‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 14-11-2010, 13:07 #1

İ¢Łєиişiмє Điяєиişiм

Forum Üstadı

‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı


Türkiye’nin en eski sanat galericilerinden Yahşi Baraz’ın kafasında ünlü ressam Burhan Doğançay’ın bir tablosu parçalandı.

Baraz’a kızgın bir yatırımcının marifeti değil bu‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı sanatçı Halil Altındere’nin sahte tabloyla bir dönemin kapandığını anlatan fotoğrafı.
İhsan YILMAZ
YAHŞİ Baraz bu yıl galericilikte tam 35’inci yılını geride bırakıyor. 14 Kasım 1975 yılında kurmuş halen Pangaltı’da bulunan Galeri Baraz’ı. Bugüne kadar pek çok ressamın tablosunu o sattı ve önemli isimleri koleksiyoner yaptı. Ama tam da Türkiye’de de bir sanat piyasası oluştu‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı sanatçıların eserleri milyon dolarları buluyor artık denmeye başlandığı bir dönemde‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı genç sanatçı Halil Altındere buna karşı çıktı. Doğru‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı bir Burhan Doğançay tablosu 2.2 milyon liraya satılıyor‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı yaşayan çağdaş sanatçıların eserleri artık çok kolay bir milyon liralara çıkabiliyor ama bu yüksek fiyatlara satılan sanatçı sayısı iki elin parmaklarını geçecek kadar değil. Aynı isimlerin etrafında dönüp duruyor ‘piyasa’ denilen şey.
Yahşi Baraz da rahatsız bu durumdan. “Sanat piyasası dediğimiz şey 7-8 ismi geçmeyen bir yatırım şekline dönüştü‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı hisse senedi gibi alınıp satılır bir hal aldı. Homojen bir şekilde dağıtamıyoruz bu gelen parayı‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı genç sanatçılar da doğal olarak bu durumdan rahatsız. Artık yeni starlar çıkarmak gerekiyor‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı Amerika bunu başardı ama biz başaramıyoruz.” İşte bu nedenle Halil Altındere’nin videosunda rol almayı kabul etmiş. Çünkü onun çok büyük emeği var bu piyasanın oluşmasında ama böylesinin değil.

‘Piyasa’ tartışması
HALİL Altındere’nin ‘Portrait of a Dealer’ adlı video ve fotoğraf çalışması 24 Kasım’da başlayacak olan Contemporary 2010’da sergilenecek. ‘Portrait of a Dealer’ resim piyasasında yeni bir dönemin başlamasını sağlar mı bilinmez ama çok tartışılacağı kesin.
Hitler aşkına 6 çocuğunu elleriyle öldürmüş
DIŞ HABERLER SERVİSİ
ALMANYA’da yeni çıkan “Goebbels Biyografisi” isimli kitapta Nazi lideri Adolf Hitler’in propaganda şefi olan Paul Joseph Goebbels ve eşinin İkinci Dünya Savaşı sonunda yine Führer’e aşkından ötürü altı çocuğunu öldürdükleri anlatılıyor. Propaganda şefinin Führer’e deli gibi taptığının altı çizilen kitapta Goebbels çiftinin Hitler’in 30 Nisan 1945’teki intiharının ardından ‘Hitlersiz bir dünyada yaşamamaları’ için çocukları Helga‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı Hilde‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı Helmut‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı Holde‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı Hedda ve Heide’i öldürdüğü anlatılıyor.
Takvim 1 Mayıs 1945’i gösteriyordu. Magda Goebbels‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı ikişerli üç ranzada uyuyan çocuklarının bulunduğu odaya girdi. Anne‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı çocukların ağzına birer Zyankali ampülü koydu. Çenelerini bastırdı‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı cam kırıldı‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı birkaç saniye sonra ölüm geldi. Karısı çocuklarını öldürürken Goebbels de kapıda bekliyordu. Magda Goebbels günlüğüne‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı “Führer’den sonra yaşamanın bir anlamı yok” yazmıştı.

Kaslı erkekler sevgilileri mi
DIŞ HABERLER SERVİSİ
VATİKAN’daki Sistine Şapeli’nin sunağına çizilmiş dev “Kıyamet Günü” freski‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı ünlü ressam Michelangelo’nun oldukça bilinen eserlerinden biri. Rönesans sanatçısının 1537-1541 yılları arasında hazırladığı yapıt üzerine yapılan binlerce çalışma ve araştırmaların en ilginçlerinden biri‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı daha yeni ortaya çıktı. Pisa Üniversitesi’nden Elena Lazzarini‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı bu dev freskteki kaslı erkek figürlerinin‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı bizzat ressamın hayatına giren erkek ******lerden esinlenme olduğunu öne sürdü.
Türk hamamlarında
gönül eğlendiriyordu
Lazzarini’ye göre Michelangelo‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı sık sık eşcinsel randevu evlerini ziyaret ediyor‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı “Türk hamamları”nda‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı hemsinsleriyle gönül eğlendiriyordu. Freskteki figürler de‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı işte bu âlemlerle karşılaştığı erkeklerden yola çıkarak çizilmişti. Lazzarini‘Milyonluk’ tablo kafasında parçalandı Michelangelo’nun girdiği hamamlarda kapalı bölmelerde erkek ******lerin olduğu ve onları çizdiğini öne sürdü.Benzer Konular

Görüntüleme:248, Cevaplar:2

İlginizi Çekebilir >
Alt 14-11-2010, 14:52 #2

AyumixLowe

Foruma Isınan Üye


Kafasında bide.
hay allahım..

Alt 15-11-2010, 07:44 #3

MyDReaM's

Forumun Tiryakisi


hey allahım güleyimi dersin =)

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:03 .