Kalaşnikof gölgesinde oy kullandılar
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 12-09-2010, 22:18 #1

mestella

Deneyimli

Kalaşnikof gölgesinde oy kullandılar


PKK'nın boykot tehdidi sokaklara da yansıdı. Diyarbakır'da halk polisi arkasına alarak oy kullanamaya gitti.
Diyarbakır'da PKK'nın tehditleri sandık başına giden bazı vatandaşları korkuttu. Resimlerinin çekilmesini engellemeye çalıştılar... Kaleşnikoflu polisler halkın tehditlerden korkmaması için sokak başlarını tuttu... Yoğun güvenlik önlemleri altında vatandaşlar oy kullandı...
DİYARBAKIR'DAN SEÇİM MANZARALARI
Diyarbakır referandumda bomboş kaldı. BDP'nin boykot kararı nedeniyle sandık başına geçmiş yıllara göre gidenlerin sayısı oldukça azdı. Sandıkların kurulduğu okullarda koridorlar ve sınıfların boşluğu nedeniyle görevliler en rahat seçimi yaşadı.
BOYKOT ÇAĞRISI ETKİLİ OLDU

Referandumu boykot çağrısı Diyarbakır, Ağrı, Muş, Ardahan, Kars, Iğdır ve Van'da etkili oldu. Özellikle Diyarbakır, Hakkari, Batman ve Şırnak'ta seçmenlerin büyük çoğunluğu sandığa gitmedi.

Doğu ve Güneydoğu'da seçime katılım oranının en yüksek olduğu il ise Tunceli oldu. Tunceli'yi Mardin ve Bitlis izledi. Boykot, Mersin ve Adana'da Güneydoğulu vatandaşların yoğun bulunduğu mahallelerde de etkili oldu.
POLİS HELİKOPTERLERİ DEVREDE
Referandum nedeniyle sabahın ilk saatlerinden itibaren görevliler sandık başındaki yerlerini alıp, seçmenleri beklemeye başladı. Polis ekipleri okul önlerinde sıkı güvenlik önlemi aldı.

Bazı seçim merkezleri ve çevrelerine yerleştirilen Mobese kameralarla denetim sürdürülürken bir polis helikopteri sabah saatlerinden itibaren kentin üzerinden uçuş yaptığı görüldü.
POLİSE REFERANDUM İHBARI

Bu arada ‘155 Polis İmdat' hattına, bazı okullarda sandığa gitmek isteyen seçmenlerin bazı kişiler tarafından engellenmeye çalışıldığı ihbarları yapıldı. Polis, ihbar gelen okullarda önlemleri artırarak gerekli işlemleri yaptı.
Kalaşnikof gölgesinde oy kullandılar
Diyarbakır’da bazı sandıklarda T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı ile giden ancak seçmen kağıdı olmayanların oy kullanamayacağı söylendi.
Çıkan tartışma üzerine devreye giren Emniyet yetkilileri, İlçe Seçim Kurulu ile görüştü. Seçim kurulu, seçmen bilgi kağıdı olmayan ancak T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile gelenlerin oy kullanabileceğini bildirince sandık başkanları bu konuda uyarıldı.Benzer Konular

Görüntüleme:393, Cevaplar:3

İlginizi Çekebilir >
Alt 13-09-2010, 00:14 #2

oOoiskenderoOo

Ebrum


Diyarbakır’da bazı sandıklarda T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı ile giden ancak seçmen kağıdı olmayanların oy kullanamayacağı söylendi.
Çıkan tartışma üzerine devreye giren Emniyet yetkilileri, İlçe Seçim Kurulu ile görüştü. Seçim kurulu, seçmen bilgi kağıdı olmayan ancak T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile gelenlerin oy kullanabileceğini bildirince sandık b
aşkanları bu konuda uyarıldı.

Hep son dakikacıyız nedense, bugün aynı şeyler bizim buralarda da gerçekleşti.

Hakkmızda en hayırlısı neyse o olsun. Teşekkürler

Alt 13-09-2010, 12:52 #3

Berdush.

Bizden Biri


Acaba doğu yu ne zaman vereceğiz onlara, ben onu merak ediyorum ...

Alt 13-09-2010, 13:35 #4

nesrin63

....


bir arkadaşımız demişki doğuyu ne zaman vereceğiz onlara
Buyuk Ortadogu Projesi nedir?
BOP TÜRKİYE DAHİL 22 İSLAM ÜLKESİNİ VE ORTOĞUYU İŞGAL PLANIDIR.RECEP TAYYİP VE HÜKÜMETİ DE ABD NİN YANINDA TÜRKİYE VE 22 İSLAM ÜLKESİNİN İŞGAL SÜRECİNDE YER ALMIŞLARDIR.RECEP TAAYİPİN KENDİ AÇIKLAMASIDIR.

bu olay 2023 de başlayacak ve DİYARBAKIR başşehrimiz olacaktır.....

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:22 .