RTÜK'ün Ceza Karnesinde TRT Yok

#1
RTÜK'ün Ceza Karnesinde TRT Yok Referandum Sürecince Televizyonlara Uygulanan Ceza Karnesi Ortaya Çıktı.
Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in soru önergesine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun'un verdiği yanıt, referandum sürecince televizyonlara uygulanan ceza karnesini ortaya çıkardı. Buna göre; 12 kanala uyarı ve program durdurma cezası verildi. Üst kurul denetiminde olmayan TRT hakkında ise herhangi rapor düzenlenmedi.

-REFERANDUMDA CEZA YİYEN KANALLAR-

Cumhuriyet Halk Partisi'li Dibek'in soru önergesini yanıtlayan RTÜK Başkanı, "Üst Kurul, Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen ve Resmi Gazete'de yayınlanan ülke geneline yayın yapan özel radyo ve televizyonların yayınlarının denetimini yapmıştır" dedi. 12 televizyon kanalına, Yüksek Seçim Kurulu tarafından ihlalin ilk ihlal ve ikinci ihlal olması durumuna göre uyarı ve program durdurma cezaları uygulandığını belirten Dursun, söz konusu kanalları ve aldığı ceza sayılarını söyle sıraladı:

Halk TV 4

Ulusal 1 2

Cine 5 TV 2

Ülke TV 1

STV 1

Samanyolu Haber 1

Kanal çay 1

Meltem TV 2

6 News 3

Mesaj TV 1

TV 58 1

Haber Türk 1

-TRT DENETİM DIŞI-

Üst Kurul'da uzmanlar tarafından hazırlandığı halde Yüksek Seçim Kurulu'na gönderilmemiş rapor olmadığını belirten RTÜK Başkanı, "TRT ile ilgili olarak, Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı kararlar ve ilgili mevzuat çerçevesinde daha önceki seçimlerde ve referandumda olduğu gibi Üst Kurul denetiminde bulunmadığından, herhangi bir rapor düzenlenmemiştir" dedi.(ANKA)İlginizi Çekebilir


#2
çok ilginç


#3
Doğan , Ciner , Çalık ve diğer kodamanlar ya hükümete taraftırlar , yada muhalefete taraftırlar. Trt ise doğruya taraftır. Aradaki fark bu. Misalen Seçim dışında olsa bile Trt'nin hiç bir kanalında , don indirme işine rastlamazsınız , yahut mum söndü hakaretine denk gelemezsiniz. Prensipleri bellidir.

Ayrıca bizim Rtük'ün bir avanaklığını paylaşayım bu haberle ; Sigara reklamı yasak ya , herif ekranda sigara içerken , o kareyi buzluyorlar. Sanki sigara içtiği belli olmuyor. Neys mesele şu aslında , aynı herif biraz sonra cam sehpaya esrarı döküyor ve çekiyor. Ama bu kare buzlanmıyor Yahu sigarayı bloklayan sistem Esrarın zararını bilmiyor mu ?


- Ölüyorum sanırım.


#4
Necati emre, çok güzel bir konuya değinmişsiniz teşekkürler.
Gençliğe kötü örnek olacak her türlü içeceğin buzlanması gerekiyor.
Trt ye gelince, tarafsız haber veren bir kanala nasıl ceza kesebilirsiniz ki.Bunu sormak gerek bu haberi ne maksatla yapanlara.


#5
e zaten rtük kimin sayıLır .d


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:13 .