Mersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu

#1
Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa GözükaraMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu 2010 yılında 84 yangın çıktığınıMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu bu yangınlarda 95Mersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu5 hektar ormanlık alanının zarar gördüğünü bildirdi.
GözükaraMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu zarar gören sahaların 80 hektarının çalılık olduğunu belirterekMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu
yanan alanların 2010 yılı içerisinde tekrar ağaçlandırılacağını kaydetti. Orman yangınları ile mücadelede için Mersin geneline dağılmış 54 adet yangın gözetleme kulesi ile 24 saat yapılan gözetlemelerin yanındaMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu her saat başı hava ölçümleri yapıldığını ifade eden GözükaraMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu "Rüzgârın arttığı ve nemin düştüğü anlarda orman yangını riskinin artması ile tüm ekiplerimiz alarm durumuna geçiyor. Bunun yanında ücretsiz olan ALO 177 nolu telefonumuz 24 saat vatandaşlarımızdan gelen yangın ihbarlarına açık durumda çalışıyor. Sekiz orman işletme müdürlüğümüzde konuşlandırılan 73 adet yangın söndürme arazözleri ve bunlarda görevli 622 kişiden oluşan yangın işçilerimiz ile gelen yangın ihbarlarına üç dakika içerisinde hareket edilmektedir. Yine Silifke ve Bozyazı işletmelerimizde konuşlandırdığımız iki adet helikopter ve Adana hava alanında konuşlandırılan bir adet yangın söndürme amaçlı amfibik uçak ile de orman yangınlarına müdahale 2010 yılında çıkan orman yangınları adedi ve zarar gören alan açısından iyi bir yangın sezonu geçirdik. Tabii bunda orman içinde ve bitişiğinde yaşayan insanlarımızın orman yangınlarına karşı gösterdikleri dikkatMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu ilgi ve alaka bizler açısından çok sevindirici." dedi. Vatandaşların ve öğrencilerin orman yangınları hususunda bilgilendirmesinin orman yangınlarının önlenmesine çok olumlu katkıları olduğunu vurgulayan GözükaraMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu 2003 yılından bu güne kadar 100 bin hektar ağaçlandırma yapıldığını belirtti. GözükaraMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu "2010 yılında orman yangınlarına gösterdikleri hassasiyet ve katkılarından dolay belediye başkanlarımızaMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu köy muhtarlarımızaMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu kurum ve kuruluşlara tüm halkımıza ve cansiperane mücadele eden mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Doğal bir afet olan orman yangınlarıyla mücadelede iş makineleriMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu arazözlerMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu su tankları ve karadan yangına müdahale eden diğer ekiplerle birlikte yangın söndürme amaçlı helikopterlerimiz görev almaktadır. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'nde görevli helikopter Mersin bölgesindeki orman yangınlarının söndürülmesinde mücadele ettiği gibiMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu KahramanmaraşMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu AdanaMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu AntalyaMersin'de 84 Orman Yangınında 95 Hektar Orman Kül Oldu Konya gibi civar orman bölge müdürlüklerinde çıkan çeşitli orman yangınlarına da başarıyla müdahalede bulunmaktadır." ifadesini kullandı

İlginizi Çekebilir


#2
Yangından ziyade ağaçlandırılan alan miktarına baktığımızda insan seviniyor yahu. Umarım başkanın dediği gibidir olaylar. Haber için teşekkürler. Ayrıca doğal bir süreç Orman yangını , biz sadece önlem alalım yeter. Bilerek orman yakanlar umarım beter olurlar.

Kendimi iyi hissettiren bir haber daha


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:32 .