Kılıçdaroğlu türbana son noktayı koydu!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 10-10-2010, 10:20 #1

%51

Bizden Biri

Kılıçdaroğlu türbana son noktayı koydu!


Kılıçdaroğlu türbana son noktayı koydu!

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kılıçdaroğlu, türbana özgürlüğün çerçevesini Abant kampında çizdi. “Angola’da, İngiltere’de de kural vardır, herkes uyar” diyen Kılıçdaroğlu, ilk ortaöğretim ve kamu hizmeti dışında türbana serbestlikten yana olduğunu söyledi.

Ali ÖZTUNÇ/ABANT

Abant kampının ikinci günü sabahın erken saatlerinde kar altında yürüyüş yapan Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, türban özgürlüğünün çerçevesini çizdi. “Milletvekili Meclis’te Genel Kurul’a kravatsız girebiliyormu?” diye soran Cumhuriyet Halk Partisi Lideri’nin açıklamaları şöyle:

Milletvekillerinin belli endişeleri var, bu çok doğal. Üniversitelerde türbanlı öğrenciye ilke olarak kimse karşı değil ama, sonuçta bunun birmahalle baskısına dönüşerek başı açık kızların baskı altında kalmasını doğuracağı bir sürecin endişesini taşıyorlar.

‘SINIR BELİRLENMELİ’
Türbana karşı değiliz. Ancak sınırları belirlenmeli. Zaten tartışmanın nedeni de bu. Sayın Başbakan’ın bu konudaki düşüncelerini daha açık kamuoyuna aktarmasını isteriz.”

Üniversitelerde türban olabilir. Kamuda hizmet verenler de veya ilk ve ortaöğretimdüzeyinde türban olmaz. Orada zorunlu eğitimvardır. Kamuda da öyle. Bir milletvekili TBMMGenel Kurulu’na kravatsız girebiliyormu? Hayır. Kuralı kimkoydu? Devlet koydu, herkes uyacak.

Sadece bizim ülkemizde mi böyle? Hayır. Papua Yeni Gine’de de, Angola’da da, İngiltere’de de böyledir. Özgürlük; bir kişinin ‘Ben istediğim her şeyi yaparım’ demesi anlamına gelmez. Özgürlük devletin koyduğu kural ve yasalar çerçevesinde insanlara tanınan hak ve yetkilerin kullanılmasıdır.

Kılıçdaroğlu, ‘tek tip askerlik’ tartışmalarına ilişkin ise Başbakan Erdoğan’- a destek verdi: “Askerlik teknik bir konu. Politikacıların bu kadar teknik bir konuda “Şöyle olsun, böyle olsun” demesi doğru değil. Sayın Başbakan araştırılmasını istemiş. Bana göre doğru yapmış.”

‘DİN EDEBİYATI’
Kemal Kılıçdaroğlu, Abant kampı sonrası Mudurnu’ya geçerek vatandaşlara hitap etti. Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Hiçbir ülkenin başbakanı çıkıp ‘Her üniversiteyi bitiren iş bulacaktır diye bir kural yoktur’ demez. Ama bu ülkenin Başbakanı çıkıp söyleyebiliyor. Sayın Başbakan herkesin çocuğu senin çocuklarınla aynı şartlardamı? (Başbakan’ın oğlu) Bir dönem‘Yurt dışında çalışacağım’ dedi. Sonra gelip valinin gözetiminde askerlik yaptı.

Bunların çok güzel bir politikası var. Vatandaşın arasına girerler, din iman edebiyatı yaparlar. Bir köşeyi dönerler, hepsi han hamamsahibi olmuş. Yahu kardeşimdaha dün din imandan bahsediyordun bu han hamamnasıl oldu, köşeyi nasıl döndün? İşte bu soruyu sormamız lazım.”

Yargıtay’dan ikinci yazı geldi
Abant’ta muhaliflerin gündeme getirdiği, Yargıtay’ın tüzük kurultayıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi’ye gönderdiği yazının ardından, Yargıtay’ın partiye bir yazı daha gönderdiği öğrenildi. Genel Sekreter Önder Sav’ın yazıyla ilgili, “Yargıtay ile farklı düşünüyoruz. Belki bu konuda Anayasa Mahkemesi hakemlik yapabilir. Ama bu yazı bir uyarı yazısı değil” dediği öğrenildi.

‘KAMPLAR DEVAM EDECEK’
Abant kampında güne kar yağışı ile başlayan Cumhuriyet Halk Partisi’liler, ilk kez düzenlenen kampın tadını da çıkardı. Kılıçdaroğlu, “Milletvekilleri ile ilgili yapılan bu kamplar devam edecek. Çok yararlı olduğu görülüyor. Geleneksel hale gelecek ve bu ileride eşlerle birlikte de olabilir. Çünkü biz bir aileyiz. Abant’ta da olabilir ama parası bizim için çok önemli” dedi.Benzer Konular

Görüntüleme:373, Cevaplar:9

İlginizi Çekebilir >
Alt 10-10-2010, 10:50 #2

Havin

Eylül.


Falan da filan.Yahu dinime küfreden müslüman olsa bari.. İlk, ortaöğretim anladık ta; kamu hizmetinde olmayacaksa ünv lerde de olmasın. Pek ala üniversitelerde serbest olsun okusun okulunu sonra da otursun evinde.Öyle mi? Ben Kılıçdaroğlu nun ninelerinin biyografilerini resimlerini istiyorum.Yahu ne kadar büyüttünüz şu olayı..Ne zararı olabilir onlara hala anlayamıyorum...

Alt 10-10-2010, 11:27 #3

oOoiskenderoOo

Ebrum


Teşekkürler

Alt 10-10-2010, 13:01 #4

[A]b-ı haya[T]

....


eyvallah Kılıçdaroğlu iyi ettinde bide sonuna kadar götürseydin şaşkınlığım 2 kat olacaktı kamuda izin yok bir yerden yine yapacak yapacağını..Türban'da türban amma uzattılar neden bukadar düşmanlık kestiremiyorum size zararı ne ...

Alt 10-10-2010, 13:03 #5

enes bulut

Foruma Alışıyor

hepsi tezgah.seçime kadar serbest olsun diyecekler yeterli zaman yok seçim sonrasına bırakalım deyip seçimde oy isteyecekler.sorun çözülmüşken kendi elleriyle anayasa mahkemesine götürmediler mi?hükümetide anlıyamıyorum niye chpyle uzlaşmak zorunda.mecliste oylatırsın 367yi bulamazsan halka gidilir.böylece Milliyetçi Hareket Partisi evet derse zaten meclisten geçer demezse oy kaybeder akpye oy kaptırır bi sürü.

Alt 10-10-2010, 13:18 #6

trustem

Aktif Üye


Başı açıklara baskı mı yapılacakmış? Mahalle baskısı mıymış? E başı örtülülere yapılan baskı ne?? Foss bu adam yaa..

Alt 10-10-2010, 13:35 #7

».∂üzмєcє.«

Deneyimli


''Bunların çok güzel bir politikası var. Vatandaşın arasına girerler, din iman edebiyatı yaparlar. Bir köşeyi dönerler, hepsi han hamamsahibi olmuş. Yahu kardeşim daha dün din imandan bahsediyordun bu han hamam nasıl oldu, köşeyi nasıl döndün? İşte bu soruyu sormamız lazım.”Alt 10-10-2010, 13:38 #8

Impossible.

Nothing lasts forever.


Türban karnınızı doyuruyor tek sorun o çok güzeL , süper , harika vs vs ;D

Alt 10-10-2010, 13:46 #9

Aѕα

`


- Sorun Sınırlanmamasıdır Türbanlıya Eşit Davranılsın . Türban Var Diye Ayrım Olmamalı .
Üniversitede Varsa Var Girsinler Bize Girende Yok Çıkanda

Alt 10-10-2010, 13:51 #10

Vera.

nevbahar

Kamuda olamadıktan sonra üniversitede olmuş neye yarar..
Bazılarını azcık saygıya davet ediyorum,tartışma oluşturmuyorsunuz eyvallah ama ağzımızdan çıkan sözlerede dikkat etmek lazım..

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:32 .