Torpil isteği belgeli
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 08-09-2010, 13:13 #1

Sκy

bûf-i kûr

Torpil isteği belgeli


Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek’in gündeme getirdiği Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin yargıdan torpil talebi belgelendi. Adalet Ve Kalkınma Partisi’li bakan ve milletvekillerinin yargıdan faksla torpil istedikleri ortaya çıktı.
Özbek, adli yıl açılışı nedeniyle verilen resepsiyonda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Dedelerin talimatı ile atama dönemi sona erdi” sözlerine, “Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin bir genel başkan yardımcısı, bir bakan ve bir milletvekilinin torpil istediğini” belirterek, “Bu tip talepler her zaman gelir. Önemli olan kurulun kararıdır” yanıtını verdi.

Üç torpil belgesi

Adalet Ve Kalkınma Partisi’lilerin yargıdan torpil taleplerine ilişkin üç ayrı belge ortaya çıktı. Bu belgelerden ikisi Adalet Bakanı olduğu dönemde Cemil Çiçek’in özel kaleminden yargıya gitti. Belge, Adalet Bakanlığı özel kaleminden Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin bir süredir en çok eleştirdiği yargı mensubu olan Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’a torpil faksı gönderildiğini ortaya çıkardı. Çiçek’in bakan olduğu dönemde Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, 09/10/2004 ile 2005 yılında Osman Kaçmaz’a iki ayrı listenin bulunduğu bir faks metni gönderildi. Özel Kalem, bu fakslarla iş için yapılan sınavda torpil istedi. Zabıt kâtipliği sınavı için yapılan başvuruların yer aldığı listede iki kişinin karşısına “+” işareti konulduğu görülüyor.

Adalet Ve Kalkınma Partisi Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak’ın da yargıdan torpil talebinde bulunduğu belirlendi. Ölmeztoprak, 10/05/2005 tarihinde TBMM antetli bir kâğıda “Tülin Güner” isimli kişi için yine Osman Kaçmaz’dan “ilgi beklediğini” ifade etti.

Gazeteci Hüseyin Özalp, yeni piyasaya çıkan “Kuşatılan Yargı” adlı kitabında Osman Kaçmaz’ın Adalet Ve Kalkınma Partisi’den gelen bu torpil taleplerini geri çevirdiğini de anlattı. Kaçmaz’ın, hakkında açılan soruşturma sırasında Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu’nda yaptığı savunmasında bu torpil belgelerini de gündeme getirerek “İltimas bekleyen o tarihteki Adalet Bakanı da olsa bu iltiması geçmek benim görev anlayışımla bağdaşmamaktadır” ifadesini kullanıyor.Benzer Konular

Görüntüleme:469, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:53 .