Bodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 16-09-2010, 17:27 #1

İ¢Łєиişiмє Điяєиişiм

Forum Üstadı

Bodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye


MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ndeBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye aralarında çete lideri olduğu öne sürülen Turgutreis eski Belediye Başkanı Anavatanlı Server Ali Yazgan’ın da bulunduğu 46’sı tutuklu 73 sanığınBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye ihaleye fesat karıştırmaBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye zimmet ve rüşvet gibi suçlardan yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi. Yazgan’ın da aralarında bulunduğu 46 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
İl Jandarma Komutanlığı’nca geçen haziran ayında MuğlaBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye BodrumBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye Milas ve İzmir’de 51 noktaya düzenlenen eşzamanlı operasyon kapsamındaBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye aralarında Turgutreis eski Belediye Başkanı Anavatanlı Server Ali Yazgan’ın da bulunduğu 46’sı tutuklu 73 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi.
Mahkeme salonuna dönüştürülen Muğla Spor Salonu’nda dünden bu yana sürenBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye Bodrum’dan gelen yaklaşık 300 kişinin takip ettiğiBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye duruşmanın ardından Server Ali Yazgın da dahil 46 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kararla birlikte sanıkların yakınları spor salonu etrafında sevinç gösterilerinde bulunurkenBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye Muğla’dan Bodrum Turgutreis’e onlarca aracın katıldığı konvoy oluşturuldu.
MEYDANDA AÇIKLAMA YAPACAK
Turgutreis Belediyesi’ne ait 2000- 2009 yıllarını kapsayan bir takım ihale ve imar dosyalarına el konularak yürütülen soruşturma kapsamındaBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye ‘çete lideri’ olduğu gerekçesiyle yargılananBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye ihaleye fesat karıştırmakBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye imar kanununa muhalefetBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye zimmetBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye rüşvetBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye nitelikli dolandırıcılıkBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye haksız mal edinmek ve kaçırmakBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye suç işlemek amacıyla örgüt kurmakBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılıkBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye icbar suretiyle irtikap ve resmi belgede sahtecilik suçlamalarının tümünü reddeden Yazgan’ın da işlemlerinin tamamlanıp serbest bırakılmasının ardından Turgutreis’teki Atatürk Meydanı’nda açıklama yapacağı öğrenildi.
“DAĞ FARE DOĞURDU”
Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan sanıklardan Ü.U. ve E.Ç.’nin avukatı Remzi KazmazBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye kararı ‘hukukun üstünlüğünün zaferi’ olarak değerlendirirkenBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye “Bir ek bilirkişi raporu ile oluşturulmak istenen çeteye en güzel cevabı hakimler verdi. Bu hukukun zaferidir. Bu hukuk tarihine örnek olabilecek nitelikte bir davadır. Uyduruk bilirkişi raporları ile insanlar aylarca tutuklu kaldılar. Müvekkilerim bunları yapanlar hakkında maddi ve manevi tazminat davası açmaktan çekinmeyecektirBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye adalet önünde herkes yaptıklarının hesabını vermelidir. Dağ fare doğurdu” diye konuştu.
ÇETE DEĞİLBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye YATIRIM LİDERİYİM DEMİŞTİ
DuruşmadaBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye Server Ali Yazgan’ın da aralarında bulunduğu 46 kişinin yanı sıra 27 kişi de tutuksuz yargılanıyordu. YazganBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye dünkü duruşmadaBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye imar ve ihale kanunlarına aykırı hiçbir davranış içine girmediğiniBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye herşeyi usulüne uygun yaptığı belirterekBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye bilirkişi raporlarının tamamen yalanBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye taraflı ve kasıtlı hazırlandığını savunmuştu. Turgutreis Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partisi’li Mehmet Dinçberk’i kendisine karşı komplo hazırlamakla suçlayan YazganBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye başkanlığı döneminde hizmet için cebinden 2 milyon TL’den fazla para harcadığını iddia ederekBodrum’daki çete davasında 46 sanığa tahliye “Ben çete değil yatırım lideriyim” demişti.Benzer Konular

Görüntüleme:378, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:18 .