'ösym Memurunda 3 Ev, 3 Lüks Araç Var'
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 10-09-2010, 12:15 #1

`aʟmaпy`

30.10.12

'ösym Memurunda 3 Ev, 3 Lüks Araç Var'


Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Soruların Sızdırıldığı İddiasıyla Soruşturma Başlatılan ÖSYM'de Skandalların Arkası Kesilmiyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı skandalından önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talimatıyla ÖSYM'de inceleme yapan Devlet Denetleme Kurulu (DDK) denetçisinin 24 Şubat 2010'da savcılığa suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Denetçinin raporunda, ÖSYM'de halen Bilgi işlem Daire Başkanı olarak görev yapan M.T.'nin kurumda eşiyle birlikte toplam 3 bin 200 lira aylık maaşla çalışmasına karşın Ankara'nın en lüks semtleri olan Gaziosmanpaşa, Çayyolu ve Konutkent'te 3 ev, Toyoto Raw 4 jeep ve Toyoto Carollo marka 2 lüks araba sahibi olduğu, kızlarını da lise ve üniversitede paralı olarak okuttuğu ifade edildi.

YÖK'e gelen bir ihbar mektubunda çiftin ÖSYM Soru Hazırlama Komisyonu Üyesi olmalarına karşın yıllardır Kamu Personeli Seçme Sınavı eğitimi de veren bir dershanenin sahibi olduğu tespit edilmişti.

Raporda ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan hakkında ise şu değerlendirmede bulunuldu: "Denetçi, son 10 yılda ÖSYM'de yapılan ihalelere fesat karıştırmak, kamuyu zarara uğratmak ve haksız menfaat sağlamak suçları tespit edilen ÖSYM Başkanı Yarımağan ve Genel Sekreter Altunay ile diğer görevliler hakkında savcıya suç duyurusunda bulundu."

Raporda ayrıca, "ÖSYM'nin matbacılık ve bilişimle ilgili ihalelerine Meteksan'dan başka girebilecek yeterlilikle bir firma yok. Firmanın sadece 2008 yılında görevlilere dağıttığı ödemeden haksız yere 11 milyar TL kâr ettiği tespit edildi" ifadelerine yer verildi.Benzer Konular

Görüntüleme:277, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:50 .