4 Genç Kız Ölümü Seçti...
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 20-12-2010, 12:30 #1

BAL

Breakfast at Tiffanys

4 Genç Kız Ölümü Seçti...

4 Genç Kız Ölümü Seçti...
15 yaşındaki Elif Nur Yılmazer babasıyla bilgisayar başında çok kaldığı için tartıştı, babasına ait silahla ölümü seçti. 16 yaşındaki Meliha Aslıöz doğum gününde içki içtiğini sanan annesiyle tartışıp üçüncü kattaki evlerinin balkonundan atlayarak intihar etti. Boşanmış anne-babasıyla sorun yaşayan Dursun Çınar da “Adam gibi bir aile hayatı yaşayamadım” diye bir not bırakıp tıpkı Aksöz gibi ölüme atladı. Meliha Aslıöz'ün, Behzat Ç. adlı dizideki bir sahneye özendiği ileri sürülmüştü...

İnternet tartışması ölüme götürdü
Vatan'dan Hazal Gülden'in haberine göre; 15 yaşındaki Elif Nur Yılmazer, Kırıkkale Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencisiydi. Elif ve babası arasındaki son tartışma yine internet yüzündendi. Kızına “Bırak şu interneti, derslerine çalış” diyen baba Harun Yılmazer kısa bir süre sonra kızının odasından gelen silah sesiyle şaşkına döndü. Odaya giren Yılmazer, kızını kanlar içerisinde yatarken buldu.

Annesiyle tartışıp ölüme atladı
Kayseri Aydınlıkevleri Lisesi öğrencisi Meliha Aslıöz, 16’ncı doğum günü için evde küçük bir parti düzenlemişti. Partinin ardından eve gelen genç kızın annesi Vildan Aslıöz, evin çok dağınık olduğunu görünce kızıyla tartışmaya başladı. İddiaya göre anne Aslıöz kızının alkol kullandığını düşünerek onu azarladı. Annesiyle yaşanan kavganın ardından bunalıma giren Meliha Aslıöz, üçüncü katta bulunan evlerin penceresinden atlayarak intihar etti.

Meliha Aslıöz'ün, Behzat Ç. adlı dizideki bir sahneye özendiği ileri sürüldü.
Anne ve babasının ayrı yaşaması nedeniyle psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen M.A.'nın arkadaşları, Behzat Ç. adlı diziden etkilendiğini ileri sürdü.

Behzat Ç. dizisinde, dizi kahramanı polisin kızı, doğumgününde bir binadan atlayarak intihar ediyordu...

Adam gibi aile hayatı yaşayamadım
Adana’da lise öğrencisi Dursun Çınar da ayrı yaşayan anne babasına “Adam gibi bir aile hayatı yaşayamadım. Sizleri çok seviyorum” diye bir not bırakıp 11’inci kattan atladı. Anne babası ayrı olan ve annesiyle yaşayan Paksoy Lisesi son sınıf öğrencisi Dursun Çınar, odasının penceresinden kendisini boşluğa bıraktı.

Rabia 1 aydır kayıp
İstanbul İMKB Kız Meslek Lisesi öğrencisi Rabia Koçak ise babasıyla yaşadığı “cep telefonu” tartışmasından sonra evden kaçtı. Rabia’nın elinden cep telefonun düşmediğini ileri süren baba İhsan Koçak 21 Kasım akşamı kızıyla telefon yüzünden tartıştı. Baba Koçak, erkeklerle konuştuğu şüphesiyle kızının telefonuna el koydu. Yaşanan tartışmadan üç gün sonra genç kız evden birkaç parça eşyasını alarak ayrıldı.

AİLELER DİKKAT!

Uzmanlar uyarıyor

‘Çocuklarınızla konuşun, bağlarınızı kopartmayın’

Doç. Dr. Psikiyatrist Armağan Samancı:

“Genelde intihar eden ya da evden kaçan kızlar ergenlik çağındakiler. Bu tür olaylar 14-24 yaş arası kızlarda daha çok görülüyor. Bunda ergenliğe geçişin, televizyonun, yaşam şartlarının etkisi çok büyük. Sağlıklı bir ailede ergenlik krizleri görülmüyor. Ama huzursuz bir aile varsa sorun daha da büyüyor. Kuşak çatışması gibi nedenlerle çocuklara baskı yapılıyor ve çocuklar kırılma noktasına geliyor. Aile fark etmezse, çocuklar da sıkıntısını anlatamazsa evden kaçma, intihar gibi kötü olaylar gerçekleşiyor. Genelde aileler çocuklarını dinlemiyor ve söz hakkı vermiyorlar. Bu yüzden çocuklar içine kapanıyor. Aileler sıkıntıların geçici olduğunu düşünerek göz ardı edebiliyorlar. Özellikle de babalar bu dönemde yardımcı olmak yerine kendilerini geriye çekiyorlar. Çocuklarınızla konuşun ne derlerse desinler onlara kulak verin onlarla bağlarınızı koparmayın.”

‘Öfkeli davranmayın’

Psikiyatrist Ahmet Çevikarslan

“Ergenlik çağındaki çocuklar genelde bu tip olayları çevreyi üzmek için yapıyorlar. Çocuklar ailede de söz sahibi olamayınca iletişim kopukluğu yaşıyor. Yalnız kalan çocuk kendini arkadaşlarına çevresine veriyor. Aile az da olsa bir denetim oluşturmadıysa çocuk ailesinden öğrenmesi gereken şeyleri arkadaşlarından, girdiği ortamlardan yanlış bir biçimde öğreniyor. Bu yaştaki çocuklara hap içmek, intihar etmek, evden kaçmak çok kolay bir şeymiş gibi geliyor. Bu yaşlarda çocuk geleceği kestiremiyor. Aile yapısında da çözülmeler ve bireyselleşmeler var. Buna bağlı olarak denetim problemleri ortaya çıkıyor. Ailelerin yapması gereken çocuklarla açık iletişim kurmak ve çocukların davranışları ne olursa olsun ılımlı tutumlar sergilemek.”Benzer Konular

Görüntüleme:784, Cevaplar:20

İlginizi Çekebilir >
Alt 20-12-2010, 13:03 #2

mc locco

Foruma Isınan Üye

kafayı yemiş bunlar :S
paylaşım için sağol

Alt 20-12-2010, 13:25 #3

sinpalabras.

bak yazıyorum beni baştan


Allahım ya.
aptallar.

Alt 20-12-2010, 13:39 #4

endorfin

Azimli Üye


arkadaslar boyle seyler bır anda gerceklesır onların aklından gecenlerı bılmeden onları anlayamayız bence bakınca kucuk nedenler olabılır belkı ama kmıbılır ıclerınde ne yasıyolardı

Alt 20-12-2010, 13:43 #5

`»HicЯєt GєLiиi«´

» Tevfik


Şaşırdı millet :/

Alt 20-12-2010, 13:47 #6

mhmtbydll

Foruma Isınan Üye

Annesiyle tartışıp ölüme atladı
Kayseri Aydınlıkevleri Lisesi öğrencisi Meliha Aslıöz, 16’ncı doğum günü için evde küçük bir parti düzenlemişti. Partinin ardından eve gelen genç kızın annesi Vildan Aslıöz, evin çok dağınık olduğunu görünce kızıyla tartışmaya başladı. İddiaya göre anne Aslıöz kızının alkol kullandığını düşünerek onu azarladı. Annesiyle yaşanan kavganın ardından bunalıma giren Meliha Aslıöz, üçüncü katta bulunan evlerin penceresinden atlayarak intihar etti.
Bahsedilen okul benim eski okulum liseyi orda okumuştum...Üzüldüm şimdi Allah rahmet eylesin...

Alt 20-12-2010, 16:14 #7

Vera.

nevbahar

Davulun sesi uzaktan hoş gelir arkadaşlar aptal falan demeyin bu gibi olaylar bir anda ve aniden gerçekleşir.Heleki ölümü seçen insanlar çocuk denecek yaşta,ergenlik çağları...Hepiniz o çağlardan geçmişsinizdir ve ailenize kafa tutup tartıştığınız olmuştur...Sadece bunlar zayıflığı seçmişler hepsi bu...
Yazık olmuş,Allah affetsin..

Alt 20-12-2010, 16:18 #8

uYKuSuZ_uYKuCu

Forumun Tiryakisi

Hey Allah'ım yaa..
Zavallıları mı suçlarsın, ailelerini mi..?
Giden gitti, kalanlar acı içinde.. :/
Allah sabır versin ailelerine.

Alt 20-12-2010, 16:24 #9

.иυтɒн яɘмƨɘ-

Sevgi emekti..


Allah ailelerine sabır versin.
Bir anda tek secenek oymus gibi geliyor onlara .
Ama değil işte.
Allah affetsin.

Alt 20-12-2010, 16:31 #10

nico1907

Yasaklı Üye

Kendileri kurtuldu olan geri kalan ailelerine oldu telefonuna kızan baba, arkadaşı için kızına kızan anne bunlar asla kendilerine affetmeyecek ve hep büyük bir pişmanlık içinde yaşayacak hatta belki evlilikleri bitecek olaydan haberi olmayan anne - baba çocuğum senin yüzünden öldü diye hayatlarının sonuna kadar kavga edecekler. Ölen kızlar şimdi ne durumdalar bilmiyoruz belki huzurlulardır bilemem.

Alt 20-12-2010, 16:33 #11

painter

Foruma Isınan Üye


ölümü seçmek herşeyi çözüyorsa dünyada herkez ölümü seçerdi.yazık olmuş allah sevenlerine sabır versin.

Alt 20-12-2010, 16:37 #12

Ezan`Sesi

Bizden Biri


Toplumun psikolojisi bozuk..Son 8-9 yılda intihar vakaları yüzde 450 artış göstermiş.
Çağdaşlık(!)savunucularının kulakları çınlasın,maneviyattan uzak yetiştirilen bir neslin geldiği nokta..

Hak Teala Sonumuzu Hayr eylesin.

Alt 20-12-2010, 16:44 #13

❀ܓ Sükûnetim.

. . .


Bencede kesinlikle Maneviyattan mahrum bi sekilde yetistirildikleri icin böyle oliyor bu gencler...

Cok yazik olmus hepsine..

Alt 20-12-2010, 19:14 #14

oOoiskenderoOo

Ebrum


Kader

Alt 20-12-2010, 20:56 #15

nesrin63

....


çok yazık.....üzüldüm

Alt 20-12-2010, 21:08 #16

ßËRTÅRÁF

Forum Heveslisi


vay canına intihar style modasımı çıktı şimcikte ne iş böle ..
sürü psikolojisi bu olsa gerek 2011 in trendi mallık heralde

Alt 20-12-2010, 21:21 #17

».∂üzмєcє.«

Deneyimli


Aman Allahım

Alt 21-12-2010, 23:46 #18

Impossible.

Nothing lasts forever.


AiLeLere büyük görevLer düşüyor
nasıL davranılacağını birçoğu biLmiyor.
Yazık.
.

Alt 21-12-2010, 23:48 #19

%51

Bizden Biri


AİLELER DİKKAT !

Uzmanlar Uyarıyor..

Alt 22-12-2010, 18:41 #20

. Gözüмüп Nυяυ .

~ G&S ~


herkesin derdi var ama biz çıkıpta bi yerden atlamıyoruz
Kaldı ki bunların ki dert bile degil
yazık gercekten..

 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:50 .