MHP'nin tabanı referandumda eridi
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 12-09-2010, 22:15 #1

mestella

Deneyimli

MHP'nin tabanı referandumda eridi


NTV ekranlarında seçim sonuçlarını değerlendiren Ruşen Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi tabanının sandıkta eridiğini söyledi.
Referandumda ilk sandıklar açıldı, evetler önde gidiyor. Sonuçları NTV ekranında değerlendiren Tarhan Erdem, açıklanan oy oranlarının Türkiye genelini henüz yansıtmadığını söylerken Ruşen Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi tabanının referandumda eridiğini iddia etti.

Araştırmacı Tarhan Erdem, referandum sonuçlarının henüz Türkiye genelini yansıtmadığını söyleyerek sonuçların büyükşehirdeki sandıklarla ilerliyen saatlerde daha da netleşeceğini söyledi. İşte Erdem'in değerlendirmeleri;

"Yüzde 56-58 arasında bir oran evet demiş olacaktır. Tam sonuçlar belli olunca daha rahat olacağız. Milletimiz çok önemli bir karar verdi. Bu konuda hepimiz tadını çıkarmamız gerekiyor."
Programda bölgelere göre referandum sonuçlarını değerlendiren NTV yorumcusu Ruşen Çakır ise Güneydoğu'da boykotun etkili olduğunu söyledi. Çakır Milliyetçi Hareket Partisi'nin ise referandumda tabanına "hayır" oyunu anlatamadığını söyleyerek eridiğini iddia etti. İşte o değerlendirmesi:

"Şu anda görünen rakamlardan çıkardığım bir sonuçlar var. Güneydoğu'da referandumda boykot büyük bir oranla başarıya ulaştığını görüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi'nin kendi tabanına "hayır"ı anlatamadığını gördük. Erzurum'a baktığınız zaman son yerel seçimlerde yüzde 20 almış. Şu anda sandıkların hayır oranı yüzde 12! Milliyetçi Hareket Partisi'nin geleneksel olarak güçlü olduğu bölgelerde Milliyetçi Hareket Partisi'nin etkisiz olduğu görülüyor. Sahillerdeki bölgelerde iktidar partisinden uzaklaşmanın görüldüğü gözüküyor."Benzer Konular

Görüntüleme:307, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 12-09-2010, 22:16 #2

mestella

Deneyimli


Siyaset bilimci Nuray Mert, referandum sonuçlarına göre Milliyetçi Hareket Partisi'nin muhafazakar tabanının AK Parti'ye kaydığını söyledi. Mert ayrıca, Kılıçdaroğlu rüzgarının Cumhuriyet Halk Partisi'ye şimdilik herhangi bir artısının olmadığını söyledi.

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:25 .