"Başbakan aynaya baksın"
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 17-10-2010, 15:09 #1

Sκy

bûf-i kûr

"Başbakan aynaya baksın"


Muharrem İnce, 29 Ekim Resepsiyonu tartışmalarına yönelik bir açıklama yaptı. İnce, kendisini çark etmekle suçlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bu açıklama ile yanıt verdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için gönderilen davetiyelerde, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı” yerine “Türkiye Cumhurbaşkanı” yazmasını eleştiren İnce, "Cumhuriyet olmadan Cumhurbaşkanı olmaz demiştim. Benim bu tespitim, Cumhuriyeti dönüştürmek, Cumhuriyeti yıpratmak peşinde olanlar tarafından anlaşılabilecek bir tespit değildir" dedi.

İnce, Başbakan Erdoğan'ın ilk kez Ahmet Necdet Sezer dönemine sahip çıktığını belirterek "Sayın Başbakan, önceki Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer dönemindeki davetiyede de “Türkiye Cumhurbaşkanı” yazdığını ifade ederek benim açığa düştüğümü açıklamış. Sayın Başbakan iyi yolda. İlk defa Sayın Ahmet Necdet Sezer dönemine sahip çıktığına tanık oluyoruz. Kendisinden beklentimiz Sayın Ahmet Necdet Sezer’in oğlunun düğünündeki elektrik faturasını kendi cebinden ödemesi gibi siyasal ve ahlaki ilkelere de sahip çıkmasıdır." dedi.


"Önce aynaya baksın"Açığa düştüğünü iddia eden Erdoğan'a 'Kendisi gibi onlarca kez açığadüşmedim' diyen İnce, şunları söyledi:

"Sayın Başbakan benim açığa düştüğümü iddia ederken, önce aynaya bakma erdemliliğini göstermelidir. Ben siyaset çizgisi düz olan bir siyasetçi olarak Sayın Başbakan gibi onlarca kez açığa düşmedim, gerçek dışı beyanlarla halkı kandırmadım, takiyye yapmadım. Resepsiyona katılmayacağımı açıkladım, hala sözümün arkasındayım, çark etmedim.

Sayın Başbakan ise, aynı günün sabahında “Ofer’le görüşmedim dedi, akşamında Ofer’le görüştüğünü itiraf etti” açığa düştü.

2002 seçimleri öncesinde Uğur Dündar’ın programında “Dokunulmazlıkları kaldıracağız” dedi, seçimden sonra çark etti, 8 yıldır milleti oyalıyor, şimdi ben öyle söz vermedim diye milleti kandırıyor. O programın görüntülerini izlesin, açığa nasıl düştüğünü kendi gözleriyle görsün. Yoksa ben o programın CD’sini yakasına yapıştırmasını bilirim. Geçmişte “Başkanlık sisteminin ortaya çıkışı bir özentinin sonucu ya da Amerikan emperyalizminin bize bir tavsiyesi” diyen Başbakan bugün Başkanlık Sistemini savunursa, açığa düşmüş olmuyor mu?

Habur’daki görüntülere “umut verici gelişmeler” dedikten kaç gün sonra açığa düştünüz Sayın Başbakan.
Aşı hususunda Sağlık Bakanınızı, Zahit Akman hususunda yol arkadaşınız Sayın Bülent Arınç’ı, SBS hususunda yardımcınız Hüseyine Çelik’i açığa düşürdüğünüz günleri unuttunuz mu?
Benden size siyaset malzemesi çıkmaz Sayın Başbakan, kendinize başka kapı bulun"
Benzer Konular

Görüntüleme:291, Cevaplar:5

İlginizi Çekebilir >
Alt 17-10-2010, 16:15 #2

[A]b-ı haya[T]

....


siyaset haberlerinden sıkıldım artık vallahi hep karalama hep suçlama tartışma ..

Alt 17-10-2010, 19:37 #3

AhMeTBaşbakan aynaya bakarmı bilmem ama baya yakışıklı bence :d

Alt 17-10-2010, 21:58 #4

Aѕα

`


- Sinekte Aynaya Bakıyor Kendini Yemeğe Başlıyor
Baksa Keşkee

Alt 18-10-2010, 00:15 #5

oOoiskenderoOo

Ebrum


Teşekkürler

Alt 18-10-2010, 00:21 #6

Yine_Mi_BaMYa

Foruma Isınan Üye 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:04 .