Üniversite Mezunlarına Şok!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 08-09-2010, 16:26 #1

~MuCiZe~

Forumun Tiryakisi

Üniversite Mezunlarına Şok!


Üniversite mezunlarına şok!


Kamu Personeli Seçme Sınavı skandalı diğer sınavlara da sıçradı. Son 5 yılı kapsayacak soruşturmada kopyayla üniversiteye yerleşip mezun olanların diplomaları iptal edilecekÜniversite Mezunlarına Şok! devlet memurları ise meslekten men edilecek

Türkiye genelinde 10-11 Temmuz 2010’da gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (Kamu Personeli Seçme Sınavı) çıkan kopya skandalının ardından ÖSS de dahil olmak üzere Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS)Üniversite Mezunlarına Şok! Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS)Üniversite Mezunlarına Şok! Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı (KPDS) gibi sınavlara dair kopya ihbarları ardı ardına gelince soruşturma genişledi. SavcılıkÜniversite Mezunlarına Şok! Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Devlet Denetleme Kurulu tarafından çok yönlü yürütülen soruşturma son beş yılı kapsayacak.

YÖK BAŞKANINDAN TALİMAT
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya ÖzcanÜniversite Mezunlarına Şok! YÖK Denetleme Kurulu’na iddia edildiği gibi kopya olaylarının diğer sınavları ilgilendirip ilgilendirmediğinin araştırılması talimatı verdi. Son beş yılın sınavlarında kopya soruşturması neticesindeÜniversite Mezunlarına Şok! soruları yasadışı yollardan satan şebekeyle ilgili kişilerin tespiti yapılıyor. YÖKÜniversite Mezunlarına Şok! ÖSYM’den önceki yıllarda soru sızması tespiti halindeÜniversite Mezunlarına Şok! bu kişilerin sınavlarının iptal edileceğini belirtti.

HAKİMLER GÖREVDEN ALINACAK
Kopya skandalına karışmış adaylarınÜniversite Mezunlarına Şok! halen üniversitedeki kayıtlarının silineceği ifade edildi. Haksız yoldan ÖSS’yi kazanan ve üniversitede bir bölümü bitirenler olması durumunda iseÜniversite Mezunlarına Şok! üniversite diplomaları da YÖK kararı ile iptal edilecek.
Ayrıca kopya tespiti halinde Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı ile mesleğe giren hakim ve savcılardanÜniversite Mezunlarına Şok! İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı ile alınan kaymakamlardanÜniversite Mezunlarına Şok! Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile alınan doktorlardan bazılarının da mesleki yaşamı sona erecek.

Bile bile lades
ÖSYM’nin 2009 faaliyet raporunda polis sınavındaki ve Kamu Personeli Seçme Sınavı’deki soruların bazı dershaneler tarafından çalındığına ilişkin bilgiler olduğu ortaya çıktı
ÖSYM’nin hazırladığı ve aylar önce yayınlanan 2009 yılı faaliyet raporundaÜniversite Mezunlarına Şok! sınav soruları ile ilgili ilginç iddialar yer alıyor. RapordaÜniversite Mezunlarına Şok! Polis Meslek Yüksekokulları Sınavı’nda soruların adaylar tarafından ele geçirildiği için iptal edildiği vurgulanırkenÜniversite Mezunlarına Şok! Kamu Personeli Seçme Sınavı sorularının da Polis Meslek Yüksek Okulu sınavındaki sorular ile aynı olduğu kaydedildi. Üstelik soruların bazı dershanelere de verildiği raporda yer aldı.

SINAVDAKİ 103 SORUDAN 88’İ AYNI
2009 yılı faaliyet raporundaÜniversite Mezunlarına Şok! 13 Eylül 2009’da 09.30-11.30 saatleri arasında yapılan Polis Akademisi Polis Meslek Okulu sınavı sırasındaÜniversite Mezunlarına Şok! soruların ele geçirildiği ihbarının geldiği vurgulandı. Kopya iddiaları raporda şöyle anlatıldı: “Sınav sorularının ele geçirildiği ve Kamu Personeli Seçme Sınavı Deneme Sınavı adı altında bazı dershaneler tarafından bazı öğrencilere iletildiği’ iddia edilen bir haber iletildi. İncelemelerde Kamu Personeli Seçme Sınavı Deneme Sınavında yer alan 103 sorudan 88’inin sınavda sorulan sorularla büyük benzerlik gösterdiği saptanmıştır.”

37 SINAV ŞAİBELİ
Faaliyet raporundaÜniversite Mezunlarına Şok! ÖSYM’nin 2009 yılı içinde toplam 37 sınav gerçekleştirdiği de vurgulandı. Bu sınavların başında iseÜniversite Mezunlarına Şok! ÖSSÜniversite Mezunlarına Şok! YDSÜniversite Mezunlarına Şok! KPDSÜniversite Mezunlarına Şok! ALESÜniversite Mezunlarına Şok! Kamu Personeli Seçme SınavıÜniversite Mezunlarına Şok! TUS sınavları geliyor. Son iddialarla birlikte söz konusu sınavların tamamına şüpheyle bakılmaya başlandı. Devlet Denetleme Kurulu’nun daÜniversite Mezunlarına Şok! tüm sınavları mercek altına aldığı ve sistemi sorguladığı öğrenildi.Benzer Konular

Görüntüleme:567, Cevaplar:7

İlginizi Çekebilir >
Alt 08-09-2010, 17:19 #2

dereckfun

Acemi Üye


başlık çok çarpıcı "üniversite mezunlarına şok"

Alt 08-09-2010, 17:23 #3

|AreL|

Yasaklı Üye

bu yüzden kazanmadm

Alt 08-09-2010, 19:34 #4

serkan_dilara

Deneyimli


yorumsuz .....

Alt 08-09-2010, 23:06 #5

Nirvana90

Foruma Isınan Üye


vaybe 2 yıl saımı basımı doktum sımdı heybeye gıttı bır yıl
bu 26sındakı sınaw ıptal yanı dogrumu anladım

Alt 08-09-2010, 23:06 #6

~MuCiZe~

Forumun Tiryakisi


Alıntı:
Nirvana90´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
vaybe 2 yıl saımı basımı doktum sımdı heybeye gıttı bır yıl
bu 26sındakı sınaw ıptal yanı dogrumu anladım
evet ertelendıı

Alt 08-09-2010, 23:08 #7

Nirvana90

Foruma Isınan Üye


hadı ya

Alt 09-09-2010, 05:08 #8

16έkim2o1o♥

Kırmızı.


Bu yüzden Masumlarında başı yanmazsa bende top olayım

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:34 .