ABD Li papaz 11 EyLüLdeki Kur'an yakma operasyonundan vazgeçti..
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 10-09-2010, 13:11 #1

~ЯoCkυηzєL~

Bizden Biri

ABD Li papaz 11 EyLüLdeki Kur'an yakma operasyonundan vazgeçti..ABD Li papaz 11 EyLüLdeki Kur'an yakma operasyonundan vazgeçti..

ABD'li papaz, Kur'an yakma provokasyonundan vazgeçti
11 Eylül'de Kur'an-ı Kerim yakma kampanyası düzenleyecek ABD'li papaz Terry Jones artan baskılar üzerine geri adım attı. Jones yaptığı açıklamada saldırıların gerçekleştiği bölgenin yakınına yapılması planlanan caminin başka yere taşınacağı sözünü aldıktan sonra planından vazgeçtiğini açıkladı.

11 Eylül'de Kur'an-ı Kerim'in kopyasını yakacağını açıklayan rahip, planından vazgeçtiğini söyledi. ABD'li papaz Terry Jones, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünya Ticaret Merkezi İkiz Gökdelenleri'nin bulunduğu, "Sıfır Noktası'' olarak adlandırılan bölge yakınında inşa edilmesi planlanan caminin başka bir yerde yapılması sözünü aldıktan sonra planından vazgeçtiğini belirtti.

11 Eylül saldırısının yıldönümünde Kur'an yakma girişimi başlatacağını açıklayan papazı planından vazgeçirmek için dünya çapında seferberlik başlatılmıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı da, Kur'an-ı Kerim yakma planını protesto gösterilerine karşı tüm dünyadaki vatandaşlarını uyarmıştı. ABD Başkanı Barack Obama da basına yaptığı açıklamada planının gerçekleşmesi halinde El Kaide'nin güçleneceğini ve intihar saldırılarının artacağını söyleyerek papaza uyarıda bulunmuştu. İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague provokasyonu Müslümanlara ve dini özgürlüklere saygı duyan herkese hakaret olarak gördüğünü söyledi.

Interpol de yaptığı uyarıda girişimin gerçekleşmesi halinde masum insanların zarar göreceği olayların gerçekleşebileceğini duyurmuştu. Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, insanları Kur'an-ı Kerim'i yakmak yerine okumaya davet etti. Blair yayımladığı açıklamada, Jones'u bu projesinden vazgeçmeye çağırmıştı. Planın sahibi köktendinci Hıristiyan grubun internet sitesine erişim de, host şirketi tarafından kapatıldı.

BM yetkilileri de kampanyanın gerçekleşmesi halinde Afganistan'da artacak şiddet olaylarının seçimin ertelenmesine sebep olabileceğini belirtmişti.

Irak Başbakanı Nuri el Maliki de provokasyonun ülkede şiddeti arttıracağını söylerken, eski Başbakan Iyad Allavi, ülke çapında kampanya başlattı. Fransa Endonezya, Hindistan ve Bahreyn de Kur'an yakma kampanyasını sert şekilde kınadı.

DIŞ HABERLER SERVİSİ


Sarrazin istifa etti

Almanya'da yaşayan Müslümanlara yönelik hakaretleri nedeniyle sert tepkiler alan Alman Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Thilo Sarrazin görevinden istifa etti. "Almanya Kendini Yok Ediyor" kitabında Müslümanların Alman toplumuna uyum sağlayamayacağını, buna İslam kültürünün engel olduğunu iddia etmişti. Merkez Bankası, kitabındaki ırkçı dil dolayısıyla Sarrazin'in istifa ettiğini açıkladı.

Geç biLe kaLmıştı..
Merak ediyorum müsLümanLardan bir hoca inciLi yakmaya kaLksaydı ne oLurdu acaba ?
Ama şu var ki biz müsLümanız diğer kutsaL kitapLarı inkar edemeyiz Allah'ın gönderdiği kitapLar oLduğunu biLiriz ve saygı da duyarız..
Keşke aynı saygıyı bizim kitabımıza da gösterseLer..
Ama maaLesef..
Din ayrımcıLığı işte..
Biz böyLe oLamıyoruz..
Ama şu da varki yabancı bir medyadan vazgeçme değiL bi süreLiğine askıya aLdığı yazıyordu ne kadar doğrudur biLmiyorum..Benzer Konular

Görüntüleme:378, Cevaplar:5

İlginizi Çekebilir >
Alt 10-09-2010, 14:15 #2

Aѕα

`


Hayır Vazgeçişinden Vazgeçmiş Yakıcağını Söylemiş Yine

Alt 10-09-2010, 14:22 #3

~ЯoCkυηzєL~

Bizden Biri


Alıntı:
Asa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayır Vazgeçişinden Vazgeçmiş Yakıcağını Söylemiş Yine
Bugünkü haber bu ama..
Yine mi vazgeçmiş

Alt 10-09-2010, 15:03 #4

sevendays

Forum Heveslisi


biyerleri yememiş o zaman

Alt 10-09-2010, 15:55 #5

Nirvana90

Foruma Isınan Üye


Alıntı:
sevendays´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
biyerleri yememiş o zaman

aynen

Alt 10-09-2010, 20:20 #6

Aѕα

`


Alıntı:
~ЯoCkunzeL~´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugünkü haber bu ama..
Yine mi vazgeçmiş
Evet.Yakıcağım Dedi Yine Mal

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:25 .