirtildi. ''Yeterli de olmayan bu anayasa değişikliğine 'evet' demek asla ve kat'a Adalet Ve Kalkınma Partisi'ye destek vermek demek değildir.' denilen açıklamada, ''Sadece milletin ve onun iradesinin yanında yer almaktır. Bu anayasa değişikliğinin kimler tarafından yapıldığının önemi yoktur. Adalet Ve Kalkınma Partisi'ye muhalefetimiz, 'iyi yaptığı sürece takdir, kötü yaptığı zaman ihtar etmek' esası üzerinden devam etmektedir.'' ifadeleri yer aldı.

''Milliyetçi Hareket Partisi, BÖLÜCÜLERİN VE DARBE YANLILARININ SAFINDA OLMAMALI''
Kurucular Kurulu, Milliyetçi Hareket Partisi yönetimine de uyarılarda bulunarak bölücülerin ve darbe yanlısı partilerin yanında yer alınmaması gerektiğini ifade ettiler. Açıklamada; ''Biz Kurucular Kurulu üyeleri; Milliyetçi Hareket Partisi yönetimini yarım asra yaklaşan geçmişimiz, mücadelemiz ev misyonumuzu hatırlayarak darbeciler ve bölücülerin safını terk edip, milletimiz ve onun iradesi yanında yer almaya davet ediyoruz.'' denildi

''BAŞBUĞ'UN TAVRI DEMOKRASİDEN YANAYDI''
''Rahmetli Başbuğumuzun sık sık vurguladığı gibi "en kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha iyidir." diyen Kurucular Kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu Başbuğ gibi demokrasiden yana tavır konulmasını istediler.

Açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucular Kurulu üyelerinden şunların isimleri yer aldı: "Naci Meriç, Kemal İnandı, Hüseyin Ünlüer, Hayrettin Başeğmez, Mehmet Zeybek, Niyazi Ahıska, Fikret Fırat, Ahmet Özsoy, Ali Sağır, Aziz Mecit, İbrahim Faruk Evirgen, Mehmet Gümüştaş, Mehmet Küçükince, Durak Körük, Seyit Mehmet Topçu, Şahin TürkboylarıBenzer Konular

Görüntüleme:342, Cevaplar:5

İlginizi Çekebilir >
Alt 07-09-2010, 21:11 #2

Havin

Eylül.


Alıntı:
"en kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha iyidir."


Adalet Ve Kalkınma Partisi karşıtı bir partinin bile böyle düşünmesi, ve gerçekleri bu denle ortaya koyması bir çok bilinçsizce hayır diyen kişiye pusula aslında..Bilinçsizce diyorum, ancak kendince haklı olan herkes hayır diyebilir..Kimse de buna bir şey diyemez.

Alıntı:
Açıklamada, 'evet' demeninAK Partiiktidarına değil, yeni bir anayasaya 'evet' anlamı taşıyacağı belirtildi. ''Yeterli de olmayan bu anayasa değişikliğine 'evet' demek asla ve kat'a Adalet Ve Kalkınma Partisi'ye destek vermek demek değildir.'


İşte bilinçsizce düşünenler daha anayasada ne olduğundan bihaber insanlar.Bu söz de onlara kapak olsun.Evet diyenlerin birçoğu Adalet Ve Kalkınma Partisi yi desteklememektedir.Birçok asker polis EVET diyecektir..En güzel örnekler çevremde.Çok da güzel konusulmus.Tebrik ederim.Haber için de teşekkürler.

Alt 07-09-2010, 23:09 #3

mestella

Deneyimli


Milliyetçi Hareket Partisi içinde birçok çatlak ses var zaten evet diyen

Alt 07-09-2010, 23:16 #4

Nirvana90

Foruma Isınan Üye


yönetim pas herkes paritde söz sahibi olmaya calısıyor

Alt 08-09-2010, 00:07 #5

[A]b-ı haya[T]

....


gerektiği gibi açıklamışlar yeterince uzun lafın kısası ..

Alt 08-09-2010, 15:18 #6

prnss.dnz

Foruma Alışıyor


Alıntı:
Gül´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Adalet Ve Kalkınma Partisi karşıtı bir partinin bile böyle düşünmesi, ve gerçekleri bu denle ortaya koyması bir çok bilinçsizce hayır diyen kişiye pusula aslında..Bilinçsizce diyorum, ancak kendince haklı olan herkes hayır diyebilir..Kimse de buna bir şey diyemez.İşte bilinçsizce düşünenler daha anayasada ne olduğundan bihaber insanlar.Bu söz de onlara kapak olsun.Evet diyenlerin birçoğu Adalet Ve Kalkınma Partisi yi desteklememektedir.Birçok asker polis EVET diyecektir..En güzel örnekler çevremde.Çok da güzel konusulmus.Tebrik ederim.Haber için de teşekkürler.
O güzel ve gayet mantıklı yorumun için asıl ben tesekkür ediorum .

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:43 .